خانه » اخبار » اخبار ورزشی » لیورپول من به آخر خط نرسیده؛ ثابت می‌کنیم بهترینیم

لیورپول من به آخر خط نرسیده؛ ثابت می‌کنیم بهترینیم

“” لیگ برتر انگلیس نزدیک به 50 روز است که به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده و باشگاه ها قصد دارند هر طور شده فصل را به اتمام برسانند. همه چیز به وضعیت شیوع بیماری در هفته های آتی بستگی خواهد داشت و امید بر این است که تمرینات از ماه می شروع شده و ماه ژوئن نیز بازی ها ادامه پیدا کنند.

لیگ زمانی تعطیل شد که لیورپول با 25 امتیاز اختلاف نسبت به سیتی تنها به دو برد برای قهرمانی نیاز داشت.

 

 

 

 

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول که همچون شاگردانش در قرنطینه به سر می برد در مورد شرایط فعلی تیمش گفت:« تیم من به آخر خطر نرسیده و این پایان داستان نیست. ما دو سال فوق العاده داشته ایم و این داستان ادامه خواهد داشت. تیم من از لحاظ ذهنی تغییر نخواهد کرد و این مهمترین اصل است.

اینکه فصول بعد نیز به همین اندازه موفق باشیم به چیزهای زیادی بستگی دارد مثلا اینکه تیم های دیگر چقدر خوب ظاهر شوند. در هر صورت هر تیمی شانس بهتر شدن و پیشرفت را دارد؛ به همین دلیل از حالا نمی توانم آینده را پیش بینی کرده و بگویم که قطعا سال های بعد نیز به همین خوبی نتیجه خواهیم گرفت. چیزی که اطمینان دارم این است که لیورپول هنوز به آخر خط نرسیده و هنوز هیچ کاری به سرانجام نرسیده است.

ما هنوز جا برای پیشرفت داریم. باید بیشتر و بیشتر کار کنیم. ما بازیکنان تازه نفسی داریم و می توانیم با ترکیب آنها و بازیکنان باکیفیت قدیمی همچنان پیشرفت کنیم. واضح است که ما می توانیم از بسیاری جهات بهتر کار کنیم. این تیم می تواند بهتر از اینها هم بشود.»

 

 

 

 

کلوپ در مورد درس هایی که لیورپول از شکست برابر رئال در فینال سال 2018 لیگ قهرمانان گرفت چنین گفت:« زندگی مدام در حال تغییر است و شما چالش های جدیدی را پیش روی خود می بینید. در این روزها متوجه شده ایم که چالش های گذشته در مقابل کرونا چقدر بی اهمیت بوده اند. مشکلاتی که به نظر خیلی بزرگ بوده اند؛ حالا هیچ به نظر می رسند.

ما فصل قبل به خاطر 11 میلیمتر توپی که از خط عبور نکرد قهرمانی لیگ را به سیتی واگذار کردیم. دو سال پیش در فینال لیگ قهرمانان به رئال باختیم ولی درس های زیادی گرفتیم. اینکه برای رسیدن به موفقیت باید همه چیزتان را بدهید و تمام انرژی خودتان را بگذارید؛ با این حال هیچ تضمینی در کار نخواهد بود.

بازیکنان لیورپول همیشه تمام توان شان را در زمین گذاشته اند. بارها و بارها سعی کرده اند ولی در نهایت دو سناریو وجود دارد؛ یا یک فینال را می برید یا می بازید. وقتی به رئال باختیم انگیزه مان بیشتر شد. فصل بعد باید در دور گروهی صعود می کردیم. سپس از یک هشتم یک چهارم و نیمه نهایی. مرحله به مرحله اعتماد به نفس تیم بیشتر شد. از فینال کیف برابر رئال هم درس های لازم را گرفته بودیم.»

 

 

 

 

کلوپ ادامه داد:« فینال عجیبی بود و من بازیکنان را در شکست مقصر نمی دانستم. چیزی که فهمیدیم این بود که آنقدر خوب بودیم که می توانستیم برای تیم ها مشکلات بیشتری ایجاد کنیم. با همین درک قدم به فصل بعد گذاشتیم و موفق شدیم.

فصل جاری در ماه آوریل هستیم و هنوز بازی ها از سر گرفته نشده اند. وقتی بازی ها شروع شوند ما تسلیم نخواهیم شد. فارغ از هر سناریویی که نوشته شود بازهم سعی خواهیم کرد بهترین باشیم و خواهیم دید که در چه جایگاهی خواهیم بود. این تیم همه تلاشش را خواهد کرد تا بار دیگر قدرتش را اثبات کندو این کار را نیز خواهد کرد.»

 

 

 

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .