به گزارش “مجله ایما”، وزیر بهداشت شیلی ضمن اعلام تصمیم دولت این کشور برای قرنطینه تمام مسافرینی که از دو کشور ایتالیا و اسپانیا به این کشور وارد می‌شوند گفت دولت شیلی در این قانون قائل به استثنا نیست و حتی فوتبالیست‌هایی که از این دو کشور به شیلی وارد می‌شوند باید مدت زمان مشخص شده را در قرنطینه بمانند.

 

درحالیکه تنها دو هفته به شروع رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در آمریکای جنوبی باقی مانده و شیلی باید در این رقابتها به مصاف رقبای خود در این قاره برود، وزیر بهداشت شیلی به نگرانی‌ها درباره سرنوشت فوتبالیست‌های شیلیایی شاغل در اروپا و به ویژه در اسپانیا و ایتالیا پاسخ داد.

 

 

وزیر بهداشت شیلی در این باره گفت:” ما بر اساس حرفه اشخاص برای آنها امتیاز یا استثنا قائل نمی‌شویم. چون هیچکس درمقابل ویروس ایمن نیست و قرنطینه‌ای که امروز برای کسانی که از دو کشور ایتالیا و اسپانیا وارد می‌شوند اعلام کردیم همه افراد را در بر می‌گیرد. اینکه فوتبالیست‌ها بخواهند در خانه خودشان قرنطینه شوند و آنجا تمرین کنند یا تصمیم بگیرند که بهتر است در مرکز تخصصی ما قرنطینه شوند به خودشان مربوط است و ما در این باره دخالت نمی‌کنیم”.

 

عمده نگرانی در شیلی به بازی این تیم با اروگوئه برمی‌گردد چرا که بازیکنان شاغل در اروپا برای این بازی مستقیما از خاک اروپا وارد مونته‌ویدئو پایتخت اروگوئه خواهند شد. شیلیایی‌ها نگران وضعیت آترور ویدال (بارسلونا)، الکسیس سانچس (اینترمیلان)، ایک پولگار (فیورنتینا)، فابیان اورلانا (ایبار) و گری مدل (بولونیا) هستند که در دو کشور ایتالیا و اسپانیا که ویروس کرونا در آنها شیوع بسیار زیادی داشته هستند.

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.