۹ راز تقویت ناخن ها

۹ راز تقویت ناخن ها

۹ راز تقویت ناخن ها

۱- هنگام کار خانه از دستکش استفاده کنید

هر چه کمتر ناخن‌هایتان را در معرض آب قرار دید. کار سختی نیست که هنگام ظرف یا شستن لباس‌های ظریف، از دستکش استفاده کنید و دستهای‌تان را زیاد در آب قرار ندهید.

۲- برای تقویت ناخن ‌ها آب بنوشید

یکی از مهمترین راز‌های سلامت و زیبایی که از خاطر می‌رود، نوشیدن آب است. نوشیدن آب بر سلامت پوست، مو و البته تقویت ناخن‌ ها تاثیر مستقیم دارد. بنابراین هرروز آب کافی بنوشید تا در طولانی مدت اثر شگفت انگیز آن، زیبایی‌تان را دو چندان کند. البته در کنار آب کافی، داشتن یک رژیم متعادل حاوی مواد پروتئینی نیز در سلامت بدن و ناخن‌ها بسیار موثر است.

۳- ناخن‌های خود را کوتاه کنید

در صورتی که ناخن‌های ضعیف و شکننده‌ای دارید، تا زمانی که از تقویت ناخن های خود مطمئن نشده‌اید، کوتاه نگهشان دارید. ناخن‌های کوتاه به علت سطح تماس کمتر، آب و مواد شیمیایی کمتری به خود جذب کرده و خطر شکستن آن‌ها نیز کمتر است. برای مرتب کردن آن‌ها از یک سمت سوهان بکشید، در غیر اینصورت ممکن است ناخن پوسته پوسته شود.

۹ راز تقویت ناخن ها

۹ راز تقویت ناخن ها

۴- برای تقویت ناخن ها به طور روزانه از کرم استفاده کنید

اگر هرروز از کرم برای چرب کردن و آبرسانی دست و ناخن خود استفاده نمی‌کنید، در معرض پوست خشک و همچنین ریش ریش شدن ناخن‌ها قرار دارید که ممکن است در طولانی مدت منجر به پوسته یا کنده شدن مزمن ناخن شوند. بنابراین به جای از بین بردن یا بریدن کوتیکول‌ها که همان پوست دربرگیرنده ناخن هستند و ایجاد بستر مناسب برای نفوذ باکتری به ناخن، بهتر است به طور منظم از روغن‌های نرم کننده کوتیکول استفاده کنید.

۵- از سرم خانگی ناخن استفاده کنید

خیلی از افراد مدعی هستند که قرار دادن ناخن در روغن زیتون باعث آبرسانی و استحکام آن می‌شود. ما پیشنهاد می‌کنیم برای تقویت ناخن ها علاوه بر روغن زیتون، از روغن نارگیل، روغن آرگان، ویتامین E، روغن درخت چای و روغن کرچک نیز استفاده کنید.
برای این کار، کافی است مقداری روغن را در یک ظرف گود ریخته و بند اول انگشتان دست را ۱۰ دقیقه در آن قرار دهید. سپس به آرامی ناخن را ماساژ دهید تا گردش خون در ناحیه تحریک شود. همچنین می‌توانید این کار را پیش از خواب انجام داده و دستکش دست کنید تا ناخن‌ها رطوبت بیشتری جذب کنند.

۶- استفاده از شوینده‌های الکلی دست ممنوع!

یکی از مهمترین عوامل خشکی دست و ناخن‌ها همین شوینده‌های الکلی هستند. دستهایتان را پس از شستن با آب و صابون، با کرم مرطوب کرده و از روغن کوتیکول استفاده کنید.

۷- هنگام استفاده از مواد شیمیایی مراقب باشید

شوینده‌های شیمیایی می‌توانند ناخنهای‌تان را ضعیف کنند، بنابراین هنگام انجام امور خانه و استفاده از مواد شوینده و شیمیایی از دستکش استفاده کنید.

۹ راز تقویت ناخن ها

۹ راز تقویت ناخن ها

۸- ناخن، ابزار کار نیست!

دقت کنید ناخن‌های شما ابزارکار نیستند. حتی باز کردن یک قوطی نوشابه و یا کندن یک برچسب از روی یک سطح می‌تواند ناخن ضعیف شما را تحریک کرده و منجر به پوست شدن و یا شکستن آن شود.

۹- از لاک‌های ماندگارتر استفاده کنید

اگر اهل لاک زدن هستید، از لاک‌های ماندگار استفاده کنید، زیرا استفاده زیاد از لاک پاک کن می‌تواند ناخن‌هایتان را خشک و شکننده کند. بنابراین هرچقدر تعداد دفعات لاک زدن کاهش پیدا کند، ناخن در معرض مواد محرک کمتری قرار می‌گیرد. برای افزایش ماندگاری لاک ناخن، پوسته اطراف ناخن خود را مرطوب کرده و آن‌ها را کنار بزنید، سپس از یک لاک پوشش پایه (Base Coat) آبرسان استفاده کرده و بعد از زدن لاک رنگی، از لاک محافظ (Top Coat) ماندگارتر استفاده کنید. ترمیم لاک رنگی و پوشش را هر چند روز تکرار کنید.
البته پبشنهاد ما به شما این است که بهترین کار این است که برای مدتی لاک نزنید و از محلول‌های موجود در بازار برای تقویت ناخن های خود استفاده کنید تا سلامتی را به آن‌ها بازگردانید.

 

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.