مجله ایما

مجله ایما : دانلود آهنگ جدید و قدیمی,فال,اس ام اس,آهنگ پیشواز ایرانسل و همراه اول,فال حافظ,اخبار,پزشکی,آشپزی,بیوگرافی,مدل لباس,خنده دار

جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان که این روزها در تهران اردو برگزار کرده اند اینطور حرف هایش را در رابطه با شرایط تیم در گفتگو با خبرنگارانی که به هتل المپیک رفته بودند آغاز کرد: از چهارشنبه هفته گذشته تیم را دور هم جمع کردیم. شیمبا دیرتر اضافه شد. پنج شنبه اولین تست را دادیم. جا دارد از آقای آذری تشکر کنیم. هزینه های زیادی برای آماده سازی با توجه به شرایط فعلی و وجود ویروس وجود دارد. باید تشکر کنیم از باشگاه. اهواز شرایط خوبی ندارد و نمی توانستیم اردو بزنیم. به همین خاطر تهران آمدیم و با رعایت پروتکل های بهداشتی توانستیم شرایط تیمی خوبی داشته باشیم.

از جواد نکونام در رابطه با بازی استقلال و فولادخوزستان پرسیده شد که طبق برنامه احتمالی باید روز 29 خردادماه در اهواز برگزار شود. نکونام در پاسخ به این سوال که شرایط برگزاری بازی فراهم است بیان کرد: بازی که بدون تماشاگر خواهد بود و بازیکنان هم که در هتل هستند. پس فرقی نمی کند که کجا باشند یا نباشند. امیدوارم تا آن زمان شرایط کل کشور خوب شود. در جریانم در اهواز شرایط قرنطینه سخت تر شده و در اهواز هم شرایط بهتر خواهد شد. چیزی که مهم است اینکه همه دوست دارند در اهواز با استقلال یا هر تیمی دیگر بازی کنیم و قطعا در اهواز با استقلال بازی خواهیم کرد.

از نکونام در رابطه با انصراف برخی تیم ها پرسیده شد و اینکه چرا با وجود مخالفت سعید آذری فولادخوزستان تمریناتش را ادامه می دهد. او اینطور واکنش نشان داد و گفت: من به تیمی کاری ندارم. اگر خاطرتان باشد من از اول مخالف برگزاری لیگ بودم. من اگر صحبتی می کنم به خاطر تیمم نیستم و به خاطر اهالی فوتبال است. اینکه همه مخالفند درست است و همه مخالفند. من در مورد قهرمانی تیمی صحبت نمی کنم. من در مورد سلامتی فوتبال و جامعه صحبت می کنم. ما باید کمک کنیم که هر روز یک نفر کمتر به بیمارستان برود. بله ما مجبور شده ایم که تمرین می کنیم. برخی صحبت ها هست که وقتی من می خوانم تعجب می کنم. سر من که کلاه نمی رود. می گویند پروتکل های اسپانیا و آلمان. نمی توانید اجرا کنید. شما می دانستید که در اسپانیا بازیکنی با ماشین مثلا X بیرون رفته و باید تا آخر تمرینات با همان ماشین رفت و آمد کند. می دانستید بازیکنی حق دوش گرفتن و رفتن به رختکن را ندارد. می دانستید آلمان دو ماه تمرین کرده تا به مسابقات رسیده است. ما می گوییم 20 روز بعد بازی های شروع خواهد شد و همه جنگ می کنند تا دو روز زودتر شروع کنند. ما باید زیر ساخت را درست می کردیم و بعد برنامه می دادیم. استاندارد سازی و بعد شروع. اینکه می گویند اسپانیا و آلمان یک هزارم آنها هم نیستند. مطالعه کنید این ها رو. من به طور کامل در مورد اسپانیا می دانم و وظیفه دارم و دوست دارم در این مورد بدانم. این ها اول انفرادی تمرین می کردند و بعد تیمی شد. سال جام جهانی مگر نیست؟ مگر تیم ملی مهم نیست؟ می دانید که در هفته اول 9 مصدومیت عضلانی و یک مصدومیت رباط داشته اند. تیم اوساسونا همین الان 5 مصدوم در تمرینات داشته؛ با امکاناتی که آنها دارند. تازه اتاق تنها دارند. پرواز چارتر دارند و خیلی مسائل دیگر. ما می خواهیم لیگ را برگزار کنیم و هر اتفاقی ممکن است پیش بیاید. ببخشید مگر می شود از دستگاه رد بشوی و بیایی به زمین. خب یک تکل می زنند و می خوری زمین. اصلا اینطوری نیست که. ببینید کدام باشگاه بزرگ زمین کنار زمین اسپری دستشان است. فوتبال اینطوری نیست. با تمام شغل ها هم فرق دارد. احساسی نکنیم ماجرا را. باید منطقی برخورد شود. باید زمانی که می خواستند تصمیم بگیرند تمام مدیران عامل را جمع می کردند و نظرشان را می گرفتند؛ شاید دو نظر به درد بخور پیدا می کردند. ما لیگ قهرمانان را داریم جام حذفی را داریم. فصل بعد را داریم؛ آن هم با فاصله کم.

