به گزارش “مجله ایما”، پیکان قعرنشین جدید لیگ برتر است تا خاطرات آسانسوری بودن این تیم بار دیگر زنده شود و نگرانی بابت سقوط آنها افزایش یابد. تیمی که طی فصول اخیر توانسته ستاره‌های زیادی به فوتبال ایران معرفی کند و در فصل جاری نیز برخی بازیکنانش مورد توجه باشگاه‌های مدعی بودند. با این حال علی حمودی، کاپیتان این تیم مدعی است بازیکنان باید در فاصله کوتاه باقی مانده تا پایان فصل تنها تمرکز آنها روی کسب نتیجه و فرار از سقوط باشد.

 

حمودی صحبت‌هایش را اینچنین آغاز می‌کند و درباره شرایط تیم می‌گوید: ما از نظر نتیجه چیزی که دنبال می کردیم فاصله داریم و خودمان هم در شوک هستیم که چرا تیمی به این خوبی و با نظر کارشناسان از نظر فنی عملکرد خوبی دارد از نظر نتیجه گیری عملکرد خوبی نداشته است. چهار سال در این تیم هستم و این فصل به نظرم بدشانس بودیم. هم از نظر نتیجه که البته از نظر داوری هم خیلی جاها به ضرر ما بوده و باعث شده اکنون در آخر جدول حضور داشته باشیم. اکثر بازیکنان از نظر فنی تیم خوبی هستیم و ما امیدوار هستیم بتوانیم با چند برد از انتهای جدول فاصله بگیریم و استحقاق این را داریم.

 

وی درباره عدم تمرکز بین بازیکنان هم‌تیمی‌اش می‌گوید: نیم فصل اول و از هفته اول تا هفتم که عملکرد خوبی داشتیم بچه های ما زیر ذره بین تیم ها رفتند و این مسائل روی تمرکز بازیکنان ما تاثیر داشت. بازیکنان ما که برخی از آنها اولین بازی های آنها در لیگ برتر بود با پیشنهادات فوق العاده مواجه شدند و از ما از همان لحظه و برهه تمرکز را از دست دادیم و اگر بحث یک بازیکن بود می توانست جمع شود اما بحث درباره 4-3 بازیکن ما بود و این مساله عاملی بود که نتوانیم به نتیجه دست پیدا کنیم. برخی باشگاه ها هم غیرحرفه ای با بازیکنان ما مذاکره کردند تا تمرکز بازیکنان ما گرفته شود اما اکنون همه باید توجه داشته باشند که فرصت زیادی تا پایان فصل باقی نمانده و اگر دیر بجنبند پای شخصیت و کیفیت فنی آنها نیز به میان می‌آید و همه باید به فکر این موضوع باشیم.

مدافع راست پیکان درباره جدایی فرکی و حضور ویسی در این تیم نیز می‌گوید: آقای فرکی یکی از مربیان فوق العاده فوتبال ماست و مردانگی کرد، آمد گفت نمی توانم کار این تیم را انجام دهم. ما طی دو بازی اخیر تلاش زیادی داشتیم تا به نتیجه برسیم. بازی با ماشین سازی دقایق آخر گل زدیم اما بازی فولاد را که پخش نشد و توپ هایی که خراب کردیم دو برابر تیم فولاد بود. الان شرایط عدم تمرکز در تیم ما یک مقدار شاید بهتر شده باشد اما همچنان تاثیر روی تیم دارد ولی مطمئنم در هفته های آینده ما حتما از این شرایط خارج خواهیم شد و به شرایطی خواهیم رسید که شانس بقا را به دست بیاوریم.کادر خوبی به تیم اضافه شده و بازیکنان استقبال کردند و ان شاالله همگی تیم پیکان که ریشه دارد از انتهای جدول خارج شود.

حمودی در واکنش به اینکه او نیز با تجربه حضور در تیم‌های بزرگ (استقلال، تراکتور و سپاهان، فولاد و …) اکنون بهترین مشورت را برای بازیکنان مدعی جدایی از این تیم را دارد گفت: سالی که با استقلال قرارداد بستم پژمان منتظری با من صحبت کرد که کاری با رسانه‌ها نداشته باش و روی کارت تمرکز کن. من حرفش را گوش دادم و روی کارم تمرکز کردم. با 7-6 بازیکن فیکس تیم پیکان صحبت می کنم اما شاید این صحبت تا جایی کمک کند اما الان شرایط فرق کرده و فضای مجازی با انتشار اخبار و شایعات تمرکز را می گیرد. من هم شاید در مقطعی این مشکل را داشتیم و در روزهای اول فوتبال تحت تاثیر قرار می گرفتم و آنها هم حق دارند که به پیشرفت خودشان فکر کنند. اما به نظرم چیزی که باعث پیشرفتم شد این بود که از تجربه بازیکنان دیگر سود می‌بردم.

وی درباره شرایط مالی و تغییرات مدیریتی این باشگاه نیز گفت: امسال تغییرات در سطح مدیریتی داشتیم که باعث شد تا از نظر شرایط مالی به مشکلاتی بر بخورد و دیر و زود شود. من که چند سال در این باشگاه بودم امسال یکی از سال‌هایی است که خیلی کم گرفتیم. اما الان دغدغه بیشتر بچه های ما نتیجه گرفتن و فرار از اینجای جدول است. پول را که آخرش می گیریم اما اگر تیم بالای جدول نباشد خیلی ضرر می کنیم. بچه ها خیلی تلاش می کنند و در کنار کادرفنی و مدیریت کمک می کنند تا به نتیجه لازم دست پیدا کنیم و فارغ از مشکلات مالی به بالای جدول برسیم.

 

حمودی درباره اینکه روزی با پیروزی برابر سایپا مدعی شد که تیمش بنز است و اکنون شرایط با قعرنشینی تیم به چه شکل است گفت: در روز خوب مصاحبه که می‌کنیم خوب باید بگویم شرایط خوب است و بنز هستیم. ما در یک شرایطی بود که هم خوب بازی می‌کردیم و هم نتیجه می‌گرفتیم اما این روزها نه. فوتبالی که ما بازی می کنیم باید جزو شش تیم برتر باشیم اما حالا هم از نظر فوتبالی و کیفی بنز هستیم و باید از این شرایط فاصله بگیریم. درست است که پیکان انتهای جدول است اما در این دو سه هفته خیلی عملکرد خوبی داشتیم و از نظر نتیجه خوب نبودیم و اما به آینده کاملا امیدواریم.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.