خانه » اخبار » اخبار ورزشی » فیفا: فوتبال ایران تعلیق نمی شود

فیفا: فوتبال ایران تعلیق نمی شود

بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران و تغییراتی که فدراسیون جهانی (فیفا) درخواست کرده بود به محلی برای ایجاد شایعه تعلیق فدراسیون فوتبال ایران تبدیل شده بود که اکنون البته گفته می‌شود فیفا چنین موضوعی را دنبال نکرده است.

اکنون اما فیفا در پاسخ به یک خبرنگار ایرانی در خصوص این موضوع که آیا فدراسیون ایران با تعلیق مواجه شده چنین پاسخی داده است: مطلع باشید که فدراسیون فوتبال ایران در مهلت مقرر (پنج ژوئن ۲۰۲۰) اساس‌نامه اصلاح‌شده را به فیفا ارسال کرد. پروسه بررسی اساس‌نامه در حال انجام است. در ضمن اعلام می‌کنیم که فدراسیون فوتبال ایران تعلیق نشده است.

 

فیفا از چندی پیش در خصوص استقلال فدراسیون فوتبال با توجه به اساسنامه موجود ایراداتی به آن وارد کرده بود که با گذشت چندین ماه از اعلام این موضوع نسبت به تغییر آن اقدامی صورت نگرفته بود. در نهایت بعد از روی کار آمدن مهدی محمد نبی فدراسیون فوتبال بار دیگر با اصلاح اساسنامه آن را به فیفا برای تایید ارسال کرد. با این حال گفته می‌شد عدم ارسال به موقع و البته بی توجهی به موضوع تغییر درخواستی از سوی فیفا باعث تعلیق فدراسیون ایران شده که اکنون با پاسخ روشنی که فیفا به این بحث داده موضوع تعلیق ایران رد شده است.

 

در این ارتباط درباره موضوع استقلال فدراسیون ( با قرار گرفتن واژه عمومی در آن) و همچنین دخالت و ورود وزارت ورزش در بحث فدراسیون و تصمیم گیری درباره آناز جمله ایرادات اساسی به اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران بود که بحث مربوط به تعلیق را داغ کرده بود و اکنون با تایید رسمی فیفا مبنی بر عدم تعلیق این خطر در مقطع کنونی رفع شده است.

 

.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .