خانه » اخبار » اخبار ورزشی » خاطره بازی؛ به یاد گل جهانی سرمربی پرسپولیس (عکس)

خاطره بازی؛ به یاد گل جهانی سرمربی پرسپولیس (عکس)

تیم ملی با دنیایی از آرزوها جام جهانی 2006 را با هدایت برانکو آغاز کرد. ترکیب تیم ملی در اولین بازی و در برابر مکزیک از این قرار بود: ابراهیم میرزاپور – حسین کعبی یحیی گل‌محمدی – رحمان رضایی – محمد نصرتی – مهدی مهدوی‌کیا – جواد نکونام – علی کریمی – آندرانیک تیموریان – وحید هاشمیان و علی دایی

 

 

وقتی روبرتو روزتی ایتالیایی سوت آغاز بازی را زد گزارشگر بازی به این نکته اشاره کرد که برانکو تیمش را 2-4-4 ارنج کرده و این بدین معنی است که به دنبال ارایه بازی دفاعی در این بازی نیست و از حریف هراسی ندارد. طبیعی بود در شروع مسابقه شاهد ارایه بازی بهتری از سوی حریف باشیم. به خصوص که مکزیک در گردش توپ قوی تر به نسبت ایران بود. عمر براوو در دقیقه 28 به مقاومت بچه های تیم ملی پایان داد و دروازه ایران را باز کرد. اما دقایقی بعد یک اتفاق خوب برای ایران رخ داد و یحیی گل محمدی مدافع پیش تاخته تیم ملی دروازه مکزیک را باز کرد. دو تیم نیمه نخست را به همین نتیجه به رختکن رفتند و این یک نتیجه خوب برای تیم ملی بود. اما نمی شد منکر شد این نتیجه تیم مکزیک را برای ارایه بازی تهاجمی تر در نیمه دوم تهییج کرد. البته مربی مکزیک در بین دو نیمه و در رختکن آرامش را به اردوی تیم برد. با گفتن این جمله: اینکه در اولین بازی همه چیز آنطور که پیش بینی می شود پیش نمی رود و از سویی باید بدانیم ایران یکی از تیم های خوب قاره آسیاست.

 

 

براوو در دقیقه 76 گلش را برای تیم مکزیک تکرار کرد و آنتونیو نیلسون 3 دقیقه بعد گل سوم را برای تیمش به ثمر رساند تا امیدهای ایران برای کسب حداقل امتیاز این بازی از بین برود. با این حال ضربه سر یحیی گل محمدی روی ارسال کرنر یکی از خاطرات خوب تیم ملی فوتبال ایران را در جام جهانی 2006 رقم زد. به هر صورت برای تیم ملی گلزنی در این بازی نکته جالب و موفقیت آمیزی بشمار می رفت. به خصوص که بازی اول را پشت سر می گذاشت و این امید را داشت که در دو بازی آتی امتیازات از دست رفته را جبران کند. هر چند در ادامه ایران به پرتغال دو بر صفر باخت و در برابر آنگولا هم به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت و در ادامه از صعود به جام جهانی باز ماند. بعد از این بازی ها بود که تماشاگران تیم ملی به حضور علی دایی در ترکیب تیم ملی معترض شدند و بعد از انتقادات مطرح شده علی دایی بر آن شد که از تیم ملی خداحافظی کند.

 

 

میل یحیی گل محمدی به گلزنی به عنوان مدافع میانی اکنون به عنوان مربی در افکارش هم هویداست به طوریکه در قامت مربی هم دوست دارد تیمش رو به جلو تهاجمی فوتبال کند. او اگر چه مدافع است اما دوست دارد تیمش رو به جلو فوتبال و بازی اش را به حریف تحمیل کند. برخی از گل های یحیی اگر چه منجر به پیروزی تیم ملی نشد اما برایش خاطره انگیز بود. بدون شک گلزنی در جام جهانی افتخار فراموش نشدنی است و می شود سال های سال از آن یاد کرد.

 

 

تیم ملی در جام جهانی 2006 دوبار موفق به گلزنی شد که هر دو گل ایران توسط مدافعین به ثمر رسید. در بازی با آنگولا که با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید اینبار سهراب بختیاری زاده برای تیم ملی گلزنی کرد.

 
.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .