“” هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس شامل مهدی  رسول پناه سید مهرداد هاشمی مهدی محمدنبی و علی رغبتی در حال حاضر وظیفه رتق و فتق امور باشگاه را در حالی برعهده گرفته‌اند که به نظر می‌رسد باتوجه به بدهی‌های شدید برجای مانده از دوره مدیران قبلی کار آسانی بر دوش آن ها نباشد.

 

باشگاه پرسپولیس به صورت عاجل و فوری به نزدیک به 30 میلیارد تومان احتیاج دارد تا علاوه بر بستن پرونده برانکو ایوانکوویچ و ماریو بودیمیر از ملتهب شدن شکایت گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی نیز جلوگیری کنند.

 

این در حالی است که بازیکنان از نظر دریافتی شرایط مناسبی ندارند و تسویه حساب با آن ها با ارقامی که در ابتدای فصل منعقد شده دیگر ماموریت دشوار هیئت مدیره است. آن هم در شرایطی که با تعطیلی مسابقات شرایط مالی و اسپانسرینگ باشگاه در وضعیت نرمالی قرار ندارد.

 

اما نکته مهم سامان بخشی به وضعیت مدیریت در باشگاه پرسپولیس و استفاده از این وقفه برای تغییرات باشگاه در شکل اداره آن است. همان چیزی که در پیام نوروزی هیئت مدیره به آن اشاره شده بود؛ این که پرسپولیس می‌خواهد به سرعت تغییرات خود را به سمت روش های به روز مدیریت نشان بدهد و به هر نحوی که شده به قافله ای برساند که فوتبال ایران مدت هاست از آن عقب مانده است.

 

 

 

در این بین هیئت مدیره 4 نفره پرسپولیس اگرچه اختیارات را به رسول پناه واگذار کرده‌اند و او فعلا توانسته با تزریق های مالی مانع از بحرانی شدن شرایط بشود اما شاید باشگاه پرسپولیس به چیزی بیش از مدیریت فعلی اش نیاز داشته باشد.

 

در حال حاضر اگرچه هیئت مدیره پرسپولیس از نفرات نام آشنایی مثل مهرداد هاشمی (با سابقه قهرمانی در لیگ با سایپا) مهدی محمدنبی (دبیرکل 10 ساله فدراسیون فوتبال) و علی رغبتی (معاون چندین ساله وزارت خانه ورزش) بهره می‌برد اما هیچ یک از این اشخاص از مقبولیت عمومی و به اصطلاح موج هواداری برخوردار نیستند و در باشگاهی مثل پرسپولیس و آن هم در این شرایط نیاز به یک چهره کاریزماتیک برای جلب نظر هواداران و البته استفاده از پتانسیل چندین میلیونی طرفداران پرسپولیس برای رفع مشکلات مالی وجود دارد.

 

اگر قرار باشد از بازیکنان یا مدیران سابق که سابقه پرسپولیسی دارند نام برد می‌توان به دو اسم اشاره کرد: ابتدا محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال که اسبقه عضویت در هیئت مدیره پرسپولیس را هم دارد و نفر دوم علی اکبر طاهری مدیری که شرایط امروز پرسپولیس از دوران تصدی او در پست مدیریت پرسپولیس آغاز شده است. البته هر دوی این مدیران به نوعی با وزارت خانه ورزش دارای موضع جدی هستند و همین مسئله شانس آن ها برای حضور در پرسپولیس کمرنگ می‌کند. با این حال به نظر می‌رسد هیئت مدیره پرسپولیس که باوجود رزومه خوب فاقد وجه کاریزماتیک و مردم گرایی چهره هایی مثل طاهری و دادکان است باید در این زمینه اقدامی به عمل بیاورد. اقدامی که می‌تواند با پشتوانه هواداری در جهت رفع مشکلات فعلی پرسپولیس مفید باشد.

 

به خاطر داشته باشیم اگرچه پرسپولیس با 10 امتیاز در صدر جدول لیگ است اما حجم بدهی ها و تعدد شکایت ها ممکن است جریمه سخت را برای سرخپوشان رقم بزند که این مسئله بیش از گذشته هیئت مدیره پرسپولیس و وزارت ورزش را تحت فشار بگذارد. ساماندهی باشگاه بعد از شکل نامطلوب اداره در دوره های پیشین ماموریتی است که هیئت مدیره پرسپولیس باید آن را انجام بدهد.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.