به گزارش “مجله ایما”، مهرداد کفشگری، هافبک سابق پرسپولیس که اکنون در نساجی حضور دارد، در گفتگو با سایت این باشگاه درباره شرایط خودش و همچنین نساجی به صحبت پرداخته و البته از هموطنانش خواسته در روزهای سخت شیوع کرونا توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و از سفر به شمال خودداری کنند.

از شرایط آمادگی خودت در حال حاضر بگو؟
متأسفانه چند ماهی درگیر مصدومیتم بودم و خدا را شکر از بندش رها شدم و حدوداً دو ماهی می‌شود که تمریناتم را به‌طور جدی دنبال می‌کنم. من در بدترین شرایط آمادگی‌ هم که باشم اما وقتی وارد زمین می‌شوم، تمام توان و جانم را می‌گذارم تا خواسته‌های سرمربی را برآورده کنم، طبیعتاً زمان می‌بَرد تا بتوانم به شرایط ایده‌آل برسم، در ابتدای فصل انگیزه زیادی داشتم و خیلی سرحال بودم اما اتفاقاتی که پیش آمد، خیلی به من ضربه زد.

 

رضا مهاجری خیلی به کارت اعتماد داشت و جزو بازیکنان محبوب او محسوب می‌شدی.
این لطف آقای مهاجری است و شاید این‌گونه نباشد، من در تیم پدیده هم شاگرد ایشان بودم و روزهای خوبی را آنجا تجربه کردم. در تیم‌هایی که حضور داشتم همه مربیانم می‌دانند که در زمین فقط تابع نظرات و تفکرات سرمربی هستم و هیچ‌وقت برای دل خودم فوتبال بازی نکردم، چون بر این باورم فوتبال برای یک سرمربی مثل بازی شطرنج می‌ماند و همه مهره‌های این صفحه باید در اختیار سرمربی باشند و با دستور سرمربی حرکت کنند، باور کنید به نظر هیچ کارشناس و یا هواداری توجه نمی‌کنم و فقط دوست دارم نظر سرمربی را جلب کنم. همه می‌دانند که من از بچگی عاشق نساجی بودم و کافی بود آقای مهاجری یا هر مربی دیگری که هدایت نساجی را در دست می‌گرفت یک اشاره کند تا من به تیم محبوبم بیایم.

 

بارها صحبت از حضور در نساجی کرده بودی و در نهایت نیز به این خواسته‌ات رسیدی.
عشق به نساجی مال دیروز و امروز نیست، قائمشهری‌ها و هواداران تیفوسی می‌فهمند من چه می‌گویم، ما از خردسالی با سکوهای ورزشگاه شهید وطنی خو گرفتیم، مثل همه مردم شهر با باخت نساجی گریه کردیم و با برد نساجی خندیدیم و خوشحال بودیم، اصلاً جرقه فوتبالیست شدن من و امثال من که امروز در سطح بالای فوتبال مشغول به فعالیت هستند همین ورزشگاه شهید وطنی و تیم بزرگ نساجی بود. متأسفانه سرنوشت فوتبالی من طوری پیش رفت که نتوانستم هیچ‌وقت پیراهن مقدس نساجی را به تن کنم، همیشه در تنهایی‌هایم با خودم می‌گفتم یعنی واقعاً فوتبالم بدون حضور در نساجی پایان می‌رسد؟! باور کنید همیشه آرزویم این بود که فقط یک‌بار پیراهن نساجی را بپوشم و در ورزشگاه شهید وطنی بازی کنم تا این آرزوی قدیمی‌ام برآورده شود و الحمدلله بازی با پارس جنوبی به آنچه که سال‌ها در انتظارش بودم رسیدم، یک شوت خوب هم زدم که فکر می‌کردم گل شد اما متأسفانه شرایط بد جوی و وزش شدید باد اجازه نداد تا آن توپ وارد دروازه شود.

 

نساجی را به‌طور کل در فصل جاری چطور دیدی؟ 
به دیدگاه بسیاری از کارشناسان نساجی در این فصل فوتبال خوبی را به نمایش گذاشت اما متأسفانه بخت با ما یار نبود و نتوانستیم نتایج دلخواه را کسب کنیم؛ نساجی زمانی می‌تواند نماد فوتبال مازندران باشد که مثل سال‌های دور فقط بازیکن‌های بومی داشته باشد، الان پرسپولیس و استقلال یا تراکتور نماد فوتبال شهر یا استان‌شان هستند؟ طبیعتاً نه، چون بازیکنان صرفاً بومی در این تیم‌ها وجود ندارد. فوتبال حرفه‌ای فارغ از نگاه‌های ناسیونالیستی‌ست و باید ببینیم ذائقه سرمربی چیست و چه بازیکنانی را با چه کیفیتی می‎خواهد، مهم نیست اهل کجا باشند.

