خانه » اخبار » اخبار ورزشی » سایه کرونا از سر گل گهر دور شد(عکس)

سایه کرونا از سر گل گهر دور شد(عکس)

گل گهر اولین تیم لیگ برتری بود که به طوری رسمی اعلام شد که چند بازیکن این تیم به ویروس کرونا مبتلا هستند اما آن ها توانستند با یک برنامه ویژه این موضوع را مدیریت کرده و در حال حاضر این تیم دیگر بازیکن و عوامل فنی و اجرایی مبتلا ندارد.

هفته گذشته وقتی اعلام شد که 6 بازیکن و چند عضو کادرفنی و اجرایی گل گهر تست کرونایشان مثبت بوده این باشگاه به سرعت بازیکنان و دیگر افرادی که تستشان مثبت بود را قرنطینه کرد و دیگر بازیکنان نیز در محل دیگری اسکان پیدا کردند. 

بعد از نزدیک به یک هفته دومین تست بازیکنانی که آزمایش اولیه شان مثبت اعلام شده بود منفی بود و امروز تست سومی که برگزار خواهد شد به نوعی تعیین کننده است. در صورتی آزمایش این بازیکنان که احتمالا تا 12 ساعت آینده نتیجه قطعی اش مشخص می شود منفی باشد در اینصورت از فردا این تیم می تواند با کلیه نفراتش تمرین کند.

 

گل گهری ها خیلی خوب توانستند در فرصت کوتاه ماجرای کرونا را در تیمشان مدیریت کرده و آن را مهار کنند. موضوعی که می تواند به نوعی تجربه جالبی برای دیگر باشگاه های درگیر با این موضوع باشد. 

فدراسیون پزشکی ورزشی نیز با گماردن ناظران دائمی در تمرینات تیم ها سعی دارد که کیفیت کاربهداشتی و اجرای پروتکل را بالاتر ببرد. حالا این امیدواری وجود دارد که باشگاه های لیگ برتری با اجرای کامل پروتکل بتوانند مسابقات را در زمان مقرر و همچنین در شرایطی عاری از کوید-19 برگزار کنند. در این راه البته که جدیت و همکاری ستادملی مقابله با کرونا در ورزش سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی نیز نقش کلیدی خواهد داشت.

 

.
برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .