بعد از لغو قرارداد اسپانسری کمپانی مرسدس با مسوت اوزیل حالا او یکی دیگر از حامیان مالی اصلی خود را از دست داده است. بر اساس گزارش رسانه‌های آلمانی کمپانی لوازم ورزشی آدیداس هم قرارداد خود با ستاره ترک‌تبار آلمانی را لغو کرده.

 

 

روزنامه بیلد گزارش داد در حالیکه قرارداد فعلی مسوت اوزیل با آدیداس تا پایان فصل جاری اعتبار داشته این کمپانی به او اعلام کرده که قصد تمدید قرارداد ندارد و قرارداد او به صورت اتوماتیک در پایان فصل جاری منقضی خواهد شد. این در حالی است که اوزیل تا پایان سال 2018 یکی از سفیران اصلی آدیداس محسوب می‌شد و این خبر در آلمان تعجب‌برانگیز بوده است.

 

روزنامه بیلد در گزارش خود دو علت را به عنوان دلایل اصلی این اقدام آدیداس مطرح کرده است. درحالیکه رسانه‌های آلمانی با نوعی شگفت‌زدگی با اعلام این خبر روبرو شده‌اند روزنامه بیلد در یادداشت امروز خود می‌گوید علت اصلی اقدام آدیداس در وهله اول صرفه‌جویی در هزینه‌های کمپانی در میانه بحران مالی ناشی از اپیدمی کووید19 بوده.

 

 

بیلد در ادامه به سراغ دلیل دوم اقدام آدیداس می‌رود؛ دلیلی که در آلمان و ترکیه جنجال‌برانگیز است. بیلد می‌گوید آدیداس به این نتیجه رسیده که بعد از اتفاق‌های یکی دو سال اخیر تاثیرگذاری اوزیل بر افکار عمومی آلمان کاهش پیدا کرده. بیلد به ماجرای عکس معروف اوزیل با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه پیش از شروع جام جهانی 2018 اشاره می‌کند. ماجرایی که سر و صدای زیادی به راه انداخت و باعث شد اوزیل از تیم ملی آلمان خداحافظی کند.

 

اوزیل اولین بار در سال 2013 با کمپانی آدیداس قرارداد همکاری امضا کرد. بیلد می‌گوید مبلغ دریافتی اوزیل بابت قرارداد اسپانسری‌اش با آدیداس 25 میلیون یورو بوده. این در حالی است که بعد از انتشار این اخبار نه اوزیل و نه آدیداس تا این لحظه واکنشی رسمی نسبت به آن نشان نداده‌اند.

 

 

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.