 

نظرت درباره بومی‌تر شدن نساجی و استفاده از ظرفیت جوانان نخبه فوتبالی مازندران چیست؟
مسلماً همان‌طور که همه می‌دانند شاید بیش از ۶۰ بازیکن مازندرانی در تیم‌های مختلف در لیگ برتر بازی می‌کنند، یعنی مازندران ظرفیت حداقل سه تیم را در لیگ برتر دارد، نساجی هم با توجه به بازیکنان جوان باکیفیتی که منطقه شمال کشور دارد، می‌تواند این سیاست را پیش بگیرد که از بازیکنان بومی بیشتر استفاده کند.شما مطمئن باشید اگر نگاه مدیران باشگاه نساجی به رده‌های پایه این باشگاه ویژه و مضاعف باشد، بدون شک نساجی در سال‌های آینده به کارخانه بازیکن‌سازی تبدیل می‌شود.

 

 

فکر می‌کنی در حال حاضر که ۳۲ سال از سن‌ات می‌گذرد، بتوانی این ثبات را تا چند سال آینده نیز حفظ کنی؟ 
فوتبال در سرشت و وجود من نهادینه شده و مطمئناً اگر بتوانم به لحاظ آمادگی جسمانی خودم را در شرایط مطلوبی نگه دارم و بدنم جواب دهد، تا هر سالی که خودم دوست داشته باشم می‌توانم بازی کنم. همانطور که گفتم در هر شرایطی وقتی وارد زمین شوم و در هر تیمی که باشم با تمام وجود و توانم بازی می‌کنم.

به‌نظرت در حال حاضر در پست هافبک دفاعی که پست تخصصی خودت است، چه بازیکنانی در لیگ برتر عملکرد بهتر و قابل دفاعی دارند؟
پست هافبک دفاعی یک پست خسته‌کننده و طاقت‌فرسا و یک پست کلیدی و حیاتی در هر تیمی است، هر تیمی که در این پست بازیکنان باکیفیتی را در اختیار بگیرد، به جرأت می‌توانم بگویم ۵۰ درصد کارش را پیش برده است، شما اگر به هافبک دفاعی‌های تیم‌هایی که در لیگ برتر، فوتبال خوبی ارائه می‌کنند، نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که بازیکنان باکیفیتی هستند، نساجی هم امسال مثل پارسال در این پست بازیکنان خوبی را در اختیار دارد.

 

در روز صعود نساجی به لیگ برتر با شال و کلاه هواداری در ورزشگاه تختی در میان تماشاگران حاضر بودی، از آن روز بگو.
آن روز یک روز باشکوه، بی‌نظیر و تکرارنشدنی برای مردم مازندران بود، حیف بود اگر قائمشهری بودی و در آن روز در ورزشگاه تختی حضور پیدا نمی‌کردی، ۲۵ هزار نفر از مازندران برای یک بازی به تهران سفر کردند و یک روز تاریخی را به ثبت رساندند. آن روز برای همه قائمشهری‌ها و هواداران نساجی یک حماسه بود و واقعاً دیدن تصاویر و ویدئوهای آن بازی، حال آدم را دگرگون می‌کند.

 

حضور محمود فکری و کادر فنی جدید را چگونه ارزیابی می‌کنی و فکر می‌کنی نساجی در پایان فصل به چه جایگاهی در جدول می‌رسد؟
آقای فکری شروع دوران بازیگری و جهش فوتبالی‌اش از نساجی بود و هم آغاز مربی‌گری‌اش، خودش بچه شهر ماست و به نساجی تعصب دارد، الحمدلله کادر فنی خوب و باانگیزه‌ای هم او را همراهی می‌کنند و من مطمئنم با جدیت و مدیریتی که حاج‌محمود دارد، نساجی به بالاترین سطح تمرکز و اعتماد به نفس می‌رسد. نمی‌شود پیش‌بینی کرد که چه جایگاهی را در پایان فصل تصاحب می‌کنیم اما مطمئن باشید هیچ بازیکنی کم نمی‌گذارد و قول می‌دهیم در پایان فصل آبروی هواداران نساجی حفظ شود.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.