دانلود سریال یاغی

علیرضا جهانبخش به عنوان ستاره لیگ هلند و گرانترین بازیکن تاریخ برایتون به لیگ برتر انگلستان رفت اما مثل بسیاری دیگر از بازیکنان مطرحی که در این سال ها به لیگ برتر رفته اند برای تطبیق پیدا کردن با شرایط به زمان نیاز داشت. با وجود اینکه توانست خودش را با شرایط وفق بدهد مصدومیت هایی که نصیبش شد او را گاه و گاه از ترکیب دور می کرد اما علیرضا که در پایان فصل گذشته می توانست با پیشنهادات خوبی دوباره به هلند برگردد و برای بهترین بودن در این لیگ رقابت کند ترجیح داد یک فصل دیگر در برایتون بماند مبارزه کند و در فوتبال دشوار انگلستان و در میان ستاره های بزرگ جهان توانایی هایش را نشان دهد. او گفت و گویی با سایت رسمی باشگاه برایتون انجام داده است که می خوانید:

 

چرا در سال ۲۰۱۳ به فوتبال هلند رفتی؟ بازی در اروپا برایت چقدر جذابیت داشت؟

وقتی من در سال ۲۰۱۳ به NEC نایمخن ملحق شدم پیشنهاد‌های دیگری هم برای بررسی داشتم. من برای تیم ملی زیر ۱۹ سال ایران بازی می‌کردم و بعد از مسابقات دبی چند باشگاه ترکیه‌ای و فرانسوی به من پیشنهاد دادند. در این خصوص با نزدیکانی که به آنها اعتماد دارم صحبت کردم تا قدم‌های درستی برای آینده بردارم. بیشتر این افراد نظرشان روی رفتن من به هلند و حضور در نایمخن بود چون آکادمی این تیم می‌تواند برای رشد یک فوتبالیست مفید باشد و به او کمک کند. در همان زمان من از یکی از بزرگترین باشگاه‌های ایرانی هم پینشهاد داشتم. باشگاهی که حدود ۳۵ میلیون هوادار دارد و نزدیک که به این تیم بپیوندم(اشاره جهانبخش به پیشنهاد پرسپولیس) مسئولان این باشگاه تمام کار‌های مربوط به انتقال من را انجام داده بودند ولی از هلند با من تماس گرفته شد. بعد از آن چند روزی ناپدید شدم تا مطمئن شوم که از این باشگاه هلندی پیشنهاد دارم. نمایندگان این باشگاه برای مذاکره با من به ایران سفر کردند و در نهایت انتقال انجام شد. دلایل خودم را به آن باشگاه ایرانی توضیح دادم و گفتم که می‌خواهم لژیونر شوم؛ آنها هم من را درک کردند و اجازه دادند که به نایمخن بپیوندم.

 

 

خاطره‌ای از آن فصل داری؟

واقعا فصل سختی بود. من در یک محیط و فرهنگ کاملا جدید قرار گرفته بودم و شرایط با چیزی که انتظار داشتم خیلی متفاوت بود. حتی نحوه فوتبال هم متفاوت بود. ما در ایران بازیکنان خوبی داریم که به صورت انفرادی ستاره هستند اما در آنجا یاد گرفتم که چگونه به عنوان بخشی از یک تیم کار گروهی انجام دهم. از سوی دیگر مجبور شدم زبان یاد بگیرم تا بتوانم با هم‌تیمی‌هایم ارتباط برقرار کنم. دوستانی اطرافم داشتم که به من کمک کردند تا در آنجا مستقر شوم. هر روز سعی می‌کردم زبان را یاد بگیرم. ما در آن فصل به دسته پایین‌تر سقوط کردیم اما من خیلی نکات خوبی یاد گرفته بودم. من بازی‌های زیادی انجام دادم و می‌خواستم در فصل دوم حضورم کمکی به باشگاه کنم. من در این تیم احساس راحتی می‌کردم و توانستیم با تلاش‌های زیاد به لیگ برتر بازگردیم. خیلی زمان برد تا با محیط جدید سازگار شوم اما این اتفاق بالاخره رخ داد و شرایط روز به روز بهتر می‌شد.

 

 

تو این شانس را داشتی که زودتر به برایتون ملحق شوی چرا این کار را نکردی؟

همه چیز خوب در مذاکرات پیش رفت. من حتی به برایتون آمدم و چند روز را هم در انگلیس بودم و اطراف ورزشگاه و زمین تمرین و همینطور شهر را دیدم. خیلی شگفت‌انگیز بود. من احساس خوبی نسبت به این شهر پیدا کردم اما در آن زمان فقط ۲۱ سال سن داشتم. با این حال احساس کردم که برای حضور در برایتون نیاز به تجربه بیشتری دارم اما همیشه به دوستانم می‌گفتم که برایتون احساس شگفت‌انگیزی به من داده و من این تیم را در ذهنم نگه داشته‌ام.

 

 

پس از آن به آلکمار رفتی. جایی که توانستی موفقیت‌های زیادی به دست بیاوری.

من در این تیم در فصل اول مصدومیت‌های زیادی داشتم و در بهترین فرم خود نبودم. در فصل دوم به باشگاه و بازیکنان عادت کردم و خیلی چیز‌ها یاد گرفتم. سعی کردم در فصل دوم بهترین عملکرد را داشته باشم. فصل سوم هم خیلی خوب بود و من رابطه خوبی با همه تیم داشتم.

 

تو موفق شدی آقای گل هلند در فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۷ شوی. این اولین بار بود که یک بازیکن آسیایی توانست در یک لیگ اروپایی این عنوان را به دست بیاورد.

من همیشه خودم را در قبال جوانان ایرانی مسئول می‌دانستم و دوست داشتم که الگوی مناسبی برای آنها باشم. می‌خواستم نشان دهم که می‌شود قدم‌های بزرگ برداشت و رشد کرد و آن را در بالاترین سطح اروپا انجام داد. می‌خواستم نشان دهم که مهم نیست شما از کجا آمده‌اید بلکه اگر سخت کار کنید و جاه‌طلبی داشته باشید می‌توانید چیز‌های عالی را به دست بیاورید. می‌خواستم نشان دهم که باید صبوری کرد. من از یک خانواده بسیار عادی آمده‌ام و در خیابان با دوستانم بازی می‌کردم اما می‌خواستم خود را در دنیای واقعی اثبات کنم و این کار را تلاش‌های زیاد انجام دادم. ما در ایران بازیکنان فوق‌العاده‌ای داریم که در حال حاضر هم چند نفر از آنها در اروپا بازی می‌کنند و من احساس می‌کنم که در ایجاد این زمینه نقش داشته‌ام و این بسیار مهم است.

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.