“” جواد محمدی مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در گفت و گو‌ با خبرنگار ما بلاتکلیفی موجود در فوتبال ایران را اذیت کننده دانست و گفت: در ابتدا باید بگویم که آخر و عاقبت زندگی بشر همین است. یک ویروس کوچک می‌آید و کل دنیا را اینگونه به هم می‌ریزد. ان‌شالله که خدا به خیر کند و سریع‌تر همه چیز به حالت عادی باز‌گردد. اما در مورد تعطیلی یا ادامه لیگ جدای از مخالفت یا موافقت باشگاه‌ها بحث منطق هم وجود دارد. مسابقات به طور قطع تا پایان فروردین تعطیل است و حتی من شنیدم تا نیمه اردیبهشت تعطیلی را تمدید می‌کنند. 

 

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن صحبت خود را اینگونه ادامه داد: با این اوضاع حداقل سه تا چهار هفته طول می‌کشد که بازیکنان بدنسازی کنند و دوباره به شرایط عادی بازگردند. با این حال مسئولان ارشد ورزشی هم باید ورود کنند و یک تصمیم جامع بگیرند. چون این وضعیت برای اولین بار است که به وجود آمده و مسئولان فوتبالی مستاصل هستند. من معتقدم وقتی مسئولان کمیته المپیک المپیک را عقب می‌اندازند و از طرفی فیفا مقدماتی جام جهانی را به زمان دیگری موکول می‌کند پس نهاد مرجع فوتبالی باید یک‌ تصمیم کلی برای کل دنیا اتخاذ کند و ما هم از آن پیروی کنیم.

 

محمدی در خصوص پرونده حق رشد رضا شکاری و پرداخت مبلغ ۱۰۶ هزار یورو به ذوب‌آهن گفت: خوشبختانه تلاش‌های ما در این زمینه نتیجه داد. علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه بانکی و پولی که علیه ایران وجود دارد اما ما در این پرونده موفق بودیم. کمیته‌ای قوی در باشگاه متشکل از افراد هیئت مدیره مدیران کارخانه و وکلای خود تشکیل دادیم و با کار تیمی به نتیجه رسیدیم. با یک کار تیمی رای گرفتیم و پول هم در اختیار وکیل بین‌المللی ما قرار گرفت و او هم به حساب باشگاه واریز کرد.

 

وی ذوب‌آهن را صاحب یک پرونده حقوقی دیگر در دادگاه بین‌المللی ورزشی دانست و گفت: پرونده قبلی در خصوص حق رشد شکاری بود. حالا هم یک پرونده برای فسخ غیر قانونی شکاری وجود دارد که مدیریت قبلی به فیفا آن را فرستاد و فیفا آن را مختومه اعلام کرد. ما با تیم حقوقی خود دوباره جلسه گذاشتیم و از راه قانونی به دادگاه عالی ورزشی شکایت کردیم که حالا پرونده ما ثبت شده و حق تمبر را هم پرداخت کردیم و حالا در مراحل بعدی پرداخت پول فرا رسیده و‌ به دنبال موفقیت در این پرونده هم هستیم.

 

محمدی در خصوص‌ اظهارات سعید آذری در صفحه اینستاگرامی خود که نوشته است من حق رشد شکاری را گرفتم حرف‌های جالب توجهی به زبان آورد و گفت: پست ایشان در صفحه شخصی خودش نشونه و یک ضرب المثلی وجود دارد که عاقلان دانند. در واقعیت چنین چیزی نیست. مثل این می‌ماند که من در صفحه شخصی‌ام بنویسم که را هدایت می‌کنم اما خب واقعیت ندارد. اینکه مسئله‌ای را به نام خود تمام کنیم در عالم حرفه‌ای و اخلاقی زیبا نیست. ایشان لطفا درباره جایی که مسئولیتی ندارند اظهار نظر نکنند.

 

در فضای رسانه‌ای سعید آذری را سلطان حق رشد می‌دانند. نظر شما چیست؟ وی در پاسخ به این سوال گفت: قوه قضاییه حالا سلطان سکه و ارز و… را دستگیر می‌کند و ایشان مراقب باشند که یک موقع سلطان حق رشد دستگیر نشود. به نظرم آقای آذری بیشتر تمرکز خود را بر روی فولاد خوزستان بگذارد تا مشکلات نقل و انتقالاتی تیمش را حل کند. ایشان به دنبال این است موفقیت ذوب‌آهن را به نام خودش کند و مصیبت باشگاه را به نام دیگری بزند. حالا هم فولاد بدهی چندین هزار دلاری دارد و گردنش زیر تیغ فیفا و کسر امتیاز است. پس همان بهتر که بروند و مشکلات فولاد را حل کنند.

 

مدیرعامل ذوب‌آهن در خصوص بدهی ۱۰۰ میلیاردی موجود در باشگاه گفت: خدا را شکر ۶۰ درصد این بدهی حل شده است. با درایتی که در باشگاه و کارخانه ذوب‌آهن به وجود آمد به دور از جنجال و کارهای نخ نما شده و خیلی آرام کار خود را پیش بردیم. در زمان مدیریت بنده پرونده استنلی کی‌روش که تا خطر بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی و کسر امتیاز از تیم پیش رفت حل و فصل شد. هم‌چنین پرونده ادی گابریل هرناندز با انجام یک کار تیمی و حقوقی مختومه شد. تیم بسکتبال ذوب‌آهن به خاطر شکایت لورن موتس در بلک لیست فدراسیون جهانی بسکتبال بود که ما یک پنجم بدهی را پرداخت کردیم و این پرونده با خوبی و خوشی حل شد. در این پرونده صرفه جویی ارزی کردیم و منِ محمدی این کار را انجام ندادم و کار تیمی باعث شد.

 

وی روند تیمش تا قبل شیوع ویروس کرونا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: الحق و الانصاف روند تیمی خوبی داشتیم و کرونا جلوی ما را گرفت. باشگاه ذوب‌آهن به دنبال بهانه نیست ولی بعد از باخت به استقلال فدراسیون فوتبال به ما نامه زد و گفت با اشتباه داوری شما بازنده بودید و ما به دنبال اصلاح این اشتباهات هستیم. من خودم از جامعه داوری هستم و می‌دانم همه پاک هستند.

 

مدیرعامل ذوب‌آهن در پایان گفت: باز هم سال جدید و اعیاد شعبانیه را تبریک می‌گویم. ان‌شالله با این همدلی که به وجود آمده ویروس کرونا را شکست دهیم. هم‌چنین دعا می‌کنم در سال جدید بعضی از افراد انصاف بیشتری داشته و به دنبال دوستی و برادری باشند.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.