خانه » اخبار » اخبار ورزشی » نقش کلیدی پرسپولیس در جنگ بقای لیگ برتر (گزارش)

نقش کلیدی پرسپولیس در جنگ بقای لیگ برتر (گزارش)

کمتر از ۲۰ روز تا ازسرگیری مسابقات لیگ نوزدهم در ایران باقی مانده و تقریبا تمام تیم ها خود را آماده برگزاری مسابقات می‌کنند. هشت بالای جدول هر کدام شانس کم و زیاد برای کسب سهمیه آسیایی دارند و در نیمه پایین جدول نیز جنگ بقای جذابی برقرار خواهد بود.

 

نکته جالب این که صدرنشین لیگ یعنی پرسپولیس که اختلافی ۱۰ امتیازی با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده خود ایجاد کرده در ۹ هفته پایانی لیگ برتر ۷ بازی خود را مقابل تیم های نیمه پایین جدول برگزار می‌کند و در واقع شاگردان گل‌محمدی نقشی کلیدی در این جنگ بقا خواهند داشت.

به جز فولاد و نفت مسجدسلیمان که تیم های رده ششم و هشتم با پرسپولیس بازی می‌کنند دیگر تیم ها حداقل روی کاغذ احتمال سقوطشان موجود است. با این حال تقابل این تیم ها با پرسپولیس به شکلی برنامه ریزی شده که ممکن است به سود یا زیانشان شود.

 

پیکان و شاهین دو تیم قعر جدولی در همین آغاز لیگ مقابل قرمزهای تهرانی قرار می‌گیرند و شاید موفق شوند در وضعیت استارت اولیه مسابقات لیگ شاگردان یحیی گل‌محمدی را غافلگیر کنند.

 

سومین حریف پرسپولیس ماشین سازی تبریز است. ماشینی ها در صورتی که از دو بازی خود مقابل فولاد و نفت مسجدسلیمان نتیجه لازم را نگیرند با شکست برابر پرسپولیس در اوضاعی بحرانی فرو خواهند رفت و به همین خاطر استرس زیادی خواهند داشت.

سرخ ها بعد از دیدار با فولاد و نفت MIS در برابر نساجی ذوب آهن گل گهر و سایپا قرار خواهد گرفت. در صورتی که پرسپولیس موفق به حفظ اختلاف ۱۰ امتیازی تا آن موقع شود سه مسابقه پایانی جنبه تشریفاتی خواهند داشت و در واقع این به سود ذوب آهن سایپا و به خصوص گل گهر است چرا که امکان دارد گل محمدی به بازیکنان جوان خود در این سه بازی میدان بدهد.

 

از طرف دیگر پرسپولیس کار سختی در رویارویی با تیم هایی خواهد داشت که نه به سه امتیاز بلکه به کسب یک امتیاز از تک تک مسابقات فکر می‌کنند تا به شکلی شطرنج وار جواز حضور در لیگ برتر را بگیرند و از سقوط فرار کنند. بنابراین اگرچه پرسپولیسی ها تقابل با تیم های بالای جدول را به سرانجام نیکو رسانده‌اند اما چالش سختی در مقابل تیم های پایین جدول خواهند داشت و در صورت دست کم گرفتن آن ها ممکن است اختلاف ۱۰ امتیازی را هم از دست بدهند.
.
برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .