عباس ترابیان دراین زمینه به “مجله ایما”، می گوید: نمی توانم ادعا کنم اساسنامه فدراسیون فوتبال بدون ایراد است یا هیچ مغایرتی بین متن فارسی و انگلیسی وجود ندارد اما فیفا با وجود تاکید بر عدم دخالت سیاست در فوتبال خود دست به رفتارهای سیاسی می زند. ترامپ اخیرا میزبان رییس فیفا بوده و شک نکنید ایشان از هر راهی برای ضربه به کشورهایی چون ایران – روسیه – سوریه و … استفاده می کند. من شک ندارم در فشارهایی که اخیرا فیفا به فدراسیون فوتبال وارد کرده این دیدار نقش داشته است. پیش از وارد کردن این فشارها به ایران پشت پرده و با گروهی که تشکیل شد حساب و کتاب های رییس قبلی فیفا به گونه ای وانمود شد که مرتکب فساد شده است و به رغم سال ها حضور در فیفا به عنوان رییس به یکباره جایگاه خود را از دست داد. چرا اکنون حق  حقوق فوتبال ایران از سوی فیفا پرداخت نمی شود؟  با وجود تحریم ها در گذشته راهکاری برای پرداخت این پول ها پیدا شده بود. به طور مثال در برهه ای سهم ایران از حضور در جام جهانی به سفارت ایران داده می شد و سفارت این پول را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار می داد اما اکنون همه راهها برای پرداخت حق و حقوق فوتبال ایران از سوی فیفا مسدود شده است در حالی که فیفا شعار می دهد سیاست نباید دخالتی در فوتبال داشته باشد. دیدید که در بحث حضور بانوان هم دراستادیوم های فوتبال فیفا چه فشاری به فوتبال ایران وارد کرد در حالی که گام های چند کشور اسلامی برای فراهم کردن مقدمات حضور بانوان در استادیوم های فوتبال کند تر از ایران است اما آنها هیچ فشاری را تحمل نمی کنند. اکنون برای خیلی از خبرنگاران جای سوال است که چرا این فشارها در زمان مدیریت علی کفاشیان وجود نداشته؟ پاسخ این سوالات را باید در ملاقات اخیر ترامپ با اینفانتینو جستجو کنید. این دو در کار چه همسویی با هم دارند که باید ملاقات ترتیب دهند؟ من فکر می کنم فدراسیون فوتبال ایران فشارهایی را هم از ایرانی هایی که بیرون از ایران فعالیت می کنند متحمل می شود. ایرانی هایی که در شبکه من و تو ایران اینتر نشنال حاضر می شوند و صحبت هایی را علیه فوتبال ایران مطرح می کنند. من فکر می کنم بسیاری از مشکلات ناشی از رفتارهای سیاسی فیفا تحت فشار آمریکا است. این فشارها با برنامه و گام به گام به فوتبال ایران تحمیل می شود و ما آنرا در سیاست بخوبی می بینیم. 

 

عباس ترابیان در خصوص ایراداتی که فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال گرفته؛ می گوید: من ایراد فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال را رد نمی کنم. ضمن اینکه با بروز شدن قوانین از سوی فیفا فدراسیون های ملی هم باید تغییراتی در اساسنامه ایجاد کنند که این تغییرات هر چند جزیی اما انجام می شود و شاید این ایرادات در اساسنامه فدراسیون فوتبال هم چنان وجود داشته باشد. به شخصه و با توجه اتفاقاتی که در انتخابات دو میدانی رخ داد و بازتاب های گسترده ای که داشت بعید می دانم انتخابات فدراسیون فوتبال تا رفع کامل اساسنامه برگزار شود و در خوش بینانه ترین حالت فکر می کنم در اردیبهشت ماه آینده شاهد برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در ایران باشیم.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.