مجله ایما

مجله ایما : دانلود آهنگ جدید و قدیمی,فال,اس ام اس,آهنگ پیشواز ایرانسل و همراه اول,فال حافظ,اخبار,پزشکی,آشپزی,بیوگرافی,مدل لباس,خنده دار

“” درباره مهم اتفاق این روزهای فوتبال ایران سعن درگیری امیر قلعه نویی و افشین پیروانی با داریوش مصطفوی همکلام شدیم. او را می توان مهم ترین عامل در تنها همکاری مشترک این دو دانست. امیر قلعه نویی زمانی به سرمربیگری تیم ملی رسید که مصطفوی به عنوان رئیس کمیته انتقالی به طور موقت وظیفه هدایت فوتبال ایران را برعهده داشت که امیر قلعه نویی به مربیگری تیم ملی رسید و با درخواست افشین پیروانی نیز به عنوان دستیار او مشغول به کار شد. 

 

عاشق کار کردن با امثال عابدزاده بودم

 

من همیشه هدفم این بوده تا با جوانان کار کنم. جوانانی که در کار فنی می توانستند حرفی برای گفتن داشته باشند. من همیشه علاقه داشتم تا تیپ بازیکنانی همچون عابدزاده را به کار فنی بگیرم و این را هم ثابت کردم. 

 

فضای مربیگری به بازیکنان مطرح تیم ملی دادم

 

یک آزمون وجود دارد و یک خطا من هم در مقابل بسیاری از این نام ها آزمون و خطا کردم. در آزمون من بازیکنانی مانند عابدزاده نامجو مطلق زرینچه و … بیشتر بازیکنانی که سابق بر این در تیم ملی به میدان رفتند و بازیکنان بزرگی بودند به مانند همین آقایان قلعه نویی و پیروانی را سر کار آوردم چرا که معتقد بودم همه این ها به درد این کار می خورند. 

 

نتوانستم زنجیره مربیان همیشه حاضر را قطع کنم

 

چیزی در حدود 10 بازیکن سابق و شاخص تیم ملی را آوردم تا اینها بیایند و نسل جدید تیم ملی و فوتبال جدید ما را ایشان آماده کنند. من همیشه می دیدم چه در لیگ برتر و چه در جام آزادگان و … چرخه ای از مربیان وجود دارد که همیشه پای کار هستند. البته من هم نتوانستم این زنجیره را قطع کنم. چرا؟ چون برخی از بچه ها نتوانستند از پس کار بربیایند. 

 

هرکاری کردم نامجو مطلق قلعه نویی نشد

 

علیرغم اینکه من همیشه اعتقادم بر این بود که نامجو مطلق می تواند یکی از بهترین مربیان فوتبال ایران شود به مانند امیر قلعه نویی که همیشه موفق بود و هست اما نمی دانم چه مسایلی پیش آمد که نامجو مطلق نتوانست از پس این کار بربیاید. آن طور که من انتظار داشتم او نبود. او بهترین بازیکن فوتبال ایران و بهترین تکنسین فوتبال آسیا بود اما در نهایت مربی مورد نظر من نشد.

 

برای مربی شدن پیروانی با قلعه نویی صحبت کردم

 

زمانی رسید که امیر قلعه نویی که لیاقت خود را نشان داده بود و من هم علاقه داشتم که تیپ جوان سر کار بیاید و در این ماجراها علاقه داشتم تا مربیانی که به قلعه نویی در تیم ملی کمک کنند مربیان جوان باشند و به همین دلیل نه به او توصیه کردم که مثلا پیروانی را بردارد و نه مربی دیگری را اما با او صحبت کردم. ایشان فهمید من علاقه به مربیان جوان دارم و به همین دلیل ایشان به من نه نگفت. 

 

 

در پرسپولیس پول نداشتیم پیروانی سرمربی ماند

 

این برای من مهم و تعجب آور بود چرا که امیر قلعه نویی به هرکسی بله نمی گفت اما از من پذیرفت. به همین دلیل افشین پیروانی در تیم ملی کار خود را آغاز کرد. آن تیم تنها با یک مساوی حذف شد اما در آن زمان به قلعه نویی بی محبتی شد. در پرسپولی هم ما افشین پیروانی را به عنوان مربی موقت گذاشتیم اما چون پول نداشتیم افشین باقی ماند. 

 

این اولین دعوا نیست آخرین هم نخواهد بود

 

تا زمانی که ما قدر خودمان و دوستانمان را ندانیم و با کوچکترین چیزی جوگیر شویم و پا روی شانه دوستانمان بگذاریم و بالا برویم و رعایت نکنیم ما باید شاهد اتفاقات اینچنینی در فوتبال باشیم. دعوای این دو فوتبالی اولین درگیری نیست و آخری هم نخواهد بود. هنوز هم وقتی نام مرحوم حسین فکری می آید من از جایم به احترام او بلند می شوم و برای او فاتحه می خوانم. چون او ارزش داشت. 

 

آقای پیروانی قلعه نویی به تو بدی نکرده

 

در دعوای این دو باید بگویم آقای پیروانی قلعه نویی که به تو بدی نکرد و شما را به عنوان مربی تیم ملی به کار دعوت کرد و به نوعی در فوتبال شما را مطرح کرد. از نظر اخلاقی هم که شده این بد است که ما بیاییم و کسی که به ما محبت کرده را جور دیگری جلوه بدهیم. این خیلی بد است ما نام مرحوم حجازی را به میان بیاوریم و بگوییم ایشان هم با شما مشکل داشت. آقای محترم ایشان دوست ناصر حجازی بوده و آنجا هم تعدادی لیدر آمدند و بین این دو اختلاف انداختند. اما هر چه که بوده شما نباید بیایید نام حجازی را به این خاطر پررنگ کنی که او هم با قلعه نویی مشکل داشته شما می توانید این پیوند را قوی کنید. 

 

افشین از قلعه نویی عذرخواهی کند محبوب تر می شود

 

شما باید از این کاری که آقای قلعه نویی برای شما کرده تا ابد ممنون او باشید. به نظر من این حرکت آقای پیروانی درست نبود و من این پیشنهاد را می دهم خود پیروانی برود با قلعه نویی آشتی کند و این را هم بداند که او با این کار بزرگ می شود. اصلا تا کسی کوچک نشود نمی تواند بزرگ شود و فکر می کنم اگر افشین این کار را بکند قطعا خودش را محبوب تر کرده است.

موضوعات
همچنین ببینید
+
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.