به گزارش”مجله ایما” یکی از بزرگترین موانع بر سر برگزاری بازی های لیگ قهرمانان پیش رو، مساله پروازها است که با توجه به موضوع کرونا شکل جدی تری به خود گرفته است. در روزهای دوازدهم و سیزدهم اسفند سه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا قرار است در امارات به مصاف حریفانشان بروند اما آخرین وضعیت پروازهای امارات به ایران و به عکس این کار را غیرممکن می کند.

تیم ملی کشتی ایران که برای بازی های قهرمانی آسیا به دهلی رفته بود به خاطر همین موضوع شرایط سختی را در بازگشت داشت. آن ها دیروز از دهلی به مسقط رفتند تا از آنجا به تهران پرواز کنند اما مسقط به آن ها اعلام می کند که پروازی به تهران ندارند.

تیم ملی کشتی به دوحه می رود و از آنجا به ایران می آید. اما از دیروز تا امروز شرایط کمی متفاوت تر هم شده است. چهارداور و دوخبرنگاری اعزامی ایران به مسابقات که یک روز دیرتر بلیط داشتند امروز به دوبی رسیدند اما شرکت ایرعربیا به آن ها گفته که یا می تواند آن ها را به دهلی بازگرداند و یا به مسقط پایتخت عمان ببرد. از آنجایی که مسقط نیز پروازی در حال حاضر به تهران ندارد آن ها باید یک پرواز دیگر به دوحه داشته و از آنجا به تهران بیایند.

سه تیم ایرانی رای پرواز به امارات ابتدا باید به دوحه بروند و چون دوحه پروازی به امارات ندارد آن ها باید به مسقط بروند و از آنجا راهی امارات شوند.

با توجه به اینکه هرروز محدودیت های مرزی کشورها به خاطر شیوع ویروس کرونا شدیدتر می شود این احتمال هست که هر روز وضعیت پروازها با مشکلات بیشتری مواجه شوند.

دیروز این خبر نیز منتشر شد که قطرایروز مسافران ایرانی و کره ای را ١۴ روز قرنطینه می کند. موضوعی که می تواند برگزاری هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا را نه فقط در غرب که در آسیای شرقی نیز را با چالشی جدی مواجه کند. درحال حاضر ایران و کره جنوبی و البته چین بیشترین چالش را با این موضوع دارند.

البته جالب است بدانید امروز پروازهای بین امارات و بحرین نیز بدون اعلام قبلی لغو شده که نشان‌دهنده شیوع کرونا دستکم در یکی از این دوکشور است اگرچه آنها به دلیل مسئله مهم توریسم تمایلی به انتشار دقیق اخبار ندارند.

با این وصف به نظر می رسد خبر تعویق  مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در فصل آتی تا فردا از سوی کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شود. تعویقی  که احتمالا منجر لغو رقابتهای امسال خواهد شد چرا که جای دادن هر چند  هفته از مسابقات در تقویم شلوغ اردیبهشت و خردادماه آسیا تقریبا امکان ناپذیر است. البته این در شرایطی است که ممکن است مسابقات ملی پیش رو در فیفا دی فروردین نیز تحت تاثیر شیوع کرونا قرار بگیرد.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.