او راه حل خود را اینطور تشریح کرد: عقلانی این بود که ما لیگ را تعطیل می کردیم. استراحت می دادیم. شروع می کردیم به آماده سازی زیرساخت برای برگزاری بازی ها با پروتکل های بهداشتی و بعد از آن لیگ شروع می کردیم. امسال که نه تیم ملی امید داریم و نه بزرگسالان و می توانیم وسط نیم فصل بازی کنیم. اصلا لیگ ما همیشه در اردیبهش ما تعطیل می شود؛ در بهترین ماه. یک ماه بیشتر بازی می کردیم. خرداد بازی کنیم. تیم ملی هم بازی دارد. الان تیم هایی که بازیکنان ملی دارند و در جام باشگاه های آسیا حضور دارند صد در صد در معرض آسیب هستند. فوتبال برد و باخت دارد  و اینقدر تکرار می شود که یادتان می رود ولی سلامتی ما چه می شود. من خودم اینقدر بازی کرده ام که اصلا یادم نمی آید.

جواد نکونام درباره میل بازیکنان برای شروع بازی گفت: وقتی تمرین کردن را شروع کرده‌ایم بازیکن می‌تواند بگوید نه؟ وقتی اعلام شد که تیم ما تست کرونا مثبت دارد بازیکن آمد گفت من می‌روم در ماشین می‌خوابم و در هتل اسم نمی‌مانم! بازیکن ما می‌ترسید و اگر بخواهید اسمش را می‌توانم بگویم. من می‌گویم کرونا را من می‌گیرم اما اگر رفتم در اقوام و فامیل به یک نفر مسن انتقال دادم تکلیف او چه می‌شود؟ همه پروتکل ها برای این است که کسی آسیب نبیند بهداشت رعایت شود کسی در جامعه از بین نرود و آمارمان از این وحشتناک تر نشود. ما فوتبالیست ها همه باهم اینجا کنار هم تمرین و بازی می‌کنیم و به اعضای خانواده انتقال می‌دهیم.

 

سرمربی فولاد درباره ضرر فولاد و احتمال از دست رفتن سهمیه آسیایی عنوان کرد: ما نگیریم سهمیه را چه کسی بگیرد؟ اینطور نیست که چهار تیم اول سهمیه بگیرند. نظر من این بود که لیگ استراحت بخورد و بگویند 2 ماه دیگر لیگ شروع می‌شود و بگویند شما خودتان می‌دانید که چه زمانی تمرینات را شروع کنید. زمانی که اعلام کردند دعوا بود که چه کسی زودتر تمرین را شروع کند! تست را نداده همه وسط زمین بودیم یک سری تیم ها هم چه بزرگ و چه کوچک یواشکی تمرین کردند اما ما این کار را نکردیم! آن از اول فصل که لیگ سه ماه عقب افتاد این هم از آخر که قرار بود اردیبهشت به پایان برسد اما از اسفند تعطیل شد و قرار است تا مرداد برود! بازیکن فوتبال چطور باید بدنش را برای یک سال و دو سه ماه آماده نگه دارد؟ بدنش از آهن که نیست مصدوم می‌شود.

 

وی افزود: باید می‌گفتند استپ لیگ را بعدا برگزار کنید یا این که تعطیل اعلام می‌کردند. ما فوتبال را برای سلامتی جامعه برگزار می‌کنیم اما برای این نیست که بگوییم ورزش می‌کنیم تا ورزش کرده باشیم! ورزش برای سلامتی جامعه است. این که یک نفر هم کمتر مریض شود یک نفر است. فوتبال با هیچ رشته ای قابل مقایسه نیست نگویید مگر خون کسی بیشتر ارزش دارد… شغل کسی چیز دیگری است و می‌رود امرار معاش می‌کند اما فوتبالیست اینطور نیست و فکر می‌کنم دارد. فوتبالیست ها با این که بازی ها کنسل شود ضرری نمی‌کنند.

 

نکونام با اشاره به غیبت پاتوسی گفت: بازیکن ما نیامده و نامه زدیم به سازمان لیگ که اگر بازیکن ما نرسد باید بازی اولمان (مقابل استقلال) را عقب بیاندازد و برنامه ای که خودشان ریخته اند باید فکر بازیکنان خارجی باشند که قراردادشان تاریخ دارد و می‌توانند به فیفا شکایت کنند و باید برای این چیزها راهکار بدهند اما خداراشکر در فوتبال ما همه می‌دانند و نیاز به اطلاعات ندارند.

