خانه » اخبار » اخبار ورزشی » برای شروع دوباره لالیگا، به 5 هفته زمان نیاز است

برای شروع دوباره لالیگا، به 5 هفته زمان نیاز است

شیوع کرونا باعث تعطیلی رقابت های فوتبال در سراسر دنیا از جمله اسپانیا شده؛ کشوری که با 230 هزار مورد ابتلا بیشترین میزان ابتلا به کرونا در سراسر اروپا را داشته است. ضمن اینکه از این تعداد 23 هزار و پانصد نفر جان خود را از دست داده اند.

هرچند آمار نشان می دهد که روند ابتلا به این بیماری در اسپانیا کاهش پیدا کرده و شرایط قرنطینه اجباری از روز یکشنبه تسهیل شده است.

در چنین شرایطی خاویر تباس رئیس لالیگا اظهار امیدواری کرده که این رقابت ها به زودی پشت درهای بسته از سر گرفته شود اما لوپتگی معتقد است که تیم ها برای بازگشت به شرایط بازی به حداقل 5 هفته زمان نیاز دارند.

او به اسپورت گفت: شرایط و ضمانت ها باید وجود داشته باشد و همین طور ما باید زمان کافی داشته باشیم. انتهای این فصل دارد تبدیل به یک تجربه می شود زیرا ما نمی دانیم چه اتفاقی قرار است رخ بدهد. ما باید آرام باشیم و صبر کنیم و به سلامت عمومی اهمیت بدهیم.

 

 

آنچه می توانم اطمینان بدهم این است که این مانند بازگشت از تعطیلات تابستانی است. نه فرم بدنی بازیکنان و نه شرایط ذهنی آنها 20 درصد آنچه که در شرایط نرمال پیش فصل باید باشند هم نیستند.

ما دراین زمینه شفاف هستیم. فکر می کنم وقتی شرایط اجازه بده با ضمانت دولت یک دوره انطباق لازم است تا دیگر بخش های مربوط به سلامت نه فقط ویروس مهیا شود.

همه ما در مورد دوره آماده سازی صحبت می کنیم اما من به عنوان سرمربی فکر می کنم که حداقل 5 هفته برای آماده سازی زمان نیاز است تا بتوانیم هر سه روز یک بار بازی کنیم؛ چیزی که پیش از این تجربه نکرده ایم.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .