“” باشگاه های فوتبال مربیان و بازیکنان هم از این دایره خارج نیستند کمکهای مادی و غیر مادی جامعه فوتبال در کنار استفاده صحیح و بهینه از موقعیت اجتماعی مانند ظرفیتهای فضای مجازی از جمله وظائف جامعه فوتبال است که تا به امروز به شکل مناسبی انجام پذیرفته است .

متاسفانه در روزهای اخیر برداشت اشتباه مسئولین ورزش و جامعه موجب شده که جامعه فوتبال در برابر جامعه و سلامت جامعه قرار گیرد . 

این در حالی است عامل آن  تردید و عدم تصمیم درست متولیان  فوتبال است که مانند اتفاقات بهمن و اسفند بدنبال برگزاری لیگ به هر قیمتی هستند . 

یک مثال ساده این است که در حالیکه ستاد مبارزه یا کرونا انجام تمرینات تیم های ورزشی را حداقل تا ١۵ فروردین غیر مجاز دانسته است تعلیق مسابقات ورزشی از جمله لیگ برتر تا پایان فروردین اعلام شده است . هر شخصی که سابقه و دانش حداقلی در حوزه ورزش داشته باشد می داند که پدیده بی تمرینی در حدود ٢۵ تا ٣٠ روزِ ورزشکار را به موقعیت صفر در دوره بندی تمرین میرساند. آنهم در شرایطی که باشگاه های بدنسازی و مراکز ورزشی عمومی که میتواند به ورزشکار کمکی کند شاخصه هایی همچون قدرت و استقامت را حفظ کند هم تعطیل است . پس هر زمانی که جهت شروع مسابقات مد نظر باشد باید حداقل فاصله ٢١ تا ٣٠ روزه نسبت به زمانی که مجوز شروع تمرینات داده میشود داشته باشد . این در حالی است که این فاصله در بیانیه ستاد مبارزه با کرونا فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان لیگ تنها ١۵ روز است . این یعنی سردرگمی باشگاه ها یعنی افزایش ریسک مصدومیت بازیکنان و یعنی سو مدیریت و قصد کردن به اتمام لیگ به هر قیمتی. 

مدل مناسب برای مدیریت عملکرد نهادهای تصمیم گیر در اروپا است . اکثر لیگ های معتبر حداقل تا ٢٣ آپریل تعویق شده است . این روش مناسبی است که در ایرانِ هم باید مد نظر قرار گیرد واقع نگری نسبت به بیماری کرونا نگرش علمی به پروسه تمرینات و به همین نسبت در نظر گرفتم فاصله حداقل یک ماه بین شروع تمرینات تا شروع مجدد لیگ و درک این موضوع که فوتبال چه در اروپا که یک صنعت است با گردش مالی چند میلیارد دلاری و چه در ایران که یه تفریح عمومی و پدیده اجتماعی است ارزش جان حتی یک نَفَر را هم ندارد . منطقی تر و مدبرانه تر نسبت به این  موضوع  تصمیم گیری و تعیین تکلیف کنیم .

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.