خانه » اخبار » اخبار ورزشی » پیوستن فن پرسی به منچستر همه را شگفت زده کرد

پیوستن فن پرسی به منچستر همه را شگفت زده کرد

رابین فن پرسی سال 2004 بود که به آرسنال پیوست. در طی 8 فصل او 278 بازی برای توپچی ها انجام داد و 132 گل به ثمر رساند و آقای گل برتر انگلیس هم شد ولی در نهایت برای کسب عنوان قهرمانی لیگ ترجیح داد به پیشنهاد منچستریونایتد پاسخ مثبت بدهد و با 22.5 میلیون یورو راهی این یونایتد شد.

 

 

 

 

انتقال او برای آرسنالی ها باورنکردنی بود و موجی از خشم را میان هوادران این باشگاه به دنبال داشت. فن پرسی در حالی راهی منچستر شد که کاپیتان آرسنال محسوب می شد. او توانست با شیاطین سرخ در فصل 13-2012 فاتح لیگ برتر انگلیس شود.

 

 

 

 

توماس فرمالن مدافع بلژیکی که در آن مقطع با فن پرسی در آرسنال هم تیمی بود هنوز آن انتقال را باور ندارد.

او به وبسایت آرسنال گفت:« فکر می کردم فن پرسی مثل تیری آنری و یان رایت تبدیل به یک افسانه در آرسنال خواهد شد و جدایی او حیرت زده ام کرد. می دانستم او قصد ترک باشگاه را دارد ولی انتقال ناگهانی اش به یونایتد برای هیچکس باورکردنی نبود و یک سورپرایز بزرگ بود.

دوست داشتم او در آرسنال بماند و با او در این مورد صحبت نیز کردم. فن پرسی فصل 12-2011 بهترین بازیکن لیگ شد و از لحاظ آماری بهترین فصل خود را پشت سر گذاشته بود اما در نهایت او مخالفت کرد. در واقع شخصیت او به قدری قوی بود که کسی نمی توانست نظرش را عوض کند. همین شخصیت او را به چنان بازیکن بزرگی تبدیل کرده بود. فن پرسی می خواست برود و در نهایت نیز تصمیمش را عملی کرد.»

 

 

هشت سال بعد توپچی ها با شرایطی مشابه روبرو شده اند و پیر امریک اوبامیانگ ممکن است این باشگاه را به مقصد یونایتد ترک کند. او نیز  بهترین گلزن آرسنال و آقای گل لیگ برتر است.

 
.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .