سال خرگوش

سال خرگوش

سال خرگوش

متولدین سال خرگوش

(۱۲۹۴ – ۱۳۰۶ – ۱۳۱۸ – ۱۳۳۰ – ۱۳۴۲ – ۱۳۵۴ – ۱۳۶۶ – ۱۳۷۸ – ۱۳۹۰)

خوشحال و با استعداد، خوب، بااحتیاط، لطیف، ملاحظه‌کار، عاشق جمع، اهل غیبت‌کردن، بدگوئی. جاه‌طلبی دارند اما نه خیلی زیاد به حد زیادی پرهیزکارند و رفقای خوبی هستند خرگوش عاشق جمع است خیلی زود به گریه می‌افتد خرگوش با بز و سگ درست‌کردار و خوک کنار می‌آید اما از موش باید مثل طاعون بپرهیزد و با ببر نیز چون از همان نژاد است به‌ خوبی از حیله‌هایش با خبر است و در نتیجه از در گیری با او دوری می‌کند.

مشخصات کلی متولدین سال خرگوش

این نماد را در ویتنام، ‌گربه و در ژاپن خرگوش دانسته اند. حال خرگوش باشد یا گربه، هر دو هنگام سقوط، روی چهار دست و پای خود فرود می آیند. متولدان سال خرگوش شادترین انسان ها و اشخاصی خوش ذوق، اهل معاشرت، عاقل،‌بردبار و کمی بلند پرواز هستند که هنگام برخورد با دیگران شرافتمندانه رفتار می کنند. هیچ کس نمی تواند آنها را دست کم بگیرد، زیرا همراهان خوبی هستند و می دانند چگونه و کجا به درد آدم بخورند.

اما به مصداق مثلی،‌ « گل بی خار کجاست » و اتفاقاً متولدان سال خرگوش انسانی هایی سطحی هستند و این بدان معناست که ویژگی های خوب آنان نیز ظاهری و سطحی است.

خرگوش دوستدار جمع و جمع نیز دوستدر خرگوش است. او موجودی زود جوش است و بودن در کنار دیگران را بسیار دوست دارد، اما گاهی غیبت و شایعه پراکنی می کند و در نهایت زیرکی، نکته سنجی و دقت این کار را انجام می دهد. در اصل،‌ گفت و گوی درباره حقایق کاملاً ناخوشایند، برای او کار دشواری است.

خرگوش ها عاشق ضیافت هستند و به خاطر سلیقه بی نظیرشان،‌ اغلب داری خانه های زیبایی می باشند. آنها دنیا پرست و گاه خود آرا و فخر فروش هستند. خانم خرگوش ها به نشان دادن تربیت و فرهنگ معلومات جدید خود، علاقه عجیبی دارند .

خرگوش به سادگی برانگیخته و خشمگین نمی شود. او آرام، خونسرد و صلح جو است. و بیشتر خود را احساساتی نشان می دهد تا این که واقعاً حساس باشد. امور شخصی و خصوصی بیش از مشکلات بزرگ اجتماعی او را متاثر می کند و حتی می توان گفت کمک خرگوش هم از قحطی،‌جنگ و فاجعه های دیگر انسانی نمی گریزد، مگر آن که زندگی خودش در معرض این خطرات واقع شود که در آن صورت، شیرازه زندگیش از هم می پاشد و آن قدر تحملش کم می شود که ممکن است تن به مرگ بسپارد. این حیوان خیلی زود به گریه می افتد اما به همان سرعت هم آرام و قرار پیدا می کند. خانم خرگوش ها از حالت افسردگی و روانی خود به عنوان کار آمد ترین حربه برای جلب نظر و محبت دیگران سود می برند.

خرگوش ها محافظه کارند و از هر آن چه که آرامش زندگی شان را بر هم بزند یا ریگ کفش و اسباب دردسرشان شود، بیزارند. نیاز نها به حفظ آسایش و امنیت زندگی، بسیار بیش از دیگران است.

