لبه گزارش “مجله ایما”، مدیرعامل سابق استقلالی ها که امروز وارد محل فدراسیون فوتبال شد تا خود را به عنوان نامزد حضور در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ثبت نام کند در میان خبرنگاران ایستاد و به سوالات آنها پاسخ داد.

 

قبلا هم در هیات رئیسه فدراسیون بودم

 

من امروز برای حضور در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ثبت نام کنم. من پیش از این سابقه حضور در اولین هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را دارم و به عنوان نماینده باشگاه ها چهار سال در هیات فدراسیون فوتبال حضور داشتم. در این سال ها فکر می کنم که ما در جا زدیم. با توجه به پیشرفت کره و ژاپن، فکر می کنم ما به اهدافی که داشتیم نرسیدیم. پا به میدان گذاشتم تا به عنوان کسی که 10، 15 سال مدیرعامل باشگاه استقلال بودم و یک دوره نیز در هیات رئیسه حضور داشتم، بتوانم کمکی به فوتبال ایران بکنم.

 

تصمیم گرفتم در هیات مدیره استقلال نباشم

 

استعفای خودم را از هیات مدیره استقلال دادم و آن را تحویل وزیر داده ام انشالله محبت می کنند و این استعفا را قبول می کنند چون چندی پیش من تصمیم گرفتم استعفا بدهم و همان موقع هم این کار را کردم. قطعا نمی خواهم در هیات مدیره باشگاه استقلال بمانم.

 

به من گفتند برای کار اجرایی به استقلال بروم اما این گونه نبود

 

از من خواسته شده بود که برای کارهای اجرایی پا به هیات مدیره باشگاه استقلال بگذارم و وقتی رفتم دیدم همه کارهای اجرایی این تیم به اما و اگر سپرده شده است و هواداران هم انتظار به حق زیادی دارند تا باشگاه را در جایگاه واقعی خود ببینند. وقتی من می بینم که نمی توانم کار اجرایی انجام دهم و از طرفی هواداران هم ممکن است فعالیت اعضای هیات مدیره و مدیرعامل را از هم تفکیک نکنند تصمیم گرفتم دیگر آنجا نباشم و استعفای خود را تحویل وزیر دادم. هوادار از من انتظار دارد که من بازیکن بگیرم و کارهای اجرایی باشگاه را انجام دهم اما دیدم عملا نمی توانم این کار را بکنم و اینگونه هم من اذیت می شوم و هم هواداران اذیت می شوند. به همین دلیل تصمیم گرفتم کنار بروم تا شخص دیگری به جای من به هیات مدیره بیاید.

 

یک روز با فرهاد مجیدی ستاره سوم را می گیریم

 

انشالله یک روزی با همان پست اجرایی به استقلال بازخواهم گشت و تا آن موقع آقای فرهاد مجیدی هم در استقلال می ماند و تجربیات زیادی به دست آورده است تا انشالله یک روز ستاره سوم را به همراه فرهاد مجیدی برای استقلال به دست بیاوریم.

 

همه حرف‌هایی که بعد از من زدند شعار بود

 

من چون قبل از کار ورزشی کار مطبوعاتی می کردم و به نوعی کار شماها را انجام می دادم از شما می خواهم که اجازه ندهید به راحتی هر کسی بیاید به فوتبال لطمه بزند و خیلی راحت هم کنار برود. اگر یادتان باشد در همین باشگاه استقلال وقتی ما را کنار گذاشتند گفتند دیگر این باشگاه رنگ بدهی را نخواهد دید و از این شعارها، در آن زمان نه ایرانسل نه همراه اول و نه از این دست چیزها وجود نداشت و با همان حال ما درآمد باشگاه را به 80 درصد درآمدزایی رساندیم. هر کسی هم می گوید این گونه نیست می توانم با او بنشینم اسناد و مدارک را به او نشان دهم. پس معلوم شد حرف هایی که بعد از جدایی ما زدند شعار بود.

 

بیست سال پیش گفتم این انتخابات نیست

 

در فوتبال ایران هم اینچنین حالتی را می بینیم. فوتبال ایران در حال حاضر به مانند الماس و یا کوهی از طلاست اما وقتی برنامه ریزی نشود اتفاقی برای آن نمی افتد. حالا شاید خیلی از دوستان از من ناراحت شوند اما مطمئن هستم که کارشناسان به من حق می دهند. باید بگویم که ما هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را خیلی پایین آوردیم. الان افرادی که در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستند با افرادی که بیرون هستند قابل قیاس نیستند. حدود بیست سال پیش من گفتم که این انتخابات نیست بلکه انتصابات خفیف است. ما باید کار را درست کنیم انتخابات مان درست برگزار نمی شود و باید با چالش های موجود روبرو شویم و بتوانیم این انتخابات را درست کنیم.

 

چرا دایی و دادکان و… نیامدند

 

تعارف که نداریم. انتخابات ما اگر واقعی بود که الان باید نفراتی مانند علی دایی، محمد دادکان، صفایی فراهانی و… هم می آمدند و ثبت نام می کردند. وقتی این افراد به صحنه نیامدند باید قبول کنیم که دست هایی در کار است.

 

کسی مانند کی روش را نمی توانستیم بیاوریم

 

من انتظار داشتم با توجه به روند انتخاب مربی داخلی که اخیرا آغاز کردیم آقایان قلعه نویی و دایی می توانستند بهتر نتیجه بگیرند ولی در مجموع باید قبول کنیم آقای اسکوچیچ هم کارنامه خوبی دارد. بله البته اگر ما می توانستیم کسی مانند آقای کی روش را بیاوریم خیلی خوب بود اما وقتی نمی توانیم کسی مانند ایشان را بیاوریم باید قبول کنیم آقای اسکوچیچ هم گزینه خوبی هستند.

 

ترجیح دادم برای هیات رئیسه بیایم نه ریاست فدراسیون

 

آقای آذری چندین سال است که در فوتبال ایران به وجهه ای دست پیدا کرده است و به همین دلیل باید یکی از کرسی های هیات رئیسه باید برای آقای آذری باشد اما عملا اینگونه نیست. ببینید این چیزهایی که من می گویم درد ماست. امیدوارم روزی برسد با وجدان کاری انتخابات را برگزار کنیم. اگر روزی من تشخیص بدهم که کسی بهتر از من می تواند رئیس فدراسیون شود من باید کنار بروم کما اینکه الان می بینید با توجه به ثبت نام هایی که شما دیدید من هم در حد نامزدهای رئیس فدراسیونی بودم اما دیدم که نمی توانم این مشکلات را حل کنم و به همین دلیل آمدم برای جایی نامزد شدم که می توانم کار کارشناسی کنم و نظر کارشناسی بدهم.

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.