به گزارش “مجله ایما”، ابراهیم شکوری، جالب ترین انتخاب فدراسیون فوتبال طی سالیان اخیر محسوب می‌شود؛ در شرایطی که تصور می‌شد او همچنان در روزهای پایانی فوتبالی خود باشد، یک تصمیم درست برای توجه همزمان روی فوتبال و تحصیل او را نسبت به دیگر همطرازان خود در موقعیت بهتری قرار داد تا بعد از سال‌ها شاهد یک عضو کاملا فوتبالی در ساختمان فدراسیون فوتبال باشیم.

شکوری که به عنوان مدافع چپ در سایپا ظهور کرد و در ادامه با درخشش در پیام مشهد چشم پرسپولیسِ علی دایی را گرفت، سه فصل در این تیم حضور داشت و در نهایت با جدایی از جمع سرخپوشان بار دیگر راهی سایپا شد. شکوری که برخلاف خیلی از فوتبالیست‌ها ترجیح داد پروسه تحصیلی خود را نیز همزمان با فوتبال دنبال کند، به خوبی از آن سود برد و بعد از دریافت مدرک لیسانس حسابداری، در ادامه موفقیت‌های تحصیلی خود فوق لیسانس مدیریت ورزشی و دکترای این رشته را نیز پشت سر گذاشت تا سکه شانس در فدراسیون مهدی تاج به او روی خوش نشان دهد.

مدافع چپ سابق پرسپولیس که سه عنوان قهرمانی در دوران فوتبالی‌اش در کارنامه دارد، با حضور در فدراسیون و طی 20 ماه حضورش در آن که اکنون سمت دبیرکلی را یدک می‌کشد اتفاقات عجیبی را پشت سر گذاشته است. حضور او با بحث عدم بکارگیری بازنشستگان اولین چالش برای فوتبال ایران را شکل داد و در ادامه نیز ماجرای جام ملت‌ها و پایان کار کارلوس کی‌روش بعد از حضور هشت ساله این مربی پرتغالی همراه شد تا یکی دیگر از ترکش‌ها به سمت فدراسیون در دوره او رقم بخورد.

 

اما شاید جالب‌ترین اتفاق در دوره حضور شکوری در فدراسیون فوتبال با بحث حضور بانوان در فوتبال همراه بود؛ جایی که آنها موفق شدند پروژه حضور بانوان در فینال لیگ قهرمانان آسیا و چند دیدار ملی را به خوبی و علیرغم تمام فشارهای خارج از محیط فوتبالی به خوبی پشت سر بگذارند. اما بار دیگر یک چالش دیگر در دوره حضور او در فدراسیون و اینبار با استعفای مهدی تاج شرایط را کمی سخت‌تر کرده است تا یکی از جنجالی‌ترین انتخابات فدراسیون فوتبال را نیز در دوره او شاهد باشیم. جوانترین دبیرکل تاریخ فدراسیون فوتبال ایران امیدوار است در یکی از سخت‌ترین دوره‌ها که با چالش‌های بزرگی که از جمله آن می‌توان به تحریم و بی پولی فدراسیون اشاره کرد، مسیر حضور دیگر چهره‌های تاثیرگذار فوتبال ایران به مقر تصمیم گیری برای فوتبال را آسان کند.

شکوری که با توجه به سابقه بازیگری‌اش سریعا توسط AFC جذب کمیته اعضای شده، از شانس بالایی نیز برای عضویت در کمیته فیفا نیز برخوردار است و باید دید برخلاف دوران فوتبالی که شانس چندان با او همراه نبود، در دوره مدیریتی قادر خواهد بود از این شانس بهره برده و به اتفاقات بزرگی دست یابد یا خیر.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.