به گزارش “مجله ایما”، هنگ کنگ که در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022، با ایران، بحرین، عراق و کامبوج همگروه است، باید در روز 26 مارس (7 فروردین)، در تهران مقابل تیم ملی ایران قرار بگیرد اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، ای اف سی و فیفا در حال بررسی شرایط برای به تعویق انداختن بازی ها هستند؛ اقدامی که هنک کنگی ها از آن حمایت کردند.

پوی به خبرنگاران گفت:” ما نمی توانیم به تهران سفر کنیم زیرا دولت اعلام کرده که شهروندان هنگ کنگ که به کشورهای خارجی سفر می کنند، در برگشت باید 14 روز در قرنطینه باشند و این برای یک بازیکن حرفه ای، ممکن نیست.

در واقع، در این شرایط پیدا کردن یک زمین بی طرف برای بازی دشوار است زیرا بسیاری از کشورهای منطقه درگیر این ویروس شده اند. کسی نمی داند که این مشکل چه زمانی برطرف می شود؛ بنابراین به تعویق انداختن بازی ها برای 7 ماه، تصمیم بدی نیست. بهتر است که بازی ها در شرایط ایمنی برگزاری شود زیرا همیشه سلامت بازیکنان در اولویت قرار دارد.”

 

 

به تعویق افتادن بازی ها، یک مشکل جانبی هم برای فدراسیون فوتبال هنگ کنگ ایجاد می کند. قرارداد میکسو پاتلاینن، سرمربی فنلاندی این تیم، به زودی به اتمام می رسد که در واقع پایان برنامه 5 ساله استراتژیک فدراسیون فوتبال این کشور است که با بودجه 25 میلیون دلارِ هنگ کنگ از سوی دولت این کشور حمایت می شد.

اکنون این فدراسیون برای تمدید قرارداد پاتلاینن، نیاز به حمایت مالی دوباره دولت دارد. پوی در این مورد هم گفت:” ما در سه ماه آینده شرایط را به همین منوال حفظ خواهیم کرد زیرا هنوز با دولت در مورد برنامه جدید گفتگو نکردیم زیرا آنها درگیر مبارزه با کرونا هستند. اگر تا ماه ژوئن به یک برنامه جدید برسیم، آن وقت در مورد آینده نفرات کلیدی کادر فنی مان از جمله سرمربی بحث می کنیم.”

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.