از آن جا که خرگوش محتاط و شاید هم کمی ترسو کم روست، هیچ گاه مسؤولیت انجام کاری را نمی پذیرد مگر آن که از پیش سبک و سنگینش کرده و تمام جوانب ان را در نظر گرفته باشد. همین خصلت است که دیگران آن را در خرگوش می پسندند و می کوشند در امور مهم خود با او رایزنی کنند.

گریه نماد موفقیت در کسب و تجارت است و معمولا به عنوان تاجری زیرک که هر کس با او قرارداد کسب و کار امضا کند، نمی تواند از زیر بار ان شانه خالی کند شناخته می شود. پیش بینی های او اغلب درست است و سود و منفعت را بو می کشد. خرگوش به ظاهر بسیار آرم و متین و قابل اعتماد به نظر می رسد، اما در حقیقت، به شدت اهل ساخت و پاخت است. استعداد او در عرصه رقابت های تجاری مانند خرید و فروش اشیای عتیقه – که به شم اقتصادی نیاز دارد به خوبی آشکار و شکفته می شود. پرداختن به فعالیت های سیاسی و حقوقی،‌ امکان بهره مندی از یک زندگی راحت، بدون تشویش خاطر و مطابق میل را برای خرگوش مهیا می کند.

خانم خرگوش ها در تمام مشاغلی که نیاز به ذوق، سلیقه، درک اجتماعی و برخورد خوب دارد، می درخشند. سیاستمدارنی که طالب پیشرفت هستند، بهتر است با خانم های متولد سال خرگوش ازدواج کنند، زیرا آنان تیز بین، نکته سنج، خردمند و راز دار هستند و در عین حال کدبانو های برازنده ای هستند که با بودن در کنار همسرانشان باعث افزایش شهرت آنان می شوند. خانم خرگوش ها از این که طرف توجه اطرافیان خود قرار بگیرند، لذت می برند.

اگر چه خرگوش نسبت به منسوبان خود دلسوز، فداکار، مهربان، صمیمی و صادق است و به راحتی به دوستان نزدیکش کمک مالی می کند، اما در واقع، چندان پای بند خانواده نیست و اغلب با پدر و مادر و فرزندانش احساس بیگانگی بیشتری می کند، تا با دوستان برگزیده خود.

خانم خرگوش ها تا زمانی که مطرح باشند، وظایف مادرانه خود را به خوبی انجام می دهند، اما این غریزه در آنها بسیار ضعیف و تا حدی ساختگی است.

زندگی خرگوش، در صورتی با آرامش و آسایش دلخواهش سپری می شود که با حوادث پیش بینی نشده، مهیج، شگفت انگیز و خانمان بر انداز رو به رو نشود. او را از جنگ ها، انقلاب ها و حوادث طبیعی باکی نیست، زیرا اصولاً برای ناملایمات آفریده نشده است و اگر با ناکامی و شکست رو به رو شود، چه بسا که دیوانه شود و خودکشی کند. ترک اصول اخلاقی برای او به مراتب آسانتر از قبول شکست است.

مردم شرق دور، خرگوش ( با گربه) را موجودی مشکوک و غیر قابل اعتماد می دانند. آنها بر این باورند که ساحره ها و جادوگران خود را به شکل خرگوش در می آورند. در اروپا قرون وسطی خرگوش ها را به گناه ارتباط با شیطان، زنده در آتش می سوزاندند. این باورها دور از حقیقت و خرافی است،‌ زیرا از سوی دیگر، می بینیم که در مصر باستان خرگوش ها مثل خدایان پرستش می شدند.

