به گزارش “مجله ایما”، مهدی هاشمی نسب مربی تیم فولادخوزستان در گفت‌وگویی با ایران ورزشی درباره مسائل مختلف صحبت کرد که در ادامه می‌خوانیم:

 

*فولاد در بهترین شرایط تیمی قرار داشت که لیگ به‌دلیل انتشار ویروس کرونا تعطیل شد. شاید این امر در روند حرکتی فولاد تأثیرگذار باشد.

 همانطور که اشاره کردید ما در نیم‌فصل دوم با توجه به بازیکنانی که به خدمت گرفتیم شرایط‌ مان بهتر از قبل شد، اما این اتفاق افتاد و چاره‌ای هم نداریم چون سلامتی مردم از همه‌چیز مهم‌تر است و علاقه‌مندان به فوتبال هم زمانی از تماشای مسابقات لذت می‌برند که در سلامت کامل باشند. من به سهم خودم از پزشکان، پرستاران و تمام عزیزانی که برای مقابله با این بیماری تلاش می‌کنند صمیمانه سپاسگزاری می‌کنیم. امیدوارم با تلاش مسئولان و همکاری مردم هرچه سریع‌تر این مشکل را هم مثل سایر مشکلات پشت سر بگذاریم.

 

 

*اما متأسفانه در روزهای اخیر با وجود تذکراتی که داده شده عده‌ای از مردم به جای ماندن در خانه و شهرشان به مسافرت رفته‌اند.

 واقعاً متأسفم و هیچ کلمه‌ای را نمی‌توانم برای این کار آنها پیدا کنم. متأسفانه همیشه هستند افرادی که خوشگذرانی خودشان را واجب‌تر از سلامتی مردم می‌دانند. ما عادت کرده‌ایم که دیگران بیایند و مشکلات ما را حل کنند در حالی که خودمان باید مسائل بهداشتی را رعایت کنیم. این افراد فقط به جیب خودشان فکر می‌کنند و اصلاً برای‌شان سلامتی دیگران اهمیتی ندارد. شما نگاه کنید قبل از این بیماری و ویروسی که اسمش را نمی‌خواهم بیاورم هم همین مشکلات وجود نداشت و در فصل تابستان چقدر شهرهای شمالی به‌خاطر ازدحام مسافر شلوغ می‌شد و مشکلاتی را برای هموطنان شمالی ما به‌وجود می‌آورد، الان که دیگر جای خود دارد. هیچ تفاوتی میان ما و آنها نیست و اتفاقاً در این شرایط باید بیشتر حواس‌مان باشد و بیشتر تعامل داشته باشیم. آنها همیشه میهمان‌نواز بوده‌اند و حالا وظیفه تک‌تک ماست که شرایط را درک کنیم. در هر صورت همه باید کمک کنیم تا شرایط به حالت عادی برگردد. اگر خودمان رعایت کنیم خیلی سریع‌تر این مشکل را پشت سر می‌گذاریم.

 

*عکسی از شما دیدیم که در محل تمرین با دستگاه تب‌سنج وضعیت بازیکنان را مورد بررسی قرار می‌دادید.

 بله آن روز یکی از دوستان لطف کردند و این دستگاه را آوردند و من این کار را انجام دادم، اما پزشک تیم هر روز وضعیت بازیکنان را زیر نظر دارد و مرتب بچه‌ها را کنترل می‌کند.

 

*از این بحث خارج شویم. این روزها برخی‌ها مدعی هستند که لیگ مهندسی شده است و بعضی تیم‌ها هم از این بابت استفاده می‌برند.

 واقعاً نمی‌دانم چه چیزی باید بگویم. شاید اگر روزی هم فولاد نتیجه نگرفت من هم برخلاف میلم حرف‌هایی بزنم. اما اگر تیم‌ها خودشان بازی‌های‌شان را ببرند اتفاقی نمی‌افتد. ما مشکلات خیلی بزرگتر از این‌ها داریم که باید به آنها رسیدگی شود. البته کسانی که فوتبال را خوب درک می‌کنند توجهی به این حرف‌ها ندارند، اما بعضی‌ها هم راحت مقابل دوربین این مسائل را مطرح می‌کنند. به هر حال همه عقل و شعور دارند و می‌توانند این موضوعات را تحلیل و بررسی کنند. همانطور که شما گفتید این مسائل تکراری شده و شاید نباید زیاد به آن پرداخت.

 

*متأسفانه این حرف‌ها هر سال در فوتبال ما تکرار می‌شود و …

یکی از مشکلات اصلی ما همین است. شما نگاه کنید در همه‌جای دنیا از فوتبال لذت می‌برند اما اینجا درگیری، دعوا، کوری چشم و مسائلی از این دست را به‌همراه دارد. مگر از ال‌کلاسیکو هم بالاتر داریم؟ وقتی بازی تمام می‌شود همه سراغ کارشان می‌روند چون زندگی ادامه دارد، اما اینجا اگر ببازی رکیک‌ترین الفاظ را می‌شنوید و خیلی‌ها به هم تهمت می‌زنند. واقعاً نمی‌دانم چه زمانی قرار است همه ما به فوتبال احترام بگذاریم.

 

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.