به گزارش “مجله ایما”، در نشستی که امروز در مقر ای اف سی در کوالالامپور برگزار شد مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه بازی های مرحله گروهی ACL2020 در شرق قاره را تا اردیبهشت و خرداد سال 99 به تعویق انداختند، تصمیمی که می تواند هم بازی های ملی هم بازی های باشگاه های داخلی در این کشورها را تحت الشعاع قرار دهد.

بنا به تصمیم جدید امکان برگزاری ادامه مرحله گروهی لیگ قهرمانان در اسفند 98 و فروردین 99 وجود ندارد از همین رو برنامه جدید از 30 و 31 اردیبهشت خواهد بود که تیم ها می توانند ادامه بازی های خود را در دستور کار قرار دهند. از آغاز دوباره این رقابت ها از روز سوم عملا همه بازی ها در کمتر از فاصله زمانی یک هفته ای برگزار خواهد شد تا به این شکل تاریخ برخی از هفته ها با برنامه های فیفادی و بازی های ملی در مسیر انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت های آسیا 2023 تداخل پیدا کند.

ابهام و سئوال بزرگی که در برنامه اعلام شده از سوی ای اف سی به ذهن خطور می کند به عدم تصمیم گیری در قبال بازی های ملی پیش رو برمی گردد به خصوص در فروردین ماه 99 همین طور خردادماه سال آتی که دست بر قضا تعدادی از این بازی ها از حساسیت زیادی در سرنوشت برخی تیم ها در راه صعود برخوردار است. عدم اعلام مواضع ای اف سی آن هم درست در برنامه ریزی جدید برای لیگ قهرمانان آسیا 2020 می تواند ابهامات زیادی رقم بزند.

از سوی دیگر با این تصمیم ای اف سی می توان این گونه برداشت کرد که سران تصمیم گیر در کنفدراسیون به این نکته که با ورود به هوای گرم و فروکش کردن تب شیوع کرونا ویروس عملا مسیری جدید در پیش روی مدیران فدراسیون های درگیر با این بحران باز کرده اند تا آنها نیز با الهام گرفتن از این برنامه بازی های داخلی را تا اواسط اردیبهشت ماه 99 تعطیل کنند و با از سرگیری فشرده بازی ها سعی در اتمام این فصل رقابت ها تا تیرماه آتی را در دستور کار خود داشته باشند، نکته ای که می تواند برای فدراسیون فوتبال ایران و سازمان لیگ هم مثمرثمر باشد از بن بست فعلی خارج شود.

حال با این شرایط باید منتظر ماند و دید در نشست اضطراری شنبه آتی در دبی سران AFC چه نسخه ای برای کشورهای غرب آسیا خواهند پیچید، جایی که هیچ بعید نیست همان راهی را در پیش بگیرند که برای شرقی ها تجویز شد. البته تنها نقطه ابهام ماجرا باز هم برمی گردد به بازی های ملی پیش رو در فروردین ماه و خردادماه 99 که از اهمیت دو چندانی برای تیم های بزرگ غرب قاره در راه کسب جواز صعود به مراحل نهایی انتخابی جام جهانی 2022 برخوردار است.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.