“” محمد نصرتی مدافع سابق تیم های پرسپولیس تراکتور و پاس که سابقه حضور در لیگ امارات را هم دارد از جمله باسابقه ترین مدافعان تاریخ فوتبال ملی ایران محسوب می‌شود. او بازی در جام ملت ها و جام جهانی را تجربه کرد و در دوران مربیان مختلف به تیم ملی دعوت می‌شد و حالا در مصاحبه ای کوتاه به سوالات درباره دوران بازی پاسخ داده است.

 

* از فوتبال در نوروز خاطرات بدی داریم

 

نصرتی در ابتدا به دیدار نوروزی با ژاپن در مقدماتی جام جهانی 2006 پرداخت و گفت: بازی با ژاپن مسابقه بسیار مهمی برای ما بود و آقای برانکو هم به پیروزی در آن تاکید داشتند. ما وقتی برای گرم کردن از تونل به سمت زمین رفتیم آقای دایی گفتند که به سرعت وارد زمین شوید تا هیجان سکوها هم بالا برود اما وقتی رفتیم دیدیم که هیجان در حالت عادی هم بالا بود! بعد از چند دقیقه که برای گرم کردن دویدیم من احساس کردم بدنم مورمور می‌شود و وقتی با بقیه هم صحبت کردم فهمیدم آن ها هم چنین حسی دارند.

 

وی افزود: آن بازی تعداد تماشاگران بسیار زیاد بود و همه پرچم ایران را در دست داشتند و واقعا فضای استادیوم فوق العاده بود اما به خاطر بی نظمی فشار و ضربه متاسفانه 7 نفر از هموطنانمان را از دست دادیم و این خاطره تلخی برایمان شد. می‌دانم که حالا خانواده آن ها تا سالیان سال اسم فوتبال را که بشنوند ناراحت خواهند شد.

 

* از اخراج دایی خوشحال نشدم

 

مدافع سابق تیم ملی با اشاره به دوره سرمربیگری علی دایی و عدم دعوت از او گفت: زمان آقای دایی اتفاقاتی افتاد که من دعوت نشدم. آن موقع من لژیونر بودم و در النصر امارات بازی می‌کردم. اما یک نفر مثل کی‌روش تمام لژیونرها را حتی از لیگ یک و دو دعوت می‌کند و به آن ها علاقه دارد و یک نفر هم مثل آقای دایی علاقه ای به لژیونرها ندارد که همه این ها سلیقه ای هستند. ولی مثلا در بازی با امارات که بازی در ورزشگاه خود تیم النصر برگزار می‌شد من انتظار داشتم که به تیم ملی دعوت شوم اما این اتفاق رخ نداد و حتی مهرزاد هم بازی نکرد. بازی رفت مقابل عربستان کعبی محروم بود و ستار زارع هم نبود من توقع داشتم بازی کنم اما حتی به لیست هم من را دعوت نکردند و مرحوم مجید غلام نژاد را دعوت کرد.

 

من بعد از بازی با عربستان از اخراج آقای دایی خوشحال نشدم و منافع ملی وجود داشت. یک بار که من دعوت نشدم ناراحت بودم و این به گوش علی آقا رسید. بعد از آن با آقای غلامپور و افاضلی صحبت کردیم و گفتند با آقای دایی تماس بگیر و من هم زنگ زدم و عذرخواهی کردم و گفتم که اگر من ناراحت شدم به خاطر این بود که می خواستم بازی کنم اما بازهم قبول کردند.

 

محمد نصرتی درباره فنی تیم ملی در آن دوران عنوان کرد: نظر شخصی من این است که تیم خیلی خوب نبود. در بحث فنی خود آقای دایی بودند و البته حاشیه هم وجود داشت.مثلا  در بازی امارات من در جایگاه ویژه بودم و احمد خلیل دو تک به تک را نزد و گل را هم با یک سانتر و ضربه سر کریم باقری را نزدیم. در همان بازی یا بازی رفت مقابل عربستان مهدی رحمتی چند بار دروازه تیم ملی را نجات داد وگرنه باخت بدتری داشتیم.

 

* مقابل کره تمرکزمان بهم خورد

 

نصرتی که در چند پست مختلف برای تیم ملی بازی کرده در مورد دوره افشین قطبی گفت: تا جایی که من می‌دانم آقای دایی امتیازات زیادی را از دست دادند و آقای قطبی عملکرد بهتری داشتند و مثلا ما اصلا هیچ باختی نداشتیم. مقابل کره شمالی و جنوبی به تساوی رسیدیم و امارات را هم شکست دادیم و اصلا تیم ملی شرایط بهتری داشت.

 

وی درباره بازی با کره جنوبی گفت: من آن بازی دفاع چپ بودم و خوب هم بازی کردم و سانتر هم که کردم خورد به شجاعی  و وارد دروازه شد. واقعا حیف شد که به تیم ملی نرفتیم و اگر صعود می‌کردیم برای من هم رکورد خوبی بود. چون سال 2006 گل صعود را زدم و این بار هم پاس گل صعود به نام من ثبت می‌شد که البته صعود تیم ملی اهمیت بیشتری داشت.

 

مدافع اسبق تیم ملی در پایان در پاسخ به این سوال که چرا ایران برخلاف 2014 نتوانست گل را حفظ کند توضیح داد: در صحنه گل پارک جی سونگ او خودش عملکرد بسیار خوبی داشت و همچنین مدافعان ما هم اشتباه کردند و نمی‌توان یک نفر را مقصر دانست یا به آقای قطبی ایرادی گرفت. اما این را همه می‌دانند که بین دو نیمه آن بازی اتفاقاتی افتاد که تمرکز ما بهم خورد و حتی در طول نیمه دوم هم این اتفاقات ادامه داشتند و در نهایت متاسفانه نتوانستیم برنده بازی شویم. به هر حال در دوره آقای کی‌روش تیم ملی از نظر دفاعی سازماندهی خوبی داشت اما ما حتی مقابل کره هم دفاعی بازی نکردیم.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.