مجله ایما

مجله ایما : دانلود آهنگ جدید و قدیمی,فال,اس ام اس,آهنگ پیشواز ایرانسل و همراه اول,فال حافظ,اخبار,پزشکی,آشپزی,بیوگرافی,مدل لباس,خنده دار

به گزارش “مجله ایما”، استفاده محمود فکری از یک مربی باتجربه در کادر فنی و هم چنین پذیرش این پیشنهاد از سوی صمد مرفاوی اگر در باشگاه های دیگر هم الگو شود می تواند اتفاقات جالبی را در فوتبال ایران رقم بزند. 

 

سرمربی تیم نساجی در پاسخ به این سوال که چرا مربیان لیگ برتری از دستیاران خوب و باتجربه در کادر فنی اشان استفاده نمی کنند؟ گفت: شاید به این خاطر که سرمربی اعتماد لازم را به دستیار ندارد. خیلی اتفاق افتاده که دستیار وفاداری را رعایت نکرد و در نهایت جای سرمربی را گرفت. برخی از این مربیان به جای وفاداری به سرمربی با مدیر ارتباط می گیرند تا بعد از برکناری سرمربی خود بر مسند کار بنشینند. این رفتار اعتماد بین سرمربی و دستیار خوب را از بین برده و سبب شده تا سرمربی به دنبال آلترناتیو برای خود نباشد. البته به شخصه در هر تیمی به عنوان مربی کار کردم سعی ام بر این بوده که نسبت به سرمربی وفادار باشم. من دستیاران مربیان بزرگی چون قلعه نویی، مظلومی و مرفاوی بودم و الویت من در وفاداری به این مربیان بوده. گاها پیش آمده بود با هر یک از این دوستان اختلاف نظر پیدا می کردم اما هر اتفاقی رخ می داد، سعی می کردم در گفتمان شخصی موضوعات را مطرح و در نهایت آنرا حل کنیم. نکته ی مد نظر دیگر احترام به دیدگاه های سرمربی بود. چون من خودم این طور رفتار کردم این اعتماد را به دستیارانم دارم و چون بدی نکردم تصور می کنم دستیارانم هم به من وفادار خواهند بود و از سویی این اعتقاد را هم دارم اگر دستیاری وفاداری را رعایت نکند ضربه اش را خواهد دید. 

 

 

محمود فکری در خصوص بکار گیری از صمد مرفاوی در کادر فنی تیم نساجی گفت: من سال های سال است که صمد مرفاوی را می شناسم. با هم در استقلال همبازی بودیم. در برهه ای به طور مشترک دستیار امیر قلعه نویی بودیم. در تیم مس کرمان هم دستیار ایشان بودم. جالب اینکه در روزهایی که در تیم مس کرمان کار می کردیم و باشگاه با ایشان قطع همکاری کرد مدیریت وقت باشگاه به من گفت ما با شما مشکل نداریم و می توانید بمانید که من به کرمانی ها گفتم چون با آقا صمد آمدم نمی توانم بمانم و همکاری ما با شما بماند برای آینده. من و ایشان تجربه خوبی از کار در کنار هم داریم. آقا صمد اسم خوبی دارم و شک ندارم به ما در تیم نساجی کمک خواهد کرد. نکته ی مهم دیگری که من را به این همکاری ترغیب کرد اسم خوبشان است. من دوست دارم آقا صمد که جز مربیان سالم فوتبال کشور بشمار می رود دوباره به صحنه ی فوتبال کشور برگردد و دوباره سرمربی شود. بدون شک هر چه حضور این دسته از مربیان در فوتبال ملموس تر شود شرایط سکوها هم بهتر خواهد شد. بر این عقیده ام مربیان در خیلی از حواشی که روی سکوها شکل می گیرد نقش دارند. به هر صورت امیدوارم این تصمیم هم به سود تیم نساجی باشد و هم به سود فوتبال کشور. 

 

محمودفکری درواکنش به این موضوع که در آنسوی مرزها مربیان دستیاران قوی بخدمت گیرند و بعد از خود دستیار را به عنوان سرمربی معرفی می کنند، نمونه اش کلینزمن که بعد از خداحافظی با تیم ملی آلمان یوآخیم لو را به جای خود برگزید، گفت: ما نمونه این اتفاق را در فوتبال ایران هم داشتیم. روزی که امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی شد صمد مرفاوی را به عنوان سرمربی به تیم استقلال معرفی کرد. این خیلی خوب است که سرمربی دستیار خودش را به عنوان سرمربی به تیم معرفی کند اما مشکل اینجاست که که خیلی از مربیان سعی می کنند با خالی کردن زیر پای سرمربی خود بر مسند کار بنشیند. این آزار دهنده است و سبب شده خیلی از مربیان ما به دنبال دستیاران ضعیف برای خود باشند به طوریکه تیم به هیچ وجه به روی آنها به عنوان سرمربی حساب نکند. 

 

سرمربی تیم نساجی در خصوص اینکه حرکت صمد مرفاوی برای حضور در کادر فنی تیم نساجی هم یک تصمیم شجاعانه بوده، گفت: به طور حتم همین طور است. معمولا در فوتبال ایران کمتر مربیان جوان با مربیان باتجربه پیشنهاد کار می دهند و از سویی مربیان باتجربه هم بخاطر شرایط سنی حاضر نمی شوند به چنین پیشنهادهایی پاسخ مثبت بدهند. امیدوارم تصمیم من و هم چنین رفتار قشنگ صمد مرفاوی اتفاق مثبتی روی فوتبال ایران بگذارد.

موضوعات
همچنین ببینید
در وب چه میگذرد
+
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.