او در گفتگویی با خبرنگار سایت “” درخصوص شرایطی کنونی تیمش و همچنین وضعیت مدیریتی باشگاه استقلال و سایر موارد مختلف صحبت کرد.

بی‌خیالی ما و بی خیالی مسئولان 

 روانخواه در ابتدا دررابطه با واکنش خودش به عنوان مربی پس از شیوع این ویرس مهلک گفت: «از وقتی اعلام شد که به علت شیوع ویروس کرونا لیگ تعطیل است ما بلافاصله تمریناتمان را تعطیل کردیم، در شرایطی که واقعا نمی‌دانم علت اصرار بعضی از همکارانم برای برگزاری تمرینات تا چند روز پیش را نمی‌دانم. چون نظر شخصی من این است که فوتبال در درجه اول برای این بوجود آمده که اعضای یک تیم به همراه تماشاگران از آن لذت ببرند و اگر غیر از آن باشد. اصلا ارزش ندارد که شما بخواهید 1000 تا جام هم بیاورید در حالی که خدای‌نکرده یکی از اعضای تیم جان خودش را از دست بدهد. همان موقع هم به بچه های تیم خودم گفتم که حتی اگر شده بدون تمرین در مسابقات حاضر شویم بهتر از آن است که بخواهیم تمرینات را برگزار کنیم. من معتقدم برگزاری تمرین بسیار خطرناک‌تر ز روز بازی است، چراکه لا اقل روز قبل از بازی از سکوها گرفته تا نیمکت و رختکن همه جا ضدعفونی می‌شود اما روز تمرین فاقد این‌گونه حساسیت‌ها است و هر لحظه امکان ابتلای شما به ویرس کرونا وجود دارد.»

مهاجم اسبق باشگاه استقلال در ادامه افزود: البته در ایران اوضاع خیلی خوب نیست چون ما تنها یه خودمان فکرمی‌کنیم و بیخیال هستیم.البته من خیلی رک این قضیه را بگویم که وقتی نخست‌وزیر انگلیس به صورت جدی درمورد این بحران هشدارمی دهد و در طرف دیگر رئیس جمهور ما می‌آید در اوج پیک شیوع این ویروس اعلام می‌کند که از روز شنبه هم چیز به حالت عادی درمیاید وعملا قرنطینه را باطل می‌داند خب شما شما چه توقعی از مردم عامه دارید.»

هیج مربی ای نیست که باخت را گردن بگیرد 

پس از پرداختن به سوالات که بیشتر مربوط به مشکلاتی است که این روزها درگیر آن هستیم از امید روانخواه در ارتباط با شائبه مهندسی در لیگ  پرسیدیم و او گفت: «ببینید ما فوتبالی‌ها چه به عنوان مدیر عامل، مربی و چه بازیکن وقتی‌که عملکرد خوبی نداریم سعی داریم تا جا دارد خودمان را ا عملکرد ضعیفمان مبرا کنیم. من اصلا کاری به استقلال و پرسپولیس ندارم و به عنوان کسی که کارش در ارتباط مستقیم با فوتبال است صحبت می‌کنم. اینکه تیمی در جم به پارس جنوبی بازی را واگذار می‌کند و یا 5 هفته متوالی قادر به پیروزی در مقابل رقبایش نمی‌شود نمی‌توانید تقصیر را بر گردن تیم های دیگر وسایر عوامل بیندازید. شما کمتر مربی ای در ایران سراغ دارید که پس از باخت سینه خودش را سپر کند و صرف نظر از مقصر دانستن باشگاه‌ها و بازیکنان و … باخت را به گردن بگیرد.»

سرمربی تیم فوتبال نیروی زمینی در ادامه صحبت هاییش بیان کرد: «اگر منظور این قضیه باشگاه پرسپولیس است که من به هیچ وجه اعتقادی به مهندسی لیگ ندارم و باید بگویم در طی این چند سال گذشته واقعا بازیکنان این تیم افتخاراتشان را به‌زحمت به دست آوردند. به نظر من آن‌ها یک نسل کاملا قابل احترام برای باشگاه پرسپولیس به شمار می‌آیند. اما یک بحث وجود دارد آن‌هم این که چون استقلال و پرسپولیس توسط یک ارگان حمایت می‌شوند تا حدی چیدمان افرادی که در باشگاه پرسپولیس به کار گرفته میشوند به نسبت استقلال بهتر از بوده است. من فکرمی کنم یک مقداری مشکلات پرسپولیس به نسبت استقلال بهتر حل‌وفصل و مدیریت می‌شود. مثلا پرسپولیس می‌تواند بشار رسن را در تیم خود حفظ کند اما استقلال قادر به حفظ تیام و جبارف نیست. وقتی شما به عنوان متولی این دو باشگاه دو نفر را به عنوان مدیرعامل و یا سرپرست منصوب می‌کنید اجازه ندارید آن‌ها را به حال خودشان رها کنید و روی کارشان نظارت نداشته باشید. وقتی یک مدیرعامل از پس وظایف خودش برنمی‌آید وزارت ورزش باید پاسخگوی انتصاب اشتباهش باشد. برای مثال وزارت ورزش باید درخصوص رفتن استراماچونی و همچنین فاش شدن رقم قرارداد وعدم پرداخت حقوقش درحالی‌که منابع مالی آن تامین بود، برای یک‌بار شده توضیح بدهد اما عملاً ما هیچ واکنشی را از آن‌ها شاهد نیستیم. وقتی “خاویر تباس” رییس لالیگا شب بازی رئال و بارسلون خیلی راحت می‌گوید که طرفدار رئال مادرید است پس نباید این موضوع تا این حد اهمیت داشته باشد که وزیر ورزش و مشاورانش طرفدار چه تیمی هستند اما متاسفانه فرق ما با اسپانیا این است که ما نمی‌توانیم این گونه حاشیه‌ها را مدیریت کنیم.»

