دانلود سریال یاغی

بحث و جدل درباره بهتر بودن مسی و رونالدو جدلی پایان‌ناپذیر است. این یکی از بزرگ‌ترین رقابتهای تاریخ فوتبال و حتی تاریخ ورزش بوده که تا کنون پاسخهای متعدد و متنوعی به آن داده شده است.

 

در سالهای اخیر هر گاه که نوبت به مراسم جایزه توپ طلا می‌رسید همه منتظر بودند تا ببیند آن سال سال رونالدو بوده یا مسی؟ ولی همین جایزه هم به بهانه‌ای برای جدلهای این دو ابرستاره تبدیل می‌شد.

 

 

اما حالا دانشگاه لوون در بلژیک به همراه شرکت فناوری اطلاعات هلندی SciSports با استفاده از علوم داده و فناوری اطلاعات مدلی طراحی کرده‌اند که با استفاده از بیگ‌دیتا این دو ستاره بزرگ را با هم مقایسه می‌کند.

 

این مدل همه زیر و بمهای فوتبال را بررسی کرده و ارزشی نهایی تولید می‌کند که شیوه تولید آن استفاده از تئوری احتمالات است.

 

دپارتمان علوم کامپیوتر این دانشگاه بلژیکی که این تحقیق را انجام داده برای مدل طراحی شده خود از همه داده‌های موجود فصل‌های 2013-2014 تا 2017-2018 یعنی فصلهایی که مسی و رونالدو همزمان در این لیگ حضور داشتند استفاده کرده است.

 

در نهایت این مدل ارزش پارامتر VAEP را برای مسی 1.21 و برای رونالدو 0.61 محاسبه کرده. به این ترتیب مسی توانسته از حریف پرتغالی‌اش پیشی بگیرد.

 

 این عدد نشان می‌دهد که کریستیانو کمتر از مسی با توپ بازی کرده و مسی دامنه حرکتی بیشتری در زمین داشته. این دو مهمترین حوزه‌هایی بوده که باعث شده مسی از رونالدو پیشی بگیرد.  با وجود این پژوهش و آمار و ارقامش شکی نیست که جدل درباره بهتر بودن رونالدو یا مسی بین هواداران‌شان همچنان ادامه خواهد داشت.

 

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.