خانه » اخبار » اخبار ورزشی » جزئیات برنامه پیشنهادی عجیب برای لیگ رومانی

جزئیات برنامه پیشنهادی عجیب برای لیگ رومانی

دو پیشنهاد سازمان لیگ1 رومانی برای تعیین تکلیف ادامه فصل این لیگ با انتقاد شدید مربیان باشگاه‌های این کشور مواجه شده است.

 

بر اساس دو پیشنهاد ارائه شده در وهله اول در صورتیکه تصمیم نهایی بر عدم پیگیری ادامه فصل باشد سازمان لیگ1 رومانی پیشنهاد داده که هیچ تیمی از این لیگ به دسته پایین‌تر سقوط نکرده بلکه چهار تیم از لیگ دسته دو به دسته یک صعود کنند.

 

 

به این ترتیب در فصل آینده لیگ1 رومانی با هیجده تیم برگزار خواهد شد. از سوی دیگر لیگ2 به دو گروه ده تیمی تقسیم خواهد شد. در پایان فصل آینده از لیگ1 چهار تیم به دسته پایین‌تر سقوط خواهند کرد و از هر دو گروه لیگ2 تنها تیم اول به دسته اول صعود می‌کند. به این ترتیب تعداد تیمهای لیگ1 از فصل بعدی به شانزده تیم خواهد رسید.

 

به این ترتیب فصل 2021-2022 لیگ رومانی که شانزده تیم در آن حضور دارند به سیستم بلژیکی برگزار می‌شود. هشت تیم بالای جدول در رقابتهایی پلی‌آف برای انتخاب نمایندگان رومانی در باشگاه‌ای اروپایی خواهند جنگید و هشت تیم دیگر هم در رقابتهایی پلی‌آف برای تعیین تیمهای سقوط کننده به دسته پایین‌تر مبارزه خواهند کرد.

 

اعتراض مربیان و باشگاه‌های رومانیایی این است که با وجود احتمال بسیار زیاد بحران مالی در فوتبال بعد از بحران کرونا و کاهش شدید درآمد باشگاه‌ها از محل پخش تلویزیونی و دیگر درآمدها برگزاری لیگی شانزده یا هجده تیمه برای  اقتصادی مثل رومانی غیرممکن بوده و فوتبال باشگاهی این کشور را با خطرات جدی مواجه خواهد کرد.

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .