به گزارش “مجله ایما”، سایت معتبر فوتسال پلنت که هرساله بهترین‌های فوتسال جهان را انتخاب می‌کند، امسال با چند ماه تأخیر انتخاب بهترین‌های فوتسال جهان در سال ۲۰۱۹ را آغاز کرده است و در گام اول به سراغ انتخاب بهترین داوران فوتسال جهان رفته است که نام گلاره ناظمی داور زن ایرانی هم در آن دیده می‌شود.

 گلاره ناظمی که با سوت‌های خود در چند تورنمنت بین المللی ازجمله فینال المپیک جوانان بوینس‌آیرس در سال 2018 شهرت دوچندانی پیداکرده حالا در رقابت با ۹ داور دیگر این فرصت را دارد تا عنوان بهترین داور جهان در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کند.

وی در گفتگویی در همین خصوص گفت: «من این افتخار را در سال گذشته هم داشتم که در بین ده داور برتر نامزد شوم، اما واقعیت آن است که رقابت با داوران اروپایی بسیار است. همان‌طور که من در سال گذشته هم در این رنکینگ به‌عنوان چهارمین داور برتر انتخاب شدم.»

وی در ادامه افزود: «البته امسال از اینکه بازهم در بین ده داور برتر جهان قرارگرفته‌ام برایم افتخار بزرگی محسوب می‌شود. اما همان‌طور که گفتم فکرمی کنم رقبای سرسختی از اروپا مخصوصاً از کشورهای ایتالیا و اسپانیا داشته باشم.

ناظمی درباره سابقه فعالیتش گفت: «من از سال 2010 داوری خود را با قضاوت در رشته فوتبال آغاز کردم و پس از آن در 2014 در لیست بین المللی فوتسال قرار گرفتم و از آن سال قضاوت بین المللی فوتسال را ادامه دادم.»

وی درخصوص روند صعودی چشمگیرش که در دو سال پیاپی فینال المپیک جوانان جهان 2018 و در سال بعدی فینال جام ملت‌های فوتسال زنان جهان 2019 قضاوت کرده است بیان کرد: «امیدوارم که این روند رو به رشد ادامه داشته باشد و مطمئن باشید برای تحقق این امر هر چه در توان دارم تلاش خواهم کرد.»

گلاره ناظمی در پاسخ به سنش و اینکه تا چه سنی می‌خواهد به قضاوت ادامه دهد گفت: «من 35 ساله هستم و معمولاً نمی‌توان سن خاصی را برای پایان دوران قضاوت در فوتسال عنوان کرد، ولی تا زمانی که بتوانید از پس تست های آمادگی جسمانی بربیایید مانعی ندارد. اما با توجه به این‌که محدودیت‌هایی برای ورود به لیست بین المللی وجود دارد من ترجیح می‌دهم فرصت را به داوران جوان بدهم تا آن‌ها نیز این فرصت را داشته باشند، چراکه ما درواقع استعدادهای بسیار زیادی داریم و شایسته این هستیم که تعداد داوران در لیست بین المللی از 3 نفر افزایش پیدا کند و به همین دلیل زمانی که فکر کنم با نبودنم جایی برای داوران جوانمان ایجاد کنم حتماً این کار را خواهم کرد.»

او در پایان درخصوص آرزوی داوری خود هم افزود: «خب به‌هرحال بزرگ‌ترین آرزوی هر دارو قضاوت در دیدارهای جهانی است. در وهله اول آرزو می‌کنم مسابقات جام جهانی فوتسال راه‌اندازی شود که هم تیم ملی فوتسال ما شانس حضور در این رقابت‌های را پیدا کند و خودم هم بتوانم در این مسابقات قضاوت کنم.»

گفتنی است رقبای گلاره ناظمی برای کسب عنوان بهترین داور جهان در سال ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

 کوردرو گالاردو (اسپانیا)
حسن احمد یوسف (مصر)
نیکولا جلیچ (کرواسی)
هیروکی کوبایاشی (ژاپن)
چیارا پرونا (ایتالیا)
آنتونی ریلی (نیوزلند)
خاویر سانتاماریا (آرژانتین)
لانسه واهایتسما (آمریکا)
ایرینا ولیکانووا (روسیه)

 

نظرات

موضوعات
همچنین ببینید
در وب چه میگذرد
+
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.