خانه » اخبار » اخبار ورزشی » سپاهان تابوشکن ایرانی‌ها در پرونده‌های بین‌المللی! 

سپاهان تابوشکن ایرانی‌ها در پرونده‌های بین‌المللی! 

  برونو سزار در مدت نیم‌فصل حضور قرضی در سپاهان نمایش فوق العاده ای داشت و در یکی از بازی های آسیایی طلایی پوشان مقابل النصر که با درخشش این بازیکن برزیلی همراه شد چشم مسئولان این تیم متمول را به خود جلب کرد تا آنها رقمی اغوا کننده را برای جذب این بازیکن به او ارائه بدهند؛ مبلغی که این مهاجم برزیلی را وسوسه و او با باشگاه سپاهان به صورت یکطرفه فسخ کرد تا به النصر بپیوندد. 

از آن زمان تاکنون مدیران سپاهان همواره این انتقال را غیرقانونی قلمداد کردند و علاوه بر سزار از باشگاه النصر و باشگاه کلرادوی برزیل هم شکایت کردند و در نهایت آنطور که سیدحامد اصفا مدیر امور بین الملل باشگاه سپاهان می گوید در ژانویه و پس از پیگیری های طولانی رای فیفا در این خصوص نهایی و در حال حاضر در مرحله اجرا قرار دارد.

این رای در شرایطی برای یک باشگاه ایرانی از سوی فیفا صادر شده که علاقمندان به فوتبال برای یادآوری پرونده ای اینچنینی که یک سر آن ایران باشد و رای به سودش صادر شود باید حافظه ای قوی داشته باشند.

 

با سید حامد اصفا مدیر امور بین الملل باشگاه سپاهان در رابطه با جزئیات این پرونده حقوقی هم صحبت شدیم که در ادامه حرف های جالب توجه او را می خوانید.

مدیر امور بین الملل باشگاه سپاهان حرف هایش را اینطور آغاز کرد: « ببینید پرونده به این صورت است که برونو سزار بازیکن سپاهان بود  و با النصر که بازی کردیم این بازیکن با تحریک هایی که از سوی این باشگاه اماراتی شد به یکباره قراردادش را فسخ کرد و رفت. در آن بازی سزار عملکرد خوبی هم داشت و گلزنی هم کرد.» 

او سپس ادامه داد:« پس از این اتفاقات بود که ما شکایت کردیم. فیفا ولی در ابتدا شکایت ما را رد کرد و ولی ما پرونده را به CAS (دادگاه حکمیت عالی ورزش) بردیم. خوشبختانه در این دادگاه  رای فیفا شکسته شد و فسخ بازیکن را غیرموجه تشخیص داده شد.» 
 
اصفا اضافه کرد:« با شکسته شدن  رای فیفا در دادگاه عالی ورزش پرونده مجددا برای رسیدگی به فیفا ارسال شد  و پس از ادله هایی که باشگاه سپاهان ارائه داد برونو سزار 6 ماه از فعالیت های فوتبالی محروم شد و باشگاه کلرادوی برزیلی هم دو پنجره از فعالیت های نقل و انتقالاتی محروم شده است. علاوه بر این ها یک سری جریمه های مالی هم در نظر گرفته شده است.» 

 

 

 

از مدیر بین الملل باشگاه سپاهان پرسیدیم که چرا باشگاه النصر محروم نشده که او اینطور توضیح داد:« خوب این بازیکن به صورت قرضی به سپاهان آمده بود و بصورت قرضی هم به باشگاه اماراتی رفت پس باشگاه بعدی بازیکن از نظر قوانین باشگاه برزیلی تلقی می شود . البته ما دنبال این بودیم که باشگاه النصر هم باید درگیر این ماجرا باشد و با محرومیت مواجه شود و این باشگاه را مقصر می دانیم ولی رایی که  صادر شده محرومیت 6 ماه بازیکن و محروم شدن باشگاه از فعالیت در دو پنجره نقل و انتقالاتی را به همراه داشت.»  

 

اصفا در پاسخ به این سوال که چه میزان جریمه مالی برای این بازیکن در نظر گرفته شده است و در واقع چه مبلغی از این شکایت نصیب باشگاه سپاهان می‌شود اظهار داشت:« الان در محل باشگاه نیستم تا از روی متن حکم جواب شما را بدهم اما با در نظر گرفتن بهره سالیانه  مبلغی در حدود 370 هزار دلار است که البته باید باز هم پیگیری کنیم تا به این پول برسیم. باز هم تاکید می کنیم که پیگیری هایی که تاکنون انجام شده کافی نیست و تا پول را به ما ندهند خودمان را برنده این پرونده نمی دانیم و این پرونده را مختومه به حساب نمی آوریم.» 

 

 

 

 

سوال بعدی ما از اصفا در مورد منحصر به فرد بودن باشگاه سپاهان در این رابطه بود و همینطور از او در مورد پرسیدیم که با توجه به شرایط نامساعد باشگاه های فوتبال ما در این زمینه شرایط سپاهان چطور است که او اینگونه به این موضوع واکنش نشان داد:« خوشبختانه باشگاه سپاهان هیچ پرونده ای تحت عنوان خوانده یا به اصطلاحا (RESPONDENT) یا خوانده ندارد و می توانیم بگوییم پرونده های ما در فیفا صفر است و فقط همین مورد برونو سزار را داریم که آن هم شکایت کننده باشگاه سپاهان است.» 

او سپس  حرف هایش را اینطور خاتمه داد:« جا دارد از مدیران باشگاه در ادوار مختلف ؛ هیئت مدیره محترم باشگاه و دوستان حقوقی ایرانی و خارجی که در این پرونده ما را همراهی کردند تشکر کنم . وی اضافه کرد اساسا   استراتژی باشگاه سپاهان این است که به دادگاه نرود و پرونده ها را پیش از ورود به مرحله دادرسی با مصالحه حل کند. البته بازیکنان هم آنطور که می گویند نیستند و معمولا با باشگاه ها راه می آیند چون پروسه شکایت از 6 ماه تا 2 سال طول می کشد.»

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .