خانه » اخبار » اخبار ورزشی » نام‌های معروف منطقه، نامزدهای تیم‌ملی امارات

نام‌های معروف منطقه، نامزدهای تیم‌ملی امارات

در حالی که شنیده می شود به احتمال فراوان مهدی علی سرمربی ایرانی الاصل که کاشف نسل طلایی اماراتی ها نام دارد برای دومین بار روی نیمکت این تیم خواهد نشست روزنامه الریاضیه عربستان از این مربی در کنار 5 نام دیگر برای سرمربیگری اماراتی ها پرده برداری می کند.

 

این روزنامه می نویسد فدراسیون فوتبال امارات با توجه به بازی های مقدماتی جام جهانی و جام ملت ها که در پیش است می خواهد هرچه سریعتر نام سرمربی جدید را  اعلام کند تا در ادامه بازی ها بتوانند نتایج از دست داده را جبران کنند و از طرفی تیم آماده و منسجمی را برای حضور در جام جهانی 2026 آماده کنند. هر چند آنها هنوز رسما مذاکره با گزینه های مورد نظر خود را آغاز نکرده اند.

 

این روزنامه ادامه می دهد: از مهمترین معیارهایی که فدراسیون فوتبال امارات آن را مدنظر دارد و در انتخاب سرمربی تیم ملی به آن دقت می کند ضرورت آشنایی با لیگ امارات آشنایی با شرایط بازی در کشورهای حوزه خلیج فارس آشنایی با ماهیت بازیکنان اماراتی و البته دانش و تخصص فنی وی است.

 

نکته قابل توجه اینکه در این مطلب آمده است که آنتونیو پیتزی کازمین اولاریو زلاتکو دالیچ رودولفو آروبارنا و مهدی علی پنج نام از شش گزینه ای هستند که مذاکره با آنها آغاز خواهد شد اما این روزنامه از نفر ششم حاضر در این لیست نامی به میان نیاورد.

 

آنتونیو پیتزی سرمربی 51 ساله آرژانتینی که پیش از این سابقه سرمربیگری در تیم های باشگاهی مانند سن لورنزو والنسیا و … و در تیم های ملی همچون شیلی عربستان و … را در کارنامه خود دارد.

 

کازمین اولاریو سرمربی 50 ساله رومانیایی که پیش از این سابقه سرمربیگری در تیم های باشگاهی مانند الهلال عربستان السد قطر العین و الاهلی امارات و … و در تیم های ملی همچون عربستان و … را در رزومه خود دارد.

 

زلاتکو دالیچ سرمربی 53 ساله کروات که در میان نامزدهای پست سرمربیگری تیم ملی امارات صاحب ارزشمندترین عنوان یعنی نایب قهرمانی جام جهانی است. او پیش از این سابقه سرمربیگری در تیم های باشگاهی همچون الفیصلی و الهلال عربستان العین امارات و … را دارد و در حال حاضر نیز کماکان سرمربی تیم ملی کرواسی محسوب می شود.

 

رودولفو آروبارنا سرمربی 44 ساله آرژانتینی که رسما از سال 2011 به عنوان سرمربی کار خود را آغاز کرده در کارنامه خود سرمربیگری تیم بوکاجونیورز را دارد و پس از آن به امارات عزیمت کرد و به سرمربیگری تیم های الوصل و الاهلی امارات پرداخته است. از این مربی در کنار مهدی علی به عنوان شانس های اصلی سرمربیگری تیم ملی امارات نام برده می شود.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .