دانلود سریال یاغی

به گزارش “مجله ایما”، صبح امروز وحید هاشمیان مربی تیم ملی ایران در یک گفتگویی تلفنی در برنامه سلام صبح بخیر به برخی از سوالات مطرح شده در خصوص مسائل مالی و همچنین برنامه ای که برای آینده خود در نظر گرفته است پاسخ داد.

 

*شما دو جلسه با فدراسیون داشتید، قرار بر این شد که بمانید یا بروید؟

قبل از اینکه درباره تیم ملی صحبت کنم از پزشکان، پرستاران، نیروهایی که دیده نمی شوند و دارند برای مبارزه با ویروس کرونا فداکاری می کنند و به مردمان کشور کمک می کنند تشکر کنم و آنها گذشت وصف ناپذیری انجام می دهند و این بسیار با ارزش است. به خانواده هایی که عزیزانشان را از دست داده اند تسلیت می گویم ان شاءالله خداوند به آنها صبر بدهد.

در مورد کار خودم باید بگویم که تقریبا 9 ماه پیش با دعوتی که فدراسیون فوتبال و مربی وقت آن زمان یعنی  آقای ویلموتس ازمن به عمل آوردند و مذاکراتی که پس از آن انجام شد کارم را شروع کردم و بسیار خوشحال بودم و هستم از اینکه در تیم ملی فعایت دارم. من معتقدم کار کردن در باشگاه بیشتر یک قرارداد مالی و تعهد کاری محسوب میشود، اما قرارداد با تیم ملی یک نوع قراداد قلبی و معنوی است. خوشحال کردن مردم و پیروزی تیم ملی ایران قطعا باعث خوشحالی بسیاری از ایرانی ها چه در داخل و چه در خارج کشور می شود.و همچنین غرور ملی را به همراه دارد. به همین خاطر من کار کردن  در تیم ملی را بسیار دوست داشتم و دارم. در گذشته از تیمهای لیگ برتری پیشنهاد های خوبی به من شد اما قبول نکردم و علاوه بر آن از طرف آقای تاج پیشنهاد تیم جوانان ایران را  بازهم قبول نکردم. اما با این دعوت پیش خودم فکر کردم که می توان سابقه بیش از یک دهه بازی در بوندس لیگا و گرفتن تمام مدارک معتبر مربیگری ازکشور المان و بتوانم این تجربیات را در اختیار جوانان کشورم ایران بگذارم. اما همانطور که می دانید که یک سری مسائل حاشیه ای در واریز کردن پول برای آقای ویلموتس به وجود آمد و همچنین مسائل دیگری که باعث شد تیم ملی ضربه بخورد و در نهایت منجربه جدایی آقای این مربی شد در عین حال که نتایج خوبی هم برای تیم ملی بدست نیامد .

*یکی از انتقاداتی که مطرح می شود این است که چرا به آقای ویلموتس و همکارانش دو میلیون یورو پول پرداخت شد چرا به وحید هاشمیان در این 8، 9 ماه فدراسیون هیچ پولی نداد.

من نمی خواستم این را اعلام کنم و مشکل اینجا بود که از فدراسیون هم اعلام نشده بود و فقط گفتند پول کادر فنی به یورو پرداخت شد. قرارداد من ریال بود 9 ماه گذاشته و ریالی نگرفته ام و بابت وسایلی که خریده ام از باشگاه طلب دارم. شرایط مالی کشور را درک می کنم و به خاطر علاقه به تیم ملی صحبتی درباره حقوق خودم نکردم. مسئولین باید همانطور که به خارجی ها اهمیت می دهند به داخلی ها هم بها بدهند. طبیعتا مقداری از پول ایران در فیفا وجود دارد که به خاطر تحریم ها نمی توانیم آن را به ایران بیاوریم و اگر می شد خیلی از مشکلات فوتبال ایران حل می شد.
می گویند چرا با مربیان خارجی قراردادهای کلانی بسته می شود اما با مربیان ایرانی قراردادها پایین است.
در شرایط فعلی کشور وقتی ما توانایی پرداخت پول را نداریم و مربیان خارجی هم به قوانین بین الملل و حرفه ای عادت کرده اند بعد از مدتی ول می کنند و می روند. اگر ما می  خواهیم مربی خارجی بیاوریم اول باید ببینیم پولش را داریم یا خیر؟ یا می خواهیم این را گردن رییس فدراسیون بعدی بیاندازیم. در شرایط فعلی به نظرم استخدام مربی گران قیمت خیلی سخت است.

*قرارداد سه میلیون یورویی ویلموتس را شما هم شنیده اید؟

من اطلاعی درباره کارهای قراردادی ندارم. تنها جایی که می رفتم و می آمدم مرکز فوتبال پک بود و با قسمت مالی ارتباطی نداشتم.

*در نهایت در تیم ملی می مانید یا خیر؟

 

کادر فنی تغییر می کند و هر مربی که می آید دوست دارد کادر فنی خودش را بیاورد. بعد از صحبت هایی که شد و گزینه ها اعلام شدند، سرمربی جدید انتخاب شد. فدراسیون فوتبال و مربی تیم ملی هم دوست داشتند ما همکاری مان را ادامه بدهیم اما به هر حال من هم باید شرایطی برای همکاری داشته باشم و اگر بدانم می توانم به تیم ملی کشورم کمک کنم قطعا می مانم. اگر ببینم کمکی از دستم برنمی آید ان شاءالله کسانی که بیایند -فوتبال ما هم که ماشالله نفر زیاد دارد- موفق خواهند بود. موضوع نگران کننده ای نیست. چندین روزنامه یا سایت خیلی نگران کمک مربی تیم ملی هستند. در حالی که اینقدر نگران اینکه رییس فدراسیون که شود و وضعیت فوتبال ما نیستند و نگرانی شان کمک مربی تیم ملی است. نمی دانم چرا اینقدر نگران هستند؟ اما اگر قسمت شود به هر حال آدمهای خوبی در فوتبال ما هستند و من می مانم و به کارم ادامه می دهم. بیماری کرونا که آمد لیگ تعطیل و برنامه بازی تیم ملی دچار تغییر شد و هنوز رسمی اعلام نشده که چه زمانی برگزار شود.

*فکر می کنید اسکوچیچ موفق می شود؟

من نمی توانم پیشگویی کنم. کسی فکر نمی کرد ویلموتس در دور اول نتواند موفق شود چون فوتبال جای پیش بینی نیست اما کسانی که انتخاب کردند حتما اطلاعاتی بیشتر از من دارند و از کسانی که انتخاب کرده اند سوال کنید.

*صحبت پایانی؟

برای مردم کشور آرزوی بهترین ها را می کنم ان شاءالله این دوران سخت هم مثل زلزله و جنگ و سیل و شرایط سختی که مردم همبستگی نشان داده اند و مراحل سخت را پشت سر گذاشته اند ای

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.