باری، کوتاه سخن آن که خرگوش خواه معبود باشد، خواه شیطان و یا هیچ کدام از این ها، نمی توان این واقعیت را از نظر دور داشت که همواره هاله ای از رمز و اسطوره سیمای خرگوش را در بر گرفته و پرده ای سحرآمیز پیش روی او کشیده است.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که خرگوش به ظاهر ضعیف، ممکن است به آسانی به موجودی قدرتمند و خوف انگیز تبدیل شود

مشاهیر متولد سال خرگوش

فیدل کاسترو ، )، رئیس جمهور تروخیلو، ملکه ویکتوریا، استالین، دومدیسی و رئیس جمهور بورقیبه ، مارتین لوترکینگ، کنفسیوس و مالکوم ماگریدج ، ماری آنتوانت، آن بولین، اواپرون یا گاریبالدی ، پیراندلو، اینشتاین، اورسون ولز، توسکانی نی، فیلد مارشال سلیم، آرتور میلر، استاندال و ژرژسیمون

مشاغل متناسب متولدین سال خرگوش

مانکن، خیاط، طراح لباس، دکوراتور داخلی، عتیقه فروش، مسؤول پذیرش، مغازه دار، صاحب دارو خانه، داروساز یا متخصص زیبایی، مشاور حقوقی، وکیل دعاوی، دفتردار اسناد رسمی، قاضی، کارگزار بورس، دلال یا سفته باز، نماینده سیاسی، سفیر کبیر، مسافرخانه دار

متولدین ماههای مختلف سال خرگوش

فروردین خرگوش وحشی! او اغلب چنگ می زند
اردیبهشت خرگوش ملوس! او کنار آتش می خوابد و چنگ نمی زند.
خرداد خرگوش ولگرد و نا آرام! او به دنبال خطر می رود.
تیر خرگوش ناز پرورده! او به بی کاری و بی هدفی خود اهمیتی نمی دهد. او ناز و دوست داشتنی و کمی وارفته است
مرداد خرگوش ببر صفت! او در نگاه اول آرام به نظر می رسد، اما مراقب پنجه هایش باشید!
شهریور خرگوش عاقل! او به خوبی می تواند از عهده کارها بر آید.
مهر خرگوش چاپلوس! او کمی غمگین و مالیخولیایی، و دارای حالتی زنانه است. خرگوش متولد مهر جذاب و مورد علاقه خانم هاست
آبان خرگوش افسونگر! مراقب سحر و افسون او باشید
آذر خرگوش نابغه! او بهترین و متعادل ترین خرگوش هاست
دی خرگوش بازیچه افسوس گذشته! او خشک ترین و غیر اجتماعی ترین خرگوش هاست.
بهمن خرگوش دستکار و فداکار! دوست فوق العاده است و باید نویسنده شود.
اسفند خرگوش، خرگوش، خرگوش! بله، خرگوش ضرب در سه. همنشینی با او، در جمع دوستان، واقعا لذت بخش است.

 

رابطه های عاطفی زنان متولد سال خرگوش

با موش اگر چه خانم خرگوش موجود آرامی است، اما همیشه در اندیشه خوردن موش است. موشی که سرش بوی قرمه سبزی ندهد، از این رابطه حذر می کند
با گاو امکان پذیر است. این دو برای هم ساخته نشده اند، خانم خرگوش صبور، محتاط و کمی بد اخلاق است!
با ببر این رابطه تا اندازه ای پیچیده است، ولی این دو یک دیگر را به خوبی درک می کنند. خانم خرگوش می داند چگونه با ببر راه بیاید
با خرگوش چرا که نه؟ البته اگر هر دو عاقل و بالغ باشند!
با اژدها زوج بسیار خوبی هستند. خرگوش از امتیازات اجتماعی و نکته سنجی خاصی برخوردار است که حس جاه طلبی اژدها را اقناع می کند
با مار اوه… شاید بله… البته تا زمانی که مار آرامش خود را از دست ندهد. پایان خوشی در انتظار مار نیست
با اسب رابطه بسیار خوبی است. خرگوش در خانه ای راحت و در جمع دوستان و نزدیکانش به سر خواهد برد و همین برای او کافی است
با بز چرا که نه؟ اگر خرگوش کمی پولدار و برخوردار باشد- حتی اگر عاشق یک دیگر نباشند- دوستان خوبی برای هم خواهند بود
با میمون یک خانه ییلاقی کوچک و زیبا باعث می شود میمون چشمش را به روی خیلی از چیزها ببندد!
با خروس هرگز امکان پذیر نیست. زیاده روی های خروس- حتی اگر مهم نباشد- خرگوش را عصبانی خواهد کرد.
با سگ بله، اگر چه دیوانگی است. خانم خرگوش، خانه ای آرام و خیر خواهی را برای سگ به ارمغان خواهد آورد.
با خوک تا زمانی که خانم خرگوش، بتواند هرزه گردی های خوک را تحمل کند، همه چیز خوب پیش خواهد رفت! اما خوک هم باید سرگرمی های بیرون از خانه را طوری ترتیب دهد که خانم خرگوش متوجه آنها نشود