 

بزرگان استقلال نزد وزیر بروند

 

او در باره استعفای آقای فتح الله زاده تصریح کرد: «من ابتدا برای ایشان آرزی سلامتی می‌کنم و امیدوارم که بیماری ایشان کرونا نباشد و دوباره سلامتی خودشان را به دست بیاورند. اما من معتقدم به‌جای خرده گرفتن از آقای فتح الله زده باید عده‌ای از بزرگان و پیشکسوتان باشگاه استقلال که تعدادشان کم هم نیست برای یک‌بار هم شده رودرروی وزیر محترم ورزش بشینند و از او بپرسند مشکل شما واقعا چه چیزی است؟ همه ما می‌دانیم که استقلال مشکل دارد. وقتی توانایی برای حل مشکلات وجود داشته باشد، از دو حالت خارج نیست. یکی آنکه دانش حل مسئله را ندارید و یا منافعتان در گروه باقی ماندن این مشکلات است. اگر دانش آن را ندارند ما واقعا می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم که در مسیر درستی باشگاه را هدایت کنند و در دوران استراماچونی این را ثابت کردیم. اما اگر منافعشان در گروه این است که استقلال دچار مشکل باشد صادقانه اعلام کنند و اینقدر همه را زجر ندهند.»

 

امسال کسی سقوط نکند سال بعد 4 تیم

سرمربی تیم فوتبال نیروی زمینی درباره نحوه پایان یافتن لیگ برترو لیگ یک پیشنهاد دارد: «در وهله اول من به صحبت یورگن کلوپ درخصوص برگزاری بازی‌ها در این شرایط اشاره می‌کنم که اگرعدم برگزاری بازی ها باعث آن شود که حتی یک نفر هم نجات پیدا کند برگزاری مسابقات فوتبال دیگر ارزشی ندارد.اما از نظر من خیلی راحت می‌شود برای این لیگ تا پایان تصمیمی گرفت تا منافع همه باشگاه‌ها تا حد زیادی تامین شود. یک حالتش این است که بیاییم بگوییم که لیگ امسال به خاطر اتفاقی که رخ داده تعطیل می‌شود و سال آینده با همین تیم ها دوباره لیگ را برگزارمی کنیم.یا در حالت دوم بگویند که لیگ در همین مقطع به پایان می رسد وما صعود به لیگ برتر و یا لیگ یک هم داریم اما سقوط نداریم. مثلا لیگ یک با 20 تیم، لیگ برتر با 18 تیم آغاز شود اما در فصل آینده هر دو لیگ 4 تیم سقوط‌کننده داشته باشد تا دوباره توازن بر قرار شود.

تاریخ بازیها 4 بار تغییر کرده و این بلاتکلیفی است

 این سرمربی جوان در پایان صحبت هایش ضمن درخواست از فدراسیون و سازمان لیگ رای برنامه‌ریزی مشخص گفت: «الان برای دفعه چهارم تماس گرفتند و تاریخ بازی ما را تغییر دادند اول گفتند در تاریخ 4 اردیبهشت در بابل برای شما بازی گذاشتند. من می‌خواهم بگویم به چه نحوی در فروردین ماه که می‌گویند اوج این بیماری است تمرین کنیم. چه کسی تضمین می‌دهد که بازیکنی از ما به این ویرس و مبتلا نشود و به بقیه سرایت نکند.من از شما به عنوان یکی از معتبر ترین رسانه های ایران می‌خواهم که تکلیف ما مربیان و بازیکنان را مشخص کنید. باور کنید کنترل این همه بازیکن بسیار سخت است. ما در این شرایط چطور بازیکنانمان را بیاوریم و چطور تمرین دهیم. بیایید تکلیف ما را مشخص کنید. ما از وقتی‌که کرونا آمده 4 بار تاریخ بازی هایمان تغییر پیداکرده است. ابتدا قرار بود در تاریخ 4 فروردین بازی کنیم سپس به 19 فروردین موکول شد و بعدازآن به 26 و حالا هم که 4 اردیبهشت را در نظر گرفتند. واقعا در این بلاتکلیفی نمی‌شود کارکرد.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.