دانلود سریال یاغی

فدراسیون جهانی فوتبال پس از گذشت نزدیک به 3 ماه از تعطیلی مسابقات فوتبال در جهان حالا تصمیم گرفته که با انتشار پروتکلی 19 صفحه ای راه از سرگیری مسابقات را به فدراسیون های عضو نشان دهد. البته در این پروتکل بندهایی دیده می‌شود که شاید عمل به آن برای باشگاه های ایرانی کار آسانی نباشد و آن ها را با چالش های جدی مواجه کند.

 

* یکی از بندهای مهم این پروتکل به جابجایی تیم ها از شهری به شهر دیگر مربوط می‌شود. حایی که فیفا از باشگاه ها خواسته تا از وسایل حمل و نقل اختصاصی استفاده کند. شاید استفاده از اتوبوس اختصاصی قابل تصور باشد اما این که یک باشگاه معمولی بتواند کل هواپیما را به صورت اختصاصی رزرو کند بسیار مشکل است. 

 

* بند دیگر می‌گوید که اردوی تیم ها باید بدون حضور فرد خارج از تیم سپری شده و همچنین تمام مکان ها ضدعفونی شوند. همچنین رعایت فاصله 1.6 متر در اسکان تیم ها نیز اضطراری قلمداد شده است. این یعنی باشگاه های ایرانی بایستی تعداد بیشتری اتاق نسبت به قبل تهیه کنند که این از نظر مالی فشار چند برابری را به آن ها وارد می‌کند. از طرف دیگر مشخص نیست که مسئولان هتل وظیفه استریلیزه کردن مکان را برعهده بگیرند.

 

* در پروتکل فیفا عنوان شده که تست ها باید به روش علمی و تصویب شده توسط بهداشت جهانی انجام شوند که طبیعتا در آن مورد مشکوک وجود نخواهد داشت و موارد ابتلا به صورت قطعی مشخص می‌شوند. همچنین فیفا عنوان کرده که تست نخست باید 72 ساعت قبل از شروع تمرینات گروهی باشد و تست دوم هم قبل از اولین جلسه که این مورد در تیم های ایرانی رعایت نشده است.

 

* نکته دیگر این است که فیفا از باشگاه ها خواسته تا در صورت مشاهده مواردی چون سرما خوردگی و آنفولانزا یک پزشک متخصص بیماری های تنفسی را به کادر خود اضافه کنند که این مورد هم برای باشگاه ها بار مالی به همراه خواهد داشت.

 

بنابراین در چنین شرایطی که باشگاه های ایرانی از مشکلات مالی رنج می‌برند رعایت پروتکل و به خصوص این 4 مورد برای آن ها کار دشواری خواهد بود و شاید موفق به انجام آن نشوند. در اینجا نقش سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای کمک به باشگاه ها عیان خواهد شد؛ البته کمکی اصولی و اساسی که نه با ارسال چند عدد ماسک و دستکش که با اختصاص بخش قابل توجهی از اقلام بهداشتی تخصیص آزمایشگاه و… باید همراه شود.

 

همچنین باشگاه ها که طبیعتا بودجه ای کم یا زیاد را برای نقل و انتقالات تابستانی در پیش گرفته‌اند می‌توانند بخشی از آن را به رعایت این پروتکل اختصاص دهند تا به این شکل بتوانند به تمرینات و مسابقات بازگردند. چرا که اگر چنین اتفاقی رخ ندهد ممکن است فوتبال برای مدتی طولانی تعطیل بماند که این از همه نظر برای باشگاه ها و فوتبال ایران مشکل ساز خواهد بود.

 

سازمان لیگ برتر فوتبال ایران و البته فدراسیون فوتبال هنوز هیچ تمهید یا برنامه فوق العاده کمکی ای برای باشگاه های لیگ ایران در نظر نگرفته اند تا حداقل بخشی از خسارت مالی ناشی از ورزش با کرونا تامین بشود؛ موضوعی که باعث نارضایتی هرچه بیشتر باشگاه ها برای ادامه لیگ است و حتی ممکن است پروژه بازگشت فوتبال در ایران را با شکست مواجه کند.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.