 

رابطه های عاطفی مردان متولد سال خرگوش

با موش موش دائماً در معرض خطر خواهد بود، زیرا خرگوش دوست دارد به اصل و ذات خود بازگردد و مشکل می تواند وسوسه نابود کردن موش را نادیده بگیرد
با گاو له شاید، چرا که نه؟ آقای خرگوش در دل خود، به امر و نهی گاو می خندد.
با ببر مشکل است. خانم ببر درونگرا و آقای خرگوش لوده و زود جوش است
با خرگوش چرا که نه؟ البته اگر هر دو عاقل و بالغ باشند!
با اژدها تا زمانی که خانم اژدها از نشستن کنار آتش خسته نشود، می توان به دوام این رابطه امید داشت!
با مار چرا که نه؟ این دو موجود نکته سنج فرصت کافی برای سبک و سنگین کردن یک دیگر خواهند داشت
با اسب اگر اسب خسته نشود، امکان پذیر است. حتی در این صورت نیز خرگوش وفادار خواهد ماند
با بز خوب است. خرگوش هوسباز و خیالبافی بز را دوست دارد. این دو از طریق حس هنری مشترکشان به هم نزدیک خواهند شد
با میمون رابطه این دو جالب و سرگم کننده است. آنها از وجود یک دیگر لذت زیادی خواهند برد.
با خروس تحمل خروس در خانه برای خرگوش مشکل است و خانم خروس هم برای خارج شدن از خانه داد و فریاد به راه می اندازدتا زمانی که بتوانند آرامش خود را حفظ کنند، مشکلی پیش نخواهد آمد، اما اگر سگ تنها به فکر هدفش باشد، زندگی برای خرگوش عذاب آور خواهد شد
با سگ تا زمانی که بتوانند آرامش خود را حفظ کنند، مشکلی پیش نخواهد آمد، اما اگر سگ تنها به فکر هدفش باشد، زندگی برای خرگوش عذاب آور خواهد شد
با خوک عالی است، البته تا زمانی که خوک بتواند دنبال خلاف کاری و بزه کاری نرود

 

رابطه های دوستانه متولدین سال خرگوش

با موش هیهات! نظر خرگوش درباره موش برو و برگرد ندارد و مطمئناً به هیچ وجه دوستانه نیست
با گاو رابطه اجتماعی آنها خوب است
با ببر آنها یک دیگر را خوب می فهمند، اما خرگوش ببر را جدی نمی گیرد و باعث رنجش او می شود
با خرگوش بله، بله، بله. به روزهایی بیندیشید که کنار آتش می نشینند و غیبت می کنند
با اژدها آه! بله، بله! چیز دیگری نمی توان گفت!
با مار بله، آنها می توانند گفت و گوی های طولانی و هیجان آوری با یک دیگر داشته باشند
با اسب یک رابطه اجتماعی عالی و چه بسا یک دوستی واقعی.
با بز بله، خرگوش هنرمند بودن بز را تحسین می کند و هوسبازی های بز برای او سرگرم کننده است.
با میمون دو دست خوب، دو همدست. بهتر است این دو را با هم تنها بگذاریم
با خروس نه، جسارت و ناشکیبایی خروس بیش از حد است و خرگوش را کسل خواهد کرد
با سگ بله، دست کم خرگوش از روی ترحم حرف های سگ را گوش خواهد داد، حتی اگر کاری از دستش ساخته نباشد.
با خوک بله، به شرط آن که زیاد با هم بیرون نروند، چون پرخاشگری خوک خرگوش را می ترساند.