او در مورد احتمال عدم بازگشت پاتوسی و حضورش در تیم سابق عنوان کرد: همه چیز متاسفانه امکان پذیر است! وقتی ما برنامه ریزی بلد نیستیم این مشکلات به وجود می‌آید. مربی خارجی ما می گوید قراردادم تمام شده و به سازمان مالیات اسپانیا گفتم که تا این تاریخ نیستم و گفتم حقوق بازنشستگی من را ندهید چون شغل دارم و این هم قراردادم است. بسم الله دوستان بگویند!

او درباره وضعیت فولاد از نظر بازیکن مصدوم گفت: ما تازه شروع کردیم و پله اول هستیم. این قصه سر دراز دارد. بازیکن سه ماه بدنسازی کرده است آن هم به خاطر اینکه ورزشگاه ها درست شوند که در نهایت 4-5 ورزشگاه درست شد. بازیکن فرسوده شده است. من تجربه دارم به خاطر استراحت نکردن رباط صلیبی ام پاره شد. باید یک روز بگوییم تمرکز کن تمرین کن می افتد بازیکن. یک برنامه غیرکارشناسی و غیرحرفه ای تقدیم به فوتبال ایران شد.
او در بخش دیگری از صحبت هایش درباره مطالباتش از باشگاه استقلال گفت: امیدوارم یک بار اول از همه در فوتبال ایران این اتفاق بیفتد و تیم هایی که نمی توانند طلبشان را بدهند نتوانند بازیکن بگیرند. در دنیا تیمی نیست که بدهکار باشد بازیکن بگیرد. من خودم از دو سه باشگاه طلب دارم. نه فقط من خیلی از بازیکنان و مربیان هستند طلب دارند کسی رسیدگی نمی کند.

او افزود:درمورد استقلال هم باید بگویم واقعا یکسری چیزها هست بد است زیاد پیگیری کنید. آن ها طلب قراردادی ام را ندادند سرمالیات هم به من کلک زدند و پرداخت کردند. من همه مدارک را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کردم و اولین فرصت که آن ها با باشگاه صحبت کنند می دانند چه اتفاقی افتاده است. به باشگاه استقلال گفتم مالیات من هرچقدر است خودتان پرداخت کنید من کاری ندارم. من خودم مبلغی را پرداخت کرده بودم که باشگاه استقلال آن را هم دیگر قبول نکرد. در فوتبال ایران مدیریت نداریم غیر از آقای آذری و چند نفر دیگر مدیری نداریم. مدیری مثل کی روش هم که می آید او را فراری می دهیم چون جایمان را تنگ می کند.

کاپیتان سابق تیم ملی ایران درباره اینکه هنوز زمزمه های تعلیق فوتبال ایران وجود دارد گفت:از این نظر که ما فوتبالمان به سلامت و کارایی برسد من موافق هستم این اتفاق بیفتد چون مجبور می شویم درست کنیم. ما آمار مالیات می خواهیم بدهیم دروغ می گوییم می خواهیم لیست بدهی بدهیم دروغ می گوییم در اعلام قرارداد دروغ می گوییم. امیدوارم تعلیق نشود و همه چیز شفاف و درست باشد اما اگر این اتفاق بیفتد مجبور هستیم درست کنیم. بکوبیم و از اول بسازیم.

اوبا اشاره به ماجرای قرارداد ویلموتس هم افزود:وقتی من می روم تیم ملی به فدراسیون اعلام می کنم فقط آمدم یاد بگیرم. نه دنبال پول و نه دنبال قرارداد هستم.این ها(مربیان خارجی) با نتیجه نگرفتن هم شوخی ندارند و پولشان را می خواهند. نتایج ویلموتس مشخص است مشکل این است کسی  شهامتش را ندارد که بگوید اشتباه کردم و تقصیر را نمی پذیرد.

نکونام با بیان اینکه تیم ملی نتایج بدتر از دوران ویلموتس هم داشته گفت: بروید ببینید بایرن مونیخ برای انتخاب سرمربی اش چکار کرد. ما در اینجا یک کلاس مربیگری رفتیم استاد از اروپا آمده بود تدریس کند 95 درصد کلاس افرادی بودند که در خیابان هم به آن ها تیم نمی دهند. کسانی که به این کار علاقه دارند و می توانند کمک کنند هیچ ردی از آن ها نیست. اصلا نمی گذارند این افراد بیایند. اصلا تا به حال آمده ایم کاری کنیم که برای آینده مربی بسازیم؟ اگر هم کسی بوده جواب سلام را با اخم بدهد یا نه بگوید ریشه اش و بنیادش را می زنند.

سرمربی فولاد خوزستان در بخش آخر حرف هایش درباره دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی گفت: فقط آرزوی موفقیت برای تیم ملی کشورم دارم.

موضوعات
همچنین ببینید
در وب چه میگذرد
+
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.