خانه » اخبار » اخبار ورزشی » موج دوم کاهش دستمزدها در انتظار بازیکنان بارسا

موج دوم کاهش دستمزدها در انتظار بازیکنان بارسا

به نقل از مارکا دو ماه پیش باشگاه بارسلونا به صورت رسمی اعلام کرد که به دلیل بحران مالی بوجود آمده در نتیجه شیوع ویروس کرونا دستمزد و حقوق پرداختی به کلیه بازیکنان این باشگاه را به میزان 70 درصد کاهش خواهد داد.  با بازگشت به تمرینات در چهارم ماه می(11 اردیبهشت) این تعهد به پایان رسید. 

 

 

 

 

بارسلونا از زمانی که موضوع کاهش دستمزدها اعلام شد از ناحیه بازیکنان به صورت رسمی 24 میلیون یورو پس انداز کرد. در مدت زمان قرنطینه که 51 روز به طول انجامید بارسا توانست 9.9 درصد از مجموع دستمزدها را پس انداز کند که معادل 23.8 میلیون یورو خواهد بود. میزان کاهش دستمزد در هر ماه 14 میلیون یورو بود که 5.7 درصد مجموع دستمزدها را شامل می شود.

 

گویا این پایان کار نیست و بارسلونا قصد دارد در مذاکره با بازیکنان بار دیگر اقدام به کاهش دستمزد بازیکنانش کند. بر این اساس باشگاه 70 درصد دستمزد ماه می بازیکنان را نیز پرداخت نخواهد کرد و 50 درصد از دستمزد دو هفته اول ماه ژوئن نیز کسر خواهد شد.

 

 

 

 

اخیرا خاویر تباس رئیس لالیگا اعلام کرد که هرگونه کاهش دستمزد از سوی باشگاه ها باید پس از توافق با بازیکنان باشد تا فشار روی باشگاه هایی مثل بارسلونا افزایش یابد. اخبار حاکی از آن است که بازیکنان با کاهش مجدد دستمزد خود موافق نیستند. 

لازم به ذکر است که از سه ماه پیش به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا لالیگا به حالت تعلیق درآمد و قرار است از هفته دیگر فعالیت خود را مجددا شروع کند.

 
.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .