خانه » اخبار » اخبار ورزشی » شاگردان مربی سوئدی، نسل جدید مربیان انگلیسی

شاگردان مربی سوئدی، نسل جدید مربیان انگلیسی

“” سون گوران اریکسون سوئدی سرمربی سابق تیم ملی انگلیس می‌گوید از اینکه می‌بیند چندین نفر از بازیکنان سابقش در سه‌شیرها که آن زمان نسل طلایی فوتبال انگلیس را تشکیل می‌دادند مثل گرت ساوت‌گیت استیون جرارد فرانک لمپارد و وین رونی به مربی‌گری رو آورده‌اند خوشحال است.

 

 

اریکسون 72ساله در دورانی که ستاره‌هایی مثل لمپارد جرارد و وین رونی در اوج درخشش خود بودند و به نسل طلایی فوتبال انگلیس معروف بودند هدایت آنها را در تیم ملی این کشور به عهده داشت. اریکسون که آن روزها اولین مربی خارجی تیم ملی انگلیس بود تاثیر قابل توجهی بر نسل طلایی فوتبال این کشور گذاشت و حالا می‌گوید از اینکه می‌بیند شاگردانش به دنیای مربی‌گری راه یافته‌اند خوشحال است و به آنها افتخار می‌کند.

 

اریکسون در گفتگو با سان گفت:” وقتی می‌بینم بازیکنان سابقم سرمربی و مربی شده‌اند خیلی خوشحال می‌شوم. یادم می‌آید که آنها حتی وقتی بازیکن بودند در این باره صحبت می‌کردند. من فقط در یک بازی مربی‌شان نبودم بلکه سالها با آنها کار می‌کردم. اگر آنها در مربی‌گری هم موفق بشوند من خیلی خوشحال خواهد شد”.

 

 

سون گوران اریکسون در ادامه صحبت‌هایش گفت:” این روزها فرانک لمپارد استیون جرارد و گرت ساوت‌گیت در مربی‌گری هم موفق هستند و این برای من واقعا لذت‌بخش است”.

 

 

سرمربی پیشکسوت سوئدی در ادامه گفت:” قبل از اینکه به انگلیس بیایم مربی لاتزیو بودم و جالب اینجا است که پنجاه درصد بازیکنانم در آن تیم هم الان مربی هستند. سیمئونه در اتلتیکو مانچینی در تیم ملی ایتالیا مهایلوویچ در بولونیا کونسیسائو در پورتو و اینزاگی در لاتزیو”.

 

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .