به گزارش “مجله ایما”، چند هفته پیش بود که خبر درگذشت کوبی برایانت، اسطوره ورزش ایالت متحده در کنار دختر 13 ساله اش جهان ورزش را در شوک فرو برد. این بسکتبالیست شهیر در کنار دخترش در هلی کوپتر شخصی حضور داشت که این وسیله دچار نقص فنی شده و در نهایت سقوط کرده تا اینگونه آمریکا یکی از مهم ترین ورزشکارهای تاریخ خود را از دست بدهد.

 

حالا ونسا برایانت، همسر کوبی از شرکت حمل و نقل هوایی و دارنده این هلی کوپتر شکایت کرده و اهمال آنها را موجب رقم خوردن این حادثه تلخ توصیف کرده است. در دادخواست او خطاب به دادگاه عالی لس آنجلس آمده است: آرا زوبیان، خلبان با پرواز در شرایط ابری، دچار بی احتیاط و سهل انگاری شده و باید پرواز را منتفی می کرده است.”

 

 

خود خلبان نیز یکی از 9 نفری بود که در این سانحه کشته شد. در این دادخواست ادعا شده خلبان مرتکب هشت نوع غفلت از جمله پرواز در شرایط دشوار و نامطلوب، ارزیابی غلط و ناتوانی در کنترل هلی کوپتر شده است. خلبان این پرواز در گذشته و در سال 2015 نیز به دلیل عدم رعایت قوانین پروازی دچار کاهش حق پرواز شده بود. او طی این پرواز مکررا اصرار به ادامه این کار داشته، در حالیکه طبق قوانین او باید از شرایط اطمینان پیدا می کرده و با وجود این مه غلیظ، امکان پرواز وجود نداشته است.

 

البته به نظر می رسد گزارش نهایی حدود یک سال دیگر در مورد این پرونده به اتمام برسد. اگر چه هنوز دلیل اصلی سقوط هلی کوپتر معلوم نشده، اما به نظر می رسد نقص فنی دلیل اصلی آن بوده است.

 

همنچنین مراسمی در لس آنجلس، شهری که کوبی برایانت بیشتر دوران درخشش خود را آنجا سپری کرد، برگزار شد. ونسا برایانت در این مراسم صحبت کرد و کوبا را به عنوان “همسری هالی” توصیف کرد. او همچنین به دخترش جیانا نیز ادای احترام کرد. ونسا برایانت گفت: “لبخند او مثل آفتاب بود او همیشه به پهنای صورت لبخند می زد، مثل من. کوبی همیشه می گفت که او مثل من است.”

 

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.