“” عبدالله ویسی خیلی زود توانست بعد از دوران بازی به جرگه مربیان اضافه شود و البته شرایط خیلی خوب هم برای او پیش رفت. گرفتن لقب گوآردیولای ایران و دستیابی به نیمکت تیم‌ها او را نسبت به دیگر مربیان متمایز می‌کرد که در نهایت با قهرمانی استقلال خوزستان یک اثر ویژه از سوی او خلق شد. ویسی اما این روزها بعد از صعود با شاهین بوشهر هدایت پیکانی را عهده‌دار شده که در یکقدمی سقوط قرار دارد.

 

ویسی در ابتدای صحبت‌هایش درباره سالی که گذشت اینچنین می‌گوید: برای من از نظر مسائل فوتبالی سال پرفراز و نشیبی بود. با تیم شاهین شهرداری بوشهر به لیگ برتر صعود کردیم و روزهای خیلی خوبی داشتیم. با کمک بازیکنانم توانستیم تماشاگران این تیم را خوشحال کنیم و اتفاقات خیلی خوبی در آن زمان رقم خورده بود.  به لیگ برتر که آمدیم اتفاقاتی پشت سرهم رخ داد که باعث شد از شاهین جدا شوم. روحیات و مسائلی که در ذهن من بود رقم نخورد و راهی جز جدایی نبود. سه چهار ماه بیکار بودم و واقعا اذیت می‌شدم چون این کار و شغل ماست و وضعیت سختی بود.

سرمربی سابق شاهین با اشاره به اتفاقات دوران حضورش در این تیم می‌گوید: شرایط بد بود و یک عده‌ای کارشکنی می‌کردند‌. در زمان من پول نمی‌دادند و می‌گفتند که نیست ولی در نیم فصل یک بازیکن خریدند که حداقل مثلاً ۶۰۰ میلیون تومان ارزش داشت. به من گفته بودند برای خرید بازیکن می‌توانیم ۴۰۰ میلیون تومان می‌توانیم هزینه کنیم. شرایط را مهیا نکردند و یک عده‌ای بجای ایجاد بستر مناسب کارشکنی کردند. علاقه زیادی به ادامه همکاری با شاهین داشتم و همیشه برای این تیم و طرفدارانش آرزوی موفقیت دارم. دوست داشتم که بازیکنان زیر ۲۳ سال بومی در تیم داشته باشیم اما ظاهراً این اشتباه است و باید طور دیگری رفتار می‌کردم تا خوش‌شان بیاید. این مسائل گذشت و به پیکان رفتم. پیکان از نظر بازیکن و امکانات باشگاه خوبی است و از نظر روحی روانی و شرایط جدول وضعیت مناسبی نداشت که خیلی کار داریم. در حال حاضر هم مسابقات به علت شیوع ویروس کرونا لغو شده است و روزهای خوبی برای فوتبالی‌ها و همینطور کل جامعه نیست.

ویسی درباره بالا گرفتن احتمال تعطیلی لیگ در این فصل و قهرمانی پرسپولیس می‌گوید: نمی‌شود که پرسپولیس را قهرمان کرد آنها امتیاز خوبی گرفته‌اند و در صدر جدول هستند ولی نمی‌توان گفت که چه کسی قهرمان شده یا سقوط کرده یا به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا رسیده است. شرایط بسیار پیچیده است اما در مجموع باید یک فکر بزرگی برای این بازی‌ها گرفته شود.

 

سرمربی پیکان در ادامه در توضیح قهرمانی خود با استقلال خوزستان می‌گوید: به عقب برگردم همین مسیر را می‌آمدم ولی بعد از قهرمانی استقلال خوزستان که مظلومانه از تیم بیرون آمدم و آنها من را نخواستند. هیچوقت نگفتم که چرا آمدم بیرون ولی این بار می‌گویم که اگر برگردم به عقب تمام صحبت‌هایی که باید را می‌گفتم و بعد می‌رفتم. دلیلش این بود من عصبانی بودم و مصاحبه‌ای کردم و در گفته بودم استان صاحب ندارد. بد رفتار کردند و گفتند که بودجه نداریم و حتی لیگ قهرمانان آسیا هم برای ما مهم نیست پس اگر می خواهی بمان و اگر نمی‌خواهی برو. همین شد که جدا شدم. با این حال رک بودن من مخصوصا در فعالیت ورزشی برایم درسرساز شده است. چون حامی نداشتم دلال نداشتم و یک چهره سیاسی پشتم نبود رک‌گویی کار مرا خراب کرد و یک مقدار با تاخیر اتفاقات خوب برای من افتاد.

ویسی با اشاره به اینکه در دوران بازی پیشنهادات تیمهای بزرگی را رد کرده گفت: هیچوقت در تیم‌های پایتخت بازی نکردم و در فولاد خوزستان بودم یا سپاهان که استقلال و پرسپولیس هم من را می‌خواستند که نتوانستم بیایم و به همین خاطر تیم ملی را از دست دادم. دقیقا زمانی هم به تیم ملی دعوت شدم که خیلی خوب بودم و در ۲۹ سالگی دعوت شدم. دیگر دیر شده بود و به نظرم برایم خیلی خوب نبود.  در مربیگری اما فکر می‌کنم پیشرفت خوبی داشتم و در فولاد خیلی به من کمک کردند مخصوصا آقای رضاییان که آن زمان مدیریت باشگاه را برعهده داشتند.

 

سرمربی پیکان در توضیح ادعایش درباره اینکه گفته بود لُر هستند و از کرونا نمی‌ترسند گفت: واقعا همینطور است. باید فرقی بین من و یک چینی باشد. برایم معنی ندارد که بخواهم خودم را مثل یک چینی در مقابل این کرونا ببینم. ترس نباید داشت راهکارهایی که عزیزان پزشک می‌گویند را باید رعایت کنیم تا بتوانیم آن را شکست بدهیم. من بچه روستا هستم و در خاک و سختی بزرگ شده‌ام که اگر بخواهم از کرونا بترسم از ترس آن خدای نکرده بیمار می‌شوم.

 

ویسی که در دوره‌ای با لقب گوآردیولا شناخته می‌شد اکنون در اینباره می‌گوید: واقعا همین چند وقت پیش بود که بابت باخت در دربی منچستر از او ناراحت شدم. این اولین بار که در اولدترافورد باخت و رکوردش خراب شد.همیشه کارش را دنبال می‌کنم و اوایل خیلی خوشم می‌آمد که به من گوآردیولا می‌گویند و از کاری که آقای فردوسی پور انجام داده بود خوشم می‌آمد اما یک کمی بعد لوث شد و برخی همین را به متلک می‌گفتند و برخی هم به جدی. در مجموع اما این مساله باعث شد تا خودباوری بیشتری برسم و این برایم خوب بود.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.