به گزارش “مجله ایما”، سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با  به راه انداختن کمپین “دست یار” و ارائه راه های کمک های مردمی به این جمعیت خواستارمشارکت هرچه بیشتر مردمی برای تامین امکانات به مناطقی شد که درمحرومیت گسترده تری نسبت به سایراماکن دیگرقرار دارند.

 

 در همین راستا دکتر نصیری رییس داوطلبان جمعیت هلال احمر در گفتگویی با خبرنگار “مجله ایما ” توضیحاتی در خصوص این موارد ذکر شده ارائه داده و گفت:« رسالت ما به عنوان جمعیت هلال احمر با همکاری همه مردم به ویژه داوطلبان و جوانان عضو جمعیت، این است که برای از بین بردن زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک  کنیم  و در حال حاضراین مهم ترین رسالت ما به شمار می رود.»
وی در ادامه افزود:« دراین موضوع دو محور کاری وجود دارد. یکی آنکه ما در همین راستا ترغیب و تاکید و تبلیغ کنیم و از خانواده ها و دوستانمان بخواهیم که در منزل بمانند و موضوع دوم اینکه، افراد ایمنی شخصی خودشان را که ساده ترین آن شستن مداوم دست ها است رعایت کنند. اما ممکن است در بعضی ازجاها به واسطه تجمع اجباری افراد، رعایت این مسائل امکان‌پذیر نباشد. برای مثال گرم خانه هایی وجود دارد برای معتادان و برای کارتن خواب ها که در آنجا این عده از افراد  به علت نداشتن جای خواب  درچنین اماکنی حضورمی یابند. آنجا دیگر از به وجود آمدن تجمع نمی توان جلوگیری کرد و به همین خاطرباید ایمنی سازی به نسبت جاهای دیگر بیشتر انجام شود. یا در شهرهای محروم و حاشیه‌ای هم ممکن است چنین تجمعاتی وجود داشته باشد که در کل  باید برای این عده ازافراد فکری جدی شود .»

 

پویش دست‌یار
رییس داوطلبان جمعیت هلال احمر با معرفی پویش “دست یار” گفت:« ما معتقدیم برای این که این زنجیره را در این اماکن بشکنیم لازم است که تبلیغ زیادی انجام دهیم  و در عین حال  در این اماکن وسایل بهداشتی  و پیشگیری از جمله ماسک یا فوم بهداشتی نیز باید تامین شود که خدای نکرده این زنجیره بیماری به جاهای دیگر کشیده نشود که اگر این اتفاق محقق نشود خیلی زیاد ممکن است نرخ شیوع این بیماری بالاتر رود. به همین خاطر ما کمپین -دست یار- را ایجاد کردیم  تا دست به دست هم بدهیم  برای اینکه  دیگر جایی نباشد که به واسطه محرومیت این بیماری بتواند در آنجا منتشر شود. قطعاً بدانید که با کمک هم می شود کرونا را شکست بدهیم.»
دکتر نصیری در خصوص عدم رعایت بعضی از افراد نسبت به ماندن در خانه گفت:« فراموش نکنید این سیل  یا یک زلزله نیست که بگوییم سیل درایلام یا سیستان یا هر نقطه از مکان ایران آمده است. این یک بحرانی است که دم در منازل همه ما به وجود آمده و اگر رعایت نکنیم به همه ما سرایت خواهد کرد .اینجا دیگر جای آن نیست که بگوییم که فلان مسئول گفت، پس من رعایت می کنم یا برعکس آن فلان خواننده گفت، پس من گوش نمی کنم. اینجا اگر گوش شنوایی وجود نداشته باشد اولین کسی که ضرر خواهد دید خودمان و خانواده‌امان است.»

 

قرنطینه امکان‌پذیر نیست
رئیس جمعیت هلال احم درارتباط با قرنطینه شهرها واین که تاچه حد نسبت به این مسئله موافق است تاکید کرد: « این مسئله امکان پذیر نیست. درجایی ممکن است ده نفر بیمار وجود داشته باشد و بگوییم شما ده نفر حق رفتن به جایی را ندارید و این جا است که می شود ادعا کرد قرنطینه جواب می دهد. اما زمانیکه ما بیست روز پس از شیوع این بیماری متوجه ورود آن شدیم قرنطینه چه کمکی می تواند بکند؟  آیا شما می توانید حدس بزنید که چند نفر در آن ۲۰ روز با چند نفر ارتباط داشتند؟ محدودیت و درخانه ماندن درست است، اما ویروسی که بلافاصله در کمترین زمان ممکن از شهری به شهر دیگر سرایت کند قرنطینه کردن برای مقابله با آن معنایی  ندارد.»

 

 

دکتر نصیری در پاسخ به این سوال که تا چه حد رجوع به مراکز درمانی از ترس ابتلا به ویروس کرونا، می‌تواند در  شمار مبتلا شدن به این  ویروس  و بیماری تاثیرداشته باشد تصریح کرد:« الان اگر کسی کمترین دسترسی ها را به رسانه ها داشته باشد میتواند با رجوع به یک سایت از تفاوتهای آنفولانزا و کرونا یا بر فرض مثال تفاوت بیماریهای فصلی و کرونا مطلع شود. ضمن اینکه سامانه هایی هم از طرف جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت به وجود آمده تا بدون مراجعه به مراکز درمانی تست کرونا بدهند و از سلامت خود اطلاع پیدا کنند. خود جمعیت هلال احمر در سایت (کرونا. (IR تمامی موارد و همچنین تمام سوالاتی که از قبل قابل پیش بینی است جواب داده شده است. یا بر فرض مثال با یک جستجوی ساده در اینترنت با عبارت “تست کرونا” سامانه هایی در اختیار شما  قرار داده می شود که شما را در جریان وضعیت خودتان قرار می دهد.”

 

کمک های مردمی
رئیس داوطلبان جمعیت هلال احمر در پایان با اشاره به راه های کمک به جمعیت هلال احمر برای کمک به اماکنی که درمضیقه بیشتری نسبت به سایر جاهای دیگر هستند گفت:«  برای اینکه کرونا را شکست دهیم و یا برای اینکه در تمام عوارض قبلی به خسارت دیدگان سیل وزلزله  کمک کنیم علاوه بر اینکه هلال احمر همواره پیشقدم است و در این راه داوطلبان خود را هم در خدمت دارد باید بگویم به صورت دائم مردم را در کنار خودمان حس کردیم. مبارزه با کرونا در بعضی از جاها هزینه دارد خصوصاً برای این که به نقاط محروم و نقاط حاشیه ای خدمات دهی تا حدی دشواری و هزینه بیشتری دارد.در این راستا انصافا ممنون مردم هستیم، چرا که با وجود اینکه  نهایتا یک هفته از ایجاد کمپین نمی‌گذرد که مردم حدود ۵ میلیارد کمک مالی کردند.” او همچنین گفت:” مردم می توانند از سه طریق کمک های خود را به جمعیت هلال احمر برسانند تا یک واسطه ای باشیم برای اینکه نیاز های این دسته از مردم را به نیازمندان برسانیم. راه اول: واریز به حساب ۹۹۹۹۹  که همان شماره حساب هلال احمر است. راه دوم  از طریق*12#  و راه سوم واریز وجه نقد به این شماره کارت: 6104-3379-9999-9996″

نظرات

موضوعات
همچنین ببینید
در وب چه میگذرد
+
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.
hitcounter