 

رابطه شغلی متولدین سال خرگوش

با موش سر و کار پیدا کردن با خرگوش، به ویژه برای موش، هولناک است
با گاو بیچاره گاو! خرگوش از هوش سرشار او سو ء استفاده خواهد کرد، اما بهتر است خرگوش نیز مراقب باشد!
با ببر امکان پذیر است. خرگوش می تواند برای ببر مفید واقع شود. این دو کامل کننده یکدیگرند، چرا که ببر جسور و بی باک و خرگوش محتاط است.
با خرگوش می شود گفت بله! می توانند در کار وکالت، همکار شوند یا در یک دانشگاه تدریش کنند، حتی می توانند مغازه عتیقه فروشی هم باز کنند!
با اژدها بله، خرگوش پیش از تصمیم گیری پندهای خوبی می دهد، اما تصمیم گیری را به عهده اژدها می گذارد.
با مار بله، اگر به جای حرف زدن، به کار بپردازند، همکاری موفقیت آمیزی خواهند داشت.
با اسب سرگرمی خوبی است! خرگوش شیطان و حقه باز است، اما اسب می تواند در برابر او از خود مواظبت کند. چه زندگی اجتماعی جالبی
با بز خرگوش خوش سلیقه است و در انتخاب مهارت دارد. او می تواند بز را به فعالیت وادارد و خلاق سازد. شراکت سودمندی است.
با میمون تلاش بیهوده ای است. هر یک از این دو می داند چگونه از خود در برابر دیگری مراقبت کند، اما نتیجه ای در بر نخواهد داشت
با خروس بهتر است خروس مواظب باشد، زیرا خرگوش از همکاری با او غرضی دارد که وی از آن آگاه نیست
با سگ خرگوش با هوش و واقع بین و سگ با وفا و مادی گراست. این دو می توانند برای یکدیگر مفید واقع شوند
با خوک بله. خرگوش هوشیار و خوک بیش از حد خوش اقبال است. آنها با همکاری یک دیگر پول فراوانی عایدشان خواهد شد.

 

رابطه والدین سال خرگوش و فرزندان متولد سال

موش خرگوش با موش بازی می کند. به هر حال، احتمال موفقیت او کم است.
گاو خرگوش به این کودک عجیب، با تعجب و نگرانی نگاه می کند. در حقیقت خرگوش نمی تواند از سر به سر گذاشتن با بچه اش خودداری کند
ببر زیاد بد نیست. حس شوخ طبعی میان این دو – حتی اگر باعث جریحه دار شدن ببر شود – بیش از اندازه پیش می رود
خرگوش آنها خیلی خوب با هم کنار می آیند و هیچ مشکلی وجود ندارد
اژدها اگر اژدها در خانه آرام باشد و داد و فریاد به راه نیندازد، خرگوش او را تحمل می کند
مار رابطه خوبی است. این دو صحبت های زیادی برای هم دارند و دوستانه با هم می سازند. این رابطه دوستانه موجب خوشحالی خرگوش خواهد شد
اسب خرگوش صلح و دوست است و به اسب آزادی عمل می دهد.
بز برای بز بسیار خوب است! خرگوش به او کمک می کند و با درک افکار و احساساتش، او را تحسین و تشویق می کند
میمون میمون اکنون می داند با چه کسی طرف است. فریب دادن خرگوش کار آسانی نیست
خروس خرگوش هیچ گاه خروس را جدی نمی گیرد و بانگ و ظاهر خروس برای او جالب نیست
سگ خرگوش ملوس، آرام و صلح دوست باعث شادی و خوشحالی فراوان سگ می شود و اگر مادر خرگوش باشد، چه بهتر
خوک بدک نیست، اما خوک احساساتی از بی اعتنایی و خونسردی خرگوش عذاب می کشد

 

طالع بینی چینی سایر سالها

اشتراک گذاری

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .