خانه » اخبار » اخبار ورزشی » شوک تبانی در فوتبال یونان؛ پاناتینایکوس در آستانه سقوط

شوک تبانی در فوتبال یونان؛ پاناتینایکوس در آستانه سقوط

رسانه‌های یونانی اعلام کردند باشگاه پاناتینایکوس به اتهام دستکاری در نتایج مسابقات در آستانه سقوط به لیگ دسته دوی این کشور و مالک آن ماریناکیس در آستانه محرومیت مادام‌العمر از فوتبال قرار دارند. بر اساس این گزارش‌ها حالا تنها یک قدم به اثبات جرم پاناتینایکوس و صدور حکم قطعی برای این باشگاه و مالکش باقی مانده.

 

 

بر اساس شکوائیه ارسالی علیه پناتینایکوس به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال یونان از این کمیته خواسته شده باشگاه را به دلیل دستکاری در نتایج مسابقات فوتبال بر اساس ماده 29 آیین‌نامه انضباطی فوتبال این کشور به سقوط به دسته پایین‌تر مالک آن وانجلیس ماریناکیس را به محرومیت مادام‌العمر از هر گونه فعالیت فوتبالی و باشگاه را به 3 میلیون یورو جریمه نقدی محکوم کند. این سنگین‌ترین مجازاتی است که در آیین‌نامه انضباطی یونان در نظر گرفته شده است.

 

بر  اساس شکوائیه ارسالی به کمیته انضباطی فدراسیون پاناتینایکوس متهم شده که در سال 2015 در نتیجه بازی دو تیم المپیاکوس و آترومیتوس دستکاری کرده. رسانه‌های یونانی می‌گویند اتهام دستکاری در نتایج چندین بازی دیگر هم در فهرست اتهامات پاناتینایکوس گنجانده شده است.

 

رسانه‌های یونانی می‌گویند با وجود اهمیت این خبر شوکه‌کننده برای فوتبال یونان عمده رسانه‌های این کشور که منتقدین آنها را وابسته به حلقه مافیایی ماریناکیس می‌دانند از کنار آن بی‌اهمیت گذشته و سعی می‌کنند از پرداختن جدی به آن خودداری کنند.

 

با اینحال حالا این خبر توسط دیگر رسانه‌های یونانی به صدر اخبار این کشور راه یافته و پاناتینایکوس را در آستانه سقوط به لیگ دسته دو قرار داده است.

 

 

وانجلیس ماریناکیس چندی پیش به دلیل دیگری خبرساز شد. بعد از آنکه او شخصا در اینستاگرام خود اعلام کرد به کرونا مبتلا شده ترس و وحشت فوتبال انگلیس را فرا گرفت چرا که مالک پاناتینایکوس چند شب پیش از آن در جریان دیدار تیمش مقابل آرسنال در استادیوم امیریتس در سکوی وی‌آی‌پی این ورزشگاه نشسته و بعد از اتمام بازی وارد زمین شده و بعد از خوشحالی با بازیکنان پیروز تیمش با چندین نفر از بازیکنان آرسنال دست داده و خوش و بش کرده بود. نگرانی از بابت انتقال کرونا از او به بازیکنان آرسنال به حدی بود که لیگ برتر کمی پیش از تعلیق این لیگ به دلیل بحران کرونا دیدار آرسنال و منچسترسیتی را به تاریخی دیگر موکول کرد.  

 

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .