خانه » اخبار » اخبار ورزشی » تصمیم فیفا برای افزایش زمان پنجره نقل و انتقالات

تصمیم فیفا برای افزایش زمان پنجره نقل و انتقالات

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای قصد دارد برای جبران شرایط ناشی از بحران اپیدمی کووید19 به کشورهای عضو اجازه دهد پنجره نقل و انتقالات تابستانی خود را تا شروع ماه اکتبر یعنی اواسط مهرماه ادامه دهند.

 

 

به لیگهای کشورهای عضو فیفا اجازه داده خواهد شد که چهار هفته پیش از پایان فصل جاری که به دلیل وقفه ناشی از بحران کرونا با تاخیری چند ماه از سر گرفته می‌شود پنجره نقل و انتقالات را شروع کنند.

 

بر اساس این گزارشها دو کشور آلمان که قبلا فصل خود را دوباره از سر گرفته و فرانسه که لیگ1 را به کلی تعطیل کرده می‌توانند بعد از اعلام رسمی فیفا پنجره نقل و انتقالات را از هر زمانی که بخواهند آغاز کنند.

 

 

با اینحال بازیکنانی که در این پنجره نقل و انتقالاتی به تیمی جدید منتقل می‌شوند نمی‌توانند تا پیش از پایان فصل جاری در تیمهای جدید خود بازی کنند. این به خصوص برای تیمهایی که همچنان در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند صادق خواهد بود.

 

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد انتظار می‌رود لیگ برتر لالیگا و سری آ از ماه جاری میلادی مسابقات خود را از سر بگیرند و آن را ظرف شش هفته به پایان برسانند. درحالیکه مقرر شده مراحل پایانی چمپیونزلیگ و لیگ اروپا در ماه آگوست آغاز شود و شروع فصل آینده هم احتمالا از ماه سپتامبر خواهد بود باشگاه‌ها وقت اندکی برای نقل و انتقالات خواهند داشت. به همین دلیل است که فیفا تصمیم گرفته مدت زمان این پنجره نقل و انتقالات را به 12 هفته افزایش دهد.

 

 
.
برچسب ها : ,
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .