به گزارش “مجله ایما”، شیوع ویروس کرونا در بیشتر کشورهای آسیایی و خصوصا شرقی این روزها به بحث اول سلامت و بهداشت در جهان تبدیل شده است. تا جایی که با توجه به ناشناخته بودن این ویروس در بیشتر شهرهای دنیا در صورت مشاهده، اقدام به قرنطینه کردن شده است. در فوتبال نیز طی روزهای اخیر اقدامات بهداشتی به منظور کاهش شیوع این بیماری در دستور کار قرار گرفته که لغو برخی مسابقات یا بدون تماشاگر کردن رقابت‌ها از جمله این اقدامات بوده است.

 

اکنون یک روزنامه عربستانی خبر عجیبی منتشر کرده و مدعی شده با شرایط کنونی، کنفدراسیون آسیا جلسه ای با موضوع کرونا و حول احتمال لغو این فصل مسابقات را در دستور کار قرار داده است.

 

بیماری کرونا که منشا آن از چین بوده، در حال حاضر کشورهای مختلفی از این قاره را درگیر خود کرده و در روزهای گذشته خبرهای مختلفی از شیوع آن در کشورهای مختلفی از جمله ایران، عراق، امارات، کویت و … به گوش رسیده است. این در شرایطی است که چین، هنگ کنگ و کره و چند کشور آسیایی دیگر در حال نبردی سخت با این ویروس خطرناک و کشنده هستند.

 

در عین حال این امیدواری وجود دارد،با گرم تر شدن هوا از بهار پیش رو این بیماری تحت کنترل قرار گیرد اما بر طبق پیش بینی های پزشکی نمی شود تا خرداد ماه  کرونا را کاملا کنترل کرد. بنابراین خبر روزنامه الریاضه مبنی بر خبر لغو مسابقات به دلیل عدم برگزاری با تماشاگر رقابت‌ها در شرایط نرمال احتمالا چندان بیراه نیست.

 

در صورت اتخاذ این تصمیم و تعطیلی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، به نظر می رسد این مساله تاثیر زیادی در تصمیمات ورزشی کشورهای مختلف از جمله ایران داشته باشد. همچنین باید دید این مساله چه تاثیری بر سرنوشت چهار فیفادی روبرو که چهار مسابقه حساس انتخابی جام جهانی در آن برگزار می شود خواهد گذاشت.

 

کمیته مسابقات ای اف سی تا چهار شنبه در این باره اعلام نظر می‌کند؛البته یک سناریو هم لغو هفته سوم این رقابتهاست